„Są granice. Najpierw pokora, przeprosiny i pokuta. W innym wypadku guzik mnie obchodzi, co z Ukraińcami zrobią Rosjanie” – stwierdził lider Kukiz’15.

Paweł Kukiza odniósł się na Facebooku do artykułu, w którym opisano projekt klubu Kukiz’15 dotyczący ustanowienia 11 lipca Narodowym Dniem Pamięci Ofiar Ludobójstwa OUN-UPA. Przypomniał, że w czasie Majdanu był mocno zaangażowany w pomoc protestującym Ukraińcom, m.in. przemycając kamizelki kuloodporne.

„Działałem w myśl chrześcijańskiej zasady – „zło dobrem zwyciężaj” …. Liczyłem, że to docenią, że odetną się od bandytów OUN-UPA…. A oni uznali ich za… bohaterów… I przeszło mi”– napisał Kukiz.

„Są granice. Najpierw pokora, przeprosiny i pokuta. W innym wypadku guzik mnie obchodzi, co zrobią z nimi Rosjanie. Może to piekło, jakie mają w Donbasie jest właśnie karą za ich niewyspowiadane grzechy”– stwierdził polityk.

Facebook.com/ Kresy.pl

9 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. alexwolf
  alexwolf :

  Kukiz jest fałszywy, to chwiejna postać, raz mówi tak a raz tak, poza tym warto pamiętać, że głosował za ustawa antyterrorystyczną a uzasadniał to tym, że dla bezpieczeństwa należy zrzec się części praw obywatelskich, czyli de facto głosował za cenzurą, której ofiara może paść portal Kresy.pl

 2. leopoldliskula
  leopoldliskula :

  Ja bym nie przesadzał z tym jechaniem po Pawle Kukizie, daleko mi do dobrego samarytanina ale kto sam nie zmieniał zdania niech pierwszy rzuci kamieniem. Wolę nawróconych polskich polityków antyupa niż zatwardziale ich tolerujących lub nawet chwalących.

  A po drugie czy znacie polityka z którym zgadzacie się w 100%? bo ja takiego nie znam.

 3. tekane
  tekane :

  Nie przesadzajcie z tą fałszywością Kukiza, najwyżej jest naiwny. On nie jest jakimś ekspertem, dopiro co raczkuje w polityce i nie ma jakiegoś wielkiego wyczucia, ale za to otacza się konkretnymi ludźmi co znają się na robocie i faktycznie działają w interesie obywateli. Na niektóre jego ekscesy trzeba przymykać oko.
  I również lepiej jest jak polityk zmieni zdanie na to właściwe.