Łódź jednym z 5 najlepszych lokalizacji logistycznych w Europie

Firma Prologis, Inc., opublikowała badanie ankietowe na temat czynników wpływających na wybór lokalizacji logistycznych w Europie.

Prologis Research współpracując z Eyefortransport (eft) przeprowadziła ankiety wśród operatorów logistycznych w Europie. Na jej podstawie wyróżniono pięć głównych czynników determinujących wybór lokalizacji europejskich. Na liście znalazły się bliskość centrów konsumpcji, otoczenie regulacyjne, dostępność pracowników, infrastruktura transportowa oraz koszty całkowite.Badania zostały przeprowadzone od lutego do maja 2017 roku, i wzięło w nich udział 280 przedstawicieli firm z różnych branż – od detalicznego przez motoryzacyjny po elektroniczny. Wyniki badania zostały zaprezentowane podczas targów Expo Real 2017 w Monachium.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Łódź i Kutno mogą zostać bramami pomiędzy Chinami a Europą?

Raport podkreśla, że dzięki otwarciu granic polski rynek logistyczny osiągnął znaczący rozwój. Dzięki bliskości Europy Zachodniej i rozbudowanej infrastruktury transportowej, Polska znalazła się wśród trzech najlepszych dla transportu krajów. Z kolei w naszym kraju największą rolę odgrywa Łódź.

Godzien jest robotnik zapłaty swojej (1Tm 5, 18)

Przekaż 50 zł

Zasłużyliśmy na Twoje wsparcie?

Miasto zostało wyróżnione podczas targów Expo Real 2017 wśród „100 Najbardziej Pożądanych lokalizacji Logistycznych w Europie w 2017 roku”, jako najbardziej pożądana lokalizacja poza Europą Zachodnią.

Kresy.pl / tulodz.com

Reklama

Dlaczego zdecydowaliśmy się na ograniczenie dostępu do naszych treści?

Ponieważ nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Zawsze ktoś za nie płaci. Jeśli Czytelnicy nie wezmą na swoje barki finansowej odpowiedzialności za istnienie niezależnych, oddolnych inicjatyw dziennikarskich, takich jak Kresy.pl, wówczas na rynku pozostaną wyłącznie niskiej jakości tabloidy oraz media finasowane przez wielkie korporacje, partie polityczne i różnego rodzaju lobbies.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl to 20000 zł. 7-osobowa redakcja pracuje w pełnym wymiarze i praca ta jest naszym podstawowym, najczęściej jedynym, źródłem dochodu. Kresy.pl nie powstają po godzinach, tworzone przez amatorów. Portal jest tworzony przez wykwalifikowanych dziennikarzy oraz specjalistów z zakresu polityki międzynarodowej, którzy codziennie starają się dotrzeć do informacji istotnych z punktu widzenia interesu naszej politycznej wspólnoty.

Jeśli cenisz naszą pracę, jeśli z niej korzystasz i uważasz, że zamknięcie portalu Kresy.pl byłoby stratą, prosimy dołącz do grona osób, które współtworzą finansowe podstawy funkcjonowania naszego serwisu.1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz