Szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow oświadczył w sobotę, że USA, Wielka Brytania i inne kraje Zachodu są “bezpośrednio w stanie wojny z Rosją”. “Efektywnie angażują się w działania wojenne z nami, wykorzystując Ukraińców jako mięso armatnie” – powiedział.

Ławrow wyraził opinię, że ciągłe wsparcie Stanów Zjednoczonych dla Ukrainy stawia ten kraj “bezpośrednio w stanie wojny” z Moskwą. “Możecie to nazywać, jakkolwiek chcecie, ale oni prowadzą z nami bezpośrednią wojnę. Możemy nazwać to wojną hybrydową, ale to nie zmienia rzeczywistości” – oświadczył, cytowany przez portal Business Insider.

“Efektywnie angażują się w działania wojenne z nami, wykorzystując Ukraińców jako mięso armatnie” – dodał.

Rosyjski minister stwierdził, że USA i inni sojusznicy przekazują Ukrainie “coraz większe ilości broni”, a w działaniach wojennych uczestniczą też zachodnie satelity i samoloty zwiadowcze.

Przeczytaj: Miedwiediew: Zachód pcha nas do III wojny światowej

Szef MSZ Rosji zadeklarował, że Kreml nie zgodzi się na przywrócenie porozumienia w sprawie eksportu ukraińskiego zboża przez Morze Czarne.

Agencja Reuters podała, że zdaniem strony rosyjskiej plan przygotowany przez ONZ nie zostanie przyjęty, “bo nie odpowiada potrzebom Moskwy”. Ławrow odniósł się do tej kwestii, nazywając Zachód “imperium kłamstw”.

“Głównym powodem, dla którego odeszliśmy od tej umowy i przestała ona obowiązywać, jest to, że wszystko, co nam obiecano, okazało się oszustwem” – powiedział.

Zobacz także: Orędzie Putina: Za wojnę odpowiada Zachód, a Rosja ma prawo być silną

businessinsider.com / polsatnews.pl / Kresy.pl

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. Roman1
    Roman1 :

    Dobrze byłoby, gdyby jakieś media w Polsce napisały, których obietnic na rzecz Rosji zachód nie dotrzymał. Zamiast tego stale słyszymy o zerwaniu przez Rosję umowy zbożowej, która to umowa wygasła na skutek upływu terminu jej obowiązywania. To jest bardzo duża różnica.