– Obecnie na całym świecie odbywa się walka antyglobalistów z globalistami, ukierunkowanymi bardziej na lewo i wspieranymi przez banki, duże pieniądze, media itd. W tym kontekście traktuję Trumpa jako sprzymierzeńca, który żąda przywrócenia pewnych zasad, obecnych od początku w kulturze chrześcijańskiej, a także powrotu wolnego rynku czy ukrócenia wszechwładzy banków – mówi Paweł Kukiz w rozmowie z Kresami.pl.

W rozmowie z Kresami.pl Paweł Kukiz podkreślił to, na co wcześniej zwrócił już uwagę na Facebooku – na porażkę „bankstersko-korporacyjno-salonowej opcji wspieranej w sposób czasem wręcz bandycki przez kupione media” w kontekście wyborów w USA i zwycięstwa kandydata Republikanów, Donalda Trumpa.

PRZECZYTAJ: Ameryka wybrała – Trump prezydentem

– Najbardziej to mnie cieszy nie tyle zwycięstwo Trumpa, co porażka bankstersko-korporacyjno-salonowej opcji wspieranej w sposób czasem wręcz bandycki przez kupione media– napisał Kukiz.

– Mam nadzieję, że zmiana zasad w USA spowoduje powrót zasad do Europy, a co za tym idzie, również do Polski– zaznaczył Kukiz w rozmowie z Kresami.pl.

– Obecnie na całym świecie odbywa się walka antyglobalistów z globalistami, ukierunkowanymi bardziej na lewo i wspieranymi przez banki, duże pieniądze, media itd.– mówi Kukiz. – W tym kontekście traktuję Trumpa jako sprzymierzeńca, który żąda przywrócenia pewnych zasad, obecnych od początku w kulturze chrześcijańskiej, a także powrotu wolnego rynku, ukrócenia wszechwładzy banków itd.

Kukiz przyznaje przy tym, że nie dziwi go specjalnie „neutralne” podejście ministra Waszczykowskiego do kwestii zwycięstwa Trumpa. – Jeżeli rząd prowadzi gospodarkę socjalistyczną, również w dużej mierze opartą na bankach i pożyczkach, to każdy wolnorynkowiec jest dla takiego światopoglądu wrogiem.

PRZECZYTAJ:

Szef PE o zwycięstwie Trumpa: to trudny moment pomiędzy USA a UE

Winnicki po zwycięstwie Trumpa: Waszczykowski do dymisji, szukajmy odprężenia z Rosją

Zdaniem polityka, trudno obecnie prognozować z jakimi zmianami w zakresie bezpieczeństwa wiąże się wybór Trumpa na prezydenta USA. – Nie uważam, żeby Stany Zjednoczone „odpuściły” tak ważny region geopolityczny, jakim jest Polska. Bardzo w to wątpię– mówi Kukiz. – Myślę, że zostanie to przynajmniej “po staremu”. A liczę jednak na jeszcze większą współpracę w wymiarze natowskim.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:

Orban o zwycięstwie Trumpa: wspaniała wiadomość, demokracja wciąż żyje

Macierewicz po zwycięstwie Trumpa: stosunki Polski z USA będą jeszcze lepsze

KRESY.PL / Marek Trojan

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply