Jak podaje irańska agencja FARS, lider Państwa Islamskiego Abu Bakr al-Baghdadi miał być ciężko ranny, po czym leczony był w Turcji. Według agencji, z pomocą amerykańskiej CIA i tureckiego wywiadu MIT miał on zostać potem przerzucony do Libii.

Agencja opisuje, że ciężko ranny 11 października al-Baghdadi został przetransportowany do Turcji. Jego rany miały być efektem nalotu bombowego sił powietrznych Iraku.

FARS informuje, że obecnie al-Baghdadi znajduje się w Libii. Co więcej, irańska agencja twierdzi, że pomóc mu w tym miały turecki wywiad MIT i amerykańska CIA.

Niedawno lidera Państwa Islamskiego widziano w libijskim mieście Syrta, gdzie w 2011 został zabity Muammar Kaddafi.

FARS/ Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz