Francuski publicysta pisze w dzienniku Le Figaro, że nieprzychylne stanowisko Paryża w stosunku do Warszawy wynika z niewiedzy co do rzeczywistych wydarzeń.

Artykuł Niesprawiedliwość wyrządzona Polsce, zaprzeczenie demokracji, napisany przez Patricka Edery’ego, zamieszczony na internetowej stronie dziennika “Le Figaro”, piętnuje rozpoczęcie przez Komisję Europejską procedury z artykułu 7. wobec Polski.

Zdaniem publicysty francuscy dziennikarze czerpią wiedzę o Polsce od korespondentów, którzy przedstawiając kraj jako “demokraturę”, nie wahając się przed rozprzestrzenianiem “fake newsów”. Podkreśla on, że także specjalni wysłannicy francuskich mediów do Polski rozmawiają jedynie z kilkunastoma informatorami – przedstawicielami elit ukształtowanych przez poprzednie rządy liberalne, które boją się utraty pozycji.

CZYTAJ TAKŻE: Czeski dziennik: zbędny proces KE z Polską?

Edery na łamach Le Figaro wskazuje, że informacje z tych źródeł czerpie także ambasada francuska i z tego powodu francuskie władze nie wiedzą, co się dzieje w Polsce i dlatego często zajmują stanowisko nieprzychylne rządowi w Warszawie.

Publicysta podkreśla, że Unia działa w sposób technokratyczny. Przypomniał deklarację kanclerz Niemiec i prezydenta Francji, o akceptacji decyzji podejmowanej przez Komisja Europejska w sprawie Polski. Przed sporządzeniem oskarżenia przez prokuratora i nawet przed popełnieniem wykroczenia, powiedzieli oni, że Polskę należy skazać.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Dziennikarz Guardiana straszy, że Polska i Węgry staną się „państwami zbójeckimi” w UE

Wiceprzewodniczącego Komisji Fransa Timmermansa został porównany do policjanta, którego zadaniem jest prowadzenie dochodzenia. Jest więc policjantem, ale takim, który po wysłuchaniu opozycji, a więc zadeklarowanych przeciwników oskarżonego, mówi, że jest on winny – tłumaczy Patrick Edery. Ten policjant idzie następnie do prokuratury, którą jest Komisja, i w której skład sam wchodzi – objaśnia publicysta.

Mechanizm wyboru członków Komisji Europejskiej jest taki, iż właściwie nie można zostać komisarzem wbrew woli Francji i Niemiec. Czyli prokuratorzy zależni są od sędziów – zaznaczył Edery. Komisja Europejska oskarża rząd polski o chęć podporządkowania sobie sądownictwa, ale w UE władza wykonawcza i sądownicza wymieszana jest w jednym i tym samym organie – dodaje, zaznaczając, że na miejscu Polski podałby Komisję do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej.

Patrick Edery jest przerażony osłabianiem państw na rzeczy praw indywidualnych, które pozostają tylko na papierze. Dążenie UE w stronę społeczeństwa bez ograniczeń doprowadza do sytuacji, w której zawsze wygrywa silniejszy – tłumaczy publicysta Le Figaro.

Kresy.pl / interia.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

 1. zefir
  zefir :

  Nawet nie przypuszczałem,że we Francji znajdzie się dziennik i redaktor,który tak trafnie zidentyfikuje mechanizm agresji unijnych technokratów na Polskę. Bravo “Le Figaro”,bravo Patrick Edery.Dodam tylko,że siłą napędową tej unijnej agresji na Polskę są….oczywiście…..NIEMCY.

 2. franciszekk
  franciszekk :

  POnownie przedstawiam Wam —->
  PORÓWNANIE!
  UPA-dły były czerwony kołchoz zwany ZSRR zarządzany przez Sowietów, był przysłowiowym PIKUŚ-iem w porównaniu z aktualnym czerwonym kołchozem zwanym UE zarządzanym przez Szkopów!
  PRZYKŁAD;
  W samej tylko Warszawie brutalnie wypierr…dzielono z mieszkań około 50 tys. lokatorów ( nawet w PO-deszłym wieku) aaa… co niektórzy utracili nawet życie w tym procederze, np. okrutne morderstwo przedstawicielki Obrony Lokatorów – Jolanty Brzeskiej!
  W POdobny sPOsób POstęPOwali hitlerowscy okupanci wobec narodu polskiego w czasie II wojny światowej!!!!…..
  Wielu młodych Polaków z POwodu biedy, bezrobocia, braku mieszkań zmuszonych było aby godnie żyć opuścić swoją ojczyznę – Polskę!
  Zarządzający kołchozem, czerwoni tzw. komisarze (nie Sowieci!!!!..), wpierrr..dzielają się do wszystkiego, nawet do robali drzew tzw. korników drukarzy, czego nie robili nawet Sowieci bo aż tak nie byli bezwstydnie bezczelni!
  Czerwoni komisarze całkowicie dążą do UBEZWŁASNOWOLNIENIA Polaków nawet uzurpują sobie prawo narzucenia nam nachodźców do współzamieszkiwania polskiej ziemi —>> na siłę wpierrr…dzielić nam chcą niezmiernie miłujących PO+kój “braci muzułmanów” aby rozweselić” i “ubogacić” nam żywot na polskiej ziemi!
  PO+wiadam Wam, że czerwony bolszewicki ZSRR był przysłowiowym PIKUŚ-iem w PO-równaniu z brunatno-czerwonym niemieckim UE !!!!!!….