Łódź jednym z 5 najlepszych lokalizacji logistycznych w Europie

Firma Prologis, Inc., opublikowała badanie ankietowe na temat czynników wpływających na wybór lokalizacji logistycznych w Europie.

Prologis Research współpracując z Eyefortransport (eft) przeprowadziła ankiety wśród operatorów logistycznych w Europie. Na jej podstawie wyróżniono pięć głównych czynników determinujących wybór lokalizacji europejskich. Na liście znalazły się bliskość centrów konsumpcji, otoczenie regulacyjne, dostępność pracowników, infrastruktura transportowa oraz koszty całkowite.

Badania zostały przeprowadzone od lutego do maja 2017 roku, i wzięło w nich udział 280 przedstawicieli firm z różnych branż – od detalicznego przez motoryzacyjny po elektroniczny. Wyniki badania zostały zaprezentowane podczas targów Expo Real 2017 w Monachium.

ZOBACZ TAKŻE: Czy Łódź i Kutno mogą zostać bramami pomiędzy Chinami a Europą?

Raport podkreśla, że dzięki otwarciu granic polski rynek logistyczny osiągnął znaczący rozwój. Dzięki bliskości Europy Zachodniej i rozbudowanej infrastruktury transportowej, Polska znalazła się wśród trzech najlepszych dla transportu krajów. Z kolei w naszym kraju największą rolę odgrywa Łódź.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Pomogłeś już w tym miesiącu?

Miasto zostało wyróżnione podczas targów Expo Real 2017 wśród „100 Najbardziej Pożądanych lokalizacji Logistycznych w Europie w 2017 roku”, jako najbardziej pożądana lokalizacja poza Europą Zachodnią.

Kresy.pl / tulodz.com

Reklama1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz