Liczniki samochodów Radosława Sikorskiego pod lupą prokuratury

Powołana przez marszałka Radosława Sikorskiego komisja do spraw zagranicznych podróży parlamentarzystów zweryfikuje deklaracje finansowe samego jej założyciela. Sikorski, jeszcze jako szef MSZ, pobrał ryczałt w wysokości 80 tysięcy złotych na podróże prywatnym samochodem. Sprawdzonych zostanie również kilku posłów. Sprawą zajęła się też prokuratura.

Firma ubezpieczeniowa, z której usług korzysta Radosław Sikorski ma podać prokuraturze stan liczników czterech samochodów, których używał były minister spraw zagranicznych od roku 2007. Pobrana kwota 80 tysięcy złotych na paliwo do prywatnych samochodów na potrzeby wyjazdów służbowych zostanie porównana ze spalaniem i z ilością przejechanych kilometrów przez cztery pojazdy.

Wydatki 16 posłów, w tym sekretarza stanu w rządzie PO Sławomira Nowaka, zostaną poddane weryfikacji. Tygodnik „Wprost” podał informacje o podobnym wykorzystaniu prywatnych samochodów przez Bartosza Arłukowicza i Sławomira Neumanna. Czasopismo zwróciło uwagę, że Sikorski pobierał pieniądze na paliwo do prywatnych samochodów, mimo iż miał do dyspozycji samochód służbowy wraz z ochroną BOR.

Sprawę Sikorskiego zbada powołana przez niego samego komisja. Powołując ją, marszałek zapowiedział także stworzenie instytucji pełnomocnika ds. procedur antykorupcyjnych oraz ustalenie limitu kilometrowego podróży poselskich odbywanych samochodami.

PCh24.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz