W Anglii słowo „Easter” usunięto z milionów brytyjskich jajek czekoladowych, sprzedawanych w okresie Wielkanocnym. Wszystko po to, by nie obrażać wyznawców innych religii – informują media.

Jak informuje portal Brytol.com, opierający się na publikacjach „Daily Star”, produkty firmy Cadbury sprzedawane są jako “Egg Hunt Pack”, zaś Nestle reklamuje swoje wyroby jako “czekoladowe jajka z bąbelkowymi batonami”. Z kolei Sainsbury zamiast Wielkanocy mówi o „festiwalu czekolady i piękna”.

„To jest głęboko rozczarowujące i wstyd, że niektóre z największych firm w kraju cenzurują kilkusetletnią tradycję. To pokazuje, że są nieczuli i czują się źle z wiarą chrześcijańską”– uważa David Marshall, prowadzący kampanię na rzecz zachowania oryginalnych nazw świąt. Jego produkty noszą nazwę „Prawdziwe jajka Wielkanocne”. Według badań jego firmy, 79 proc. ankietowanych wolałaby zachować słowo Wielkanoc w nazwie.

Z kolei biskup Salisbury Nicholas Holtam powiedział: „Wygląda na to, że jest prawdziwy opór społeczeństwa przed usuwaniem słowa ‘Easter’ z tych prezentów”.Jego zdaniem wynika to z tego, ze ludzie uważają Wielkanoc za wydarzenie religijne i nie chcą, by było odbierane jako święto świeckie.

Oficjalnie, rzecznicy koncernów Nestle i Cadbury twierdzą, że nie było żadnej decyzji nt. usuwania nazwy „Wielkanoc” z ich produktów.

Brytol.com / Kresy.pl

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • kojoto
   kojoto :

   Zgadzam się w 100 procentach – już chyba z 15 lat nie miałem w ustach tych psich kup zapakowanych w sreberka… słodycze lubię, ale życie jest za krótkie, żeby jeść gówno. Nawiasem mówiąc, czego się spodziewać po takich korporacjach, których właściciele to prawdopodobnie jacyś opętani pieniądzem syjoniści.

 1. baciar
  baciar :

  niech usuną słowo KING to też żle kojarzy sie islamistom jak czytam takie rzeczy to naprawde POLSKA powinna jak najszybciej wyjśc z tego eurokolchozu żeby do konca naród nie zdurniał