Litwini przejmują polskie parkingi

Co dziesiąte miejsce parkingowe w Polsce przechodzi w ręce litewskiego Lords LB Asset Management. To efekt przejęcia przez tę firmę największego operatora parkingów w Polsce.

Firmę City Parking Group (CPG), lidera rynku zarządzania parkingami w Polsce i właściciela co dziesiątego miejsca parkingowego w Polsce, przejął Lords LB Asset Managment z Litwy. Litewska firma poprzez Energy and Infrastructure SME Fund nabyła 100 proc. akcji CPG. Informację przekazał „Puls Biznesu”.

Jak powiedział zarządzający Energy and Infrastructure SME Fund Jonas Kimontas, jego fundusz „będzie wspierał CPG w realizacji skomplikowanych i angażujących kapitałowo inwestycji w infrastrukturę parkingową w polskich miastach”.

– Jesteśmy gotowi wspomóc wszystkich potencjalnych udziałowców tego typu przedsięwzięć w kolejnych projektach – dodał.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Spółka zamierza budować parkingi miejskie w ramach partnerstwa publiczno-prywatnego. Michał Wikliński, prezes City Parking Group powiedział, że w ciągu najbliższych 5-7 lat jego firma będzie w stanie uczestniczyć w kilku tego typu projektach. Miałyby one dotyczyć obszarów parkingów w miastach i miejscowościach atrakcyjnych turystycznie.

CPG zarządza ok. 165 tys. miejscami parkingowymi i posiada 10-procentowy udział w całym rynku w Polsce. Wchodzą w to zarówno przedsięwzięcia komercyjne, jak również obszary płatnego parkowania pozostające w gestii miast.

Lords LB Asset Managment zarządza 14 funduszami, których aktywa na koniec czerwca 2017 roku osiągnęły wartość 324 mln euro. Firma koncentruje się głównie na nieruchomościach.

Czytaj także: Litwa nadal się wyludnia

Money.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz