Aszraf Ghani, prezydent Afganistanu, wyraził zadowolenie z ogłoszenia przez prezydenta USA Donalda Trumpa nowej strategii wobec Afganistanu, zakładającej wysłanie dodatkowych 4 tys. żołnierzy.

Jak powiedział w czwartek Ghani, „Jestem wdzięczny prezydentowi Trumpowi i amerykańskiemu narodowi za to potwierdzenie wsparcia (…) dla naszej wspólnej walki, mającej na celu uwolnienie regionu od groźby terroryzmu”.

Ghani dodał, że  dodał, że nowa strategia zwiększy zdolność misji szkoleniowej dla afgańskich sił bezpieczeństwa, w tym wzmocni jej nowo powstałe siły powietrzne oraz podwoi liczebność sił specjalnych w Afganistanie. Jak oznajmił ” „afgański rząd priorytetowo traktuje przyspieszenie rygorystycznego programu reform mającego na celu wyeliminowania korupcji”, która osłabia kruchy proces demokratyczny w Afganistanie, Ghani wyraził zadowolenie, że Waszyngton „chce widzieć bezpieczeństwo Afganistanu w ramach procesu regionalnego”. „Partnerstwo między Stanami Zjednoczonymi a Afganistanem jest silniejsze niż kiedykolwiek, by poradzić sobie z zagrożeniem terrorystycznym” – powiedział Ghani.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Zwracając się do talibów powiedział: „Nie możecie wygrać tej wojny”. Ale „drzwi do pokoju i negocjacji są otwarte” – oświadczył.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Trump: Amerykanie pozostaną w Afganistanie. Koniec z budowaniem demokracji za pomocą wojska

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz