Aleksandra i Daniel Mizielińscy sprzedali w Chinach książki w nakładzie ponad miliona egzemplarzy. Sukces odniosły książki przeznaczone dla najmłodszych czytelników.

Media piszą o „największym sukcesie wydawniczym na niełatwym chińskim rynku”. Odniosło go wydawnictwo Dwie Siostry. Rozpoczęło promowanie w Chinach książek Aleksandry i Daniela Mizielińskich. Są one skierowane do dzieci jako książki edukacyjne. Najpopularniejszą okazała się książka „Mapy”, wprowadzając najmłodszych czytelników w tematy geograficzne. W żadnym innym państwie tytuł ten nie był tak popularny jak właśnie w Chinach.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

4261.49 PLN    (19.37%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

W 2016 roku książka Mizielińskich – „Pod ziemią, pod wodą”, wydana przez pekińskie wydawnictwo Beijing Yuanliu Classic Culture, zdobyła nagrodę Książki Roku. „Nagrodę przyznał książce chiński odpowiednik 'New York Timesa’ – tłumaczyła wówczas Jadwiga Jędras z wydawnictwa Dwie Siostry. – „Tygodnik przyznał nagrody w 10 kategoriach, 'Pod ziemią, pod wodą’ było jedyną książką dziecięcą pośród nagrodzonych”. Oprócz tego w Chinach ukazała się jeszcze jednak książka Mizielińskich „Co z ciebie wyrośnie”. Łącznie w Chinach sprzedano ponad milion egzemplarzy książek autorstwa Mizielińskich.

Sami autorzy są zaskoczeni sukcesem, ale pojawili się w Chinach na spotkaniu autorskim. Zostało ono zorganizowane przez Instytut Polski Pekinie 26 listopada. Przybyło na nie około stu miejscowych czytelników, którzy chcieli zobaczyć i posłuchać Mizielińskich. Co wyjątkowego jest w napisanych przez nich książkach? „To alternatywa dla chińskich publikacji, która opowiada o świecie i która opowiada o Polsce, bo w każdej z tych publikacji autorzy opowiadają coś o kraju z którego pochodzą” – twierdzi przedstawiciel wydawnictwa Dwie Siostry.

Spotkania z Mizielińskimi odbyły się nie tylko w stolicy Chin, ale także w Szanghaju i Hangzhou.

Czytaj także: Chiny pokazują potęgę [+VIDEO]

bankier.pl/culture.pl/kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz