Londyn: somalijska rodzina żyjąca z zasiłków zamieniła dom warty £2mln na inny, wart £1,3 mln

Duża somalijska rodzina, która od 8 lat żyje w Wielkiej Brytanii dzięki zasiłkom, została przeniesiona do domu o wartości 1,3 mln funtów. Wcześniej mieszkali w domu wartym 2 mln funtów. Oba znajdują się w luksusowej dzielnicy Londynu.

10-osobowa rodzina Somalijczyków, która przyjechała na Wyspy w 2008 roku, mieszka w dzielnicy Hampstead, w której zamieszkują znane postacie brytyjskiej polityki, a także show biznesu. Somalijczycy trafili tam w 2011 roku, gdy przydzielono im tam mieszkania. Wcześniej mieszkali w Coventry, ale chcieli przeprowadzić się do Londynu. Ponieważ rodzice posiadali już ósemkę dzieci, z czego dwoje jest niepełnosprawnych, lokalne władze przydzieliły im 6-pokojowe mieszkanie, którego wartość rynkowa wynosi £2mln.

O rodzinie Khallif zrobiło się wówczas głośno, ale zainteresowanie ich przeprowadzką wkrótce zmalało. Teraz jednak ponownie trafili na czołówki brytyjskich gazet. Zamienili bowiem mieszkanie na inne, położone kilka przecznic dalej i warte 1,3 mln funtów. Koszt wynajmu takiego domu to ok. 3 tys. funtów miesięcznie, jednak ponieważ żadne z rodziców nie pracuje, będzie to znacznie mniej. Cała rodzina utrzymuje się z zasiłków od 2008 roku.

Polishexpress.co.uk / dailymail.co.uk / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. zan
    zan :

    Nie pracują, ale za to mają dużo dzieci. Te dzieci też nie będą pracować…Wszak rośnie mechanizacjia, automatyzacja i ludzi z typowy dla Afryki IQ=80 w gospodarce nie potrzeba. Nie ma pracy na roli, nie ma ręcznego kopania łopatą. Nawet gdyby ci murzyni chcieli pracować. I tak Starsi i Mądrzejsi ubogacą Europę.