Kukiz pyta szefa MSW o skandaliczną wizytę ukraińskiego neonazisty w Polsce [+FOTO/ +VIDEO]

Od kilku dni na terytorium Polski przebywa Denis Szubin, ukraiński neonazista z Misanthropic Division, który wykonuje prowokacyjne fotografie w miejscach zagłady Polaków i obraża pamięć ofiar Niemców z okresu II wojny światowej. W jego sprawie do ministra Błaszczaka zwrócił się lider Kukiz’15.

„Panie Ministrze Błaszczak – mam pytanie. Tutaj, publicznie, bo kiedy ostatnio pytałem Pana z mównicy sejmowej o kwestie bezpieczeństwa – rozmawiał Pan przez telefon.
Panie Ministrze … Zgłaszaliśmy na Policji w Poznaniu obecność w Polsce Denisa Szubina -członka ukraińskiej organizacji nazistowskiej Misanthropic Division.
1.Czy Służby w Polsce są w stanie zapobiec wjazdowi terrorystów na nasz teren skoro kolejny raz pozwalają na swobodne przemieszczanie sie i “sweet focie” w obozach zagłady nazisty z Misanthropic Division?
2. Czy łaskawie pochyli się Pan na tematem choćby z powodu Rocznicy Powstania w Getcie Warszawskim i szacunku dla Ofiar?
” – napisał Kukiz na Facebooku.

„Ja zdaję sobie sprawę, że Pan może nie wiedzieć o całej sytuacji bo generalnie z wiedzą o realiach w MSW jest kiepsko (pojęcia nie mieliście o specyfice pracy byłego Komendanta Maja) więc postaram się przestawić Panu sytuację. Załączam też obrazki, żeby było Panu łatwiej ogarnąć sprawę”– dodał, zamieszczając szereg fotografii dokumentujących działalność Szubina w Polsce, a także dotyczących neonazistowskiej organizacji Misanthropic Division.

Sprawę Denisa Szubina z Misanthropic Division, który kilka dni temu przyjechał do Polski i rozpoczął profanacyjny „objazd” po miejscach ważnych dla polskiej pamięci, od początku obserwował i nagłaśniał Tomasz Maciejczuk. Już wcześniej zwrócił on uwagę na Ukraińca, który latem ubiegłego roku prowokacyjnie fotografował się na terenie dawnego obozu koncentracyjnego na Majdanku. Po powrocie na Ukrainę miał służyć w szeregach jednego z ukraińskich batalionów ochotniczych.

ZOBACZ: Ukraiński neonazista obraża pamięć ofiar obozu koncentracyjnego na Majdanku [+FOTO]

Czytaj dalej pod zdjęciami:

Zdjęcia Szubina z 2015 roku. Fot. facebook.com / Tomasz Maciejczuk

Zadaniem Maciejczuka celem członków Misanthropic Division jest „zrobienie jak największej ilości zdjęć z rożnych miejsc, w których naziści mordowali Polaków i Żydów”.Fotografie te miałyby później zostać wykorzystane do reklamowania tej organizacji. Według załączonych fotografii, ukraińscy naziści byli już w Forcie VII w Poznaniu (prawdopodobnie w czasie uroczystości z okazji 1050-lecia Chrztu Polski), na Majdanku, a także w Auschwitz.

Według Maciejczuka, Szubin wciąż przebywa na terytorium Polski, zaś policja do tej pory nie ustaliła ani kim jest, ani jakim paszportem się posługuje, ani na podstawie jakiej wizy udało mu się przekroczyć granicę. Dziennikarz miał zaproponować mu spotkanie i wywiad, ale Szubin odmówił.

Maciejczuk zaznacza, że Szubinowi pomagają Polacy:

„Nawet chyba wiem kto. Wiem też, że ci, którzy mu pomagają czytają mojego Facebooka. Panowie, nie nazywajcie się narodowcami, nie macie nic wspólnego z tą ideą. Nazizm i idea narodowa to dwie różne rzeczy”.

Dalsza część artykułu pod zdjęciami:

Fot. facebook.com

Maciejczuk zamieścił także nagranie wideo, które przedstawia szkolenie członków organizacji:

„Chciałbym usłyszeć od prezydenta Poroszenki dlaczego w jego kraju naziści mogą bez problemu organizować sie w spore grupy i jeszcze otrzymują od państwa broń, pieniądze i szkolenia wojskowe”.

W środę rano Maciejczuk poinformował, że na terenie byłego obozu koncentracyjnego Auschwitz Szubinowi pomagał fotografować się Ukrainiec, który podobno mieszka obecnie w Krakowie. W 2014 i 2015 roku miał brać udział w manifestacjach oraz ćwiczeniach neonazistowskiego pułku Azow.

PRZECZYTAJ TAKŻE:

Maciejczuk: ukraińscy naziści z Misanthropic Division przenikają do Polski

Ukraińscy naziści twierdzą, że namierzyli dom Maciejczuka i wysyłają mu pogróżki [+VIDEO]

Facebook.com / Kresy.pl

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. jazmig
    jazmig :

    Ale oni podobnie jak PiS nienawidzą ruskich, więc te parę fotografii, to nic tak bardzo złego. Oni przecież budują swoją państwowość i muszą mieć jakieś wzorce, stąd banderyzm, a nazizm i banderyzm to bracia bliźniacy.