5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. parnikoza
    parnikoza :

    No jesze jedno kolejne wypowiedzenje na rzecz rzeczewisze upomiatnienia (i tylko upamiatniena) ofiar Wolynia. Spzyja porozeminiu jak naibardzej, a tak naprawdzie uz wprost mozliwosc caly czas istniec na popularnej ideje. Zobacza panie Zalewski piwko i fajnych kobiet,tak to w rzeczewistosti bede…Smutno Panu no a coz n robi zebym bulo lepej? Caly czs Swobodze na reke gra. Moze tak samo z Moskwy finansowany?

    • sekowski
      sekowski :

      Optymistycznym faktem jest oddanie przez władze Mościsk na Ukrainie kaplicy przyklasztornej (Klasztor Ojców Redemptorystów) w Mościskach. W jej pomieszczeniach mieściła się dotychczas pracownia rentgenowska. Na to wydarzenie miejscowi Polacy wraz duchowieństwem czekali od wielu lat. Cieszę się bardzo, że chwili tej dożył sędziwy już i zacny ojciec Władysław Ziobro. Niestety, podobnej dobrej woli nie ma ze strony władz Gródka Jagielońskiego. Tamtejsi duszpasterze od 20 lat dopominają się od władz miasta zwrotu zabytkowego budynku plebani. Obecny ksiądz proboszcz mieszka w starym domu a stołuje się u mieszkających po sąsiedzku sióstr zakonnych. Rozmawiałem w tej sprawie z merem miasta, który jest oburzony faktem, że Polacy domagają zwrotu budynku plebani.
      Więcej na stronie http://www.gazetaparlamentarna.pl/index.php/15-super-news/39-transgraniczne-zapiski.html

  2. piotrek93
    piotrek93 :

    Smutna prawda. Zamiast dochodzić do prawdy historycznej na rzecz pojednania przeprowadziliśmy amnezje historyczną na pewne tematy. W zamian za to nasi wschodni sąsiedzi stworzyli własną historię – b. anty-polską, a my na rzecz dobrych relacji udawaliśmy, że nic się nie dzieje. Udajemy, gdy ktoś na nas pluje, że deszcz pada, w imię dobrych relacji- w zamian udało na się zdobyć pogardę lub nienawiść sporej części Litwinów, czy Ukraińców, bo część wie, że Polakom nie przeszkadzają mordy, a część uważa, że to tylko my byliśmy źli (tylko, bo nie mówię, że Polska też nic nie miała na sumieniu).
    Pan Parnikoza jak zwykle wypowiedź na wysokim poziomie i przede wszystkim rzeczowa. Jestem Pana idolem.