Ukrainiec stracił kontrolę nad dronem, którego używał na Rynku Głównym w Krakowie. Bezzałogowiec spadł na dach zabytkowej Bazyliki Mariackiej.

Według dostępnych informacji, do zdarzenia doszło w środę późnym popołudniem w Krakowie. 24-letni Ukrainiec, który kierował dronem latającym w rejonie Rynku Głównego powiadomił patrol policji, że stracił nad nim kontrolę. Bezzałogowiec spadł na dach zabytkowej Bazyliki Mariackiej – słynnego i jednego z największych, po katedrze wawelskiej, krakowskich kościołów. Jak podaje PAP, pomogli go ściągnąć strażacy.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

1741.62 PLN    (7.91%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Młodszy inspektor Sebastian Gleń, rzecznik Małopolskiej Policji poinformował media, że dach zabytkowej świątyni nie został uszkodzony, natomiast rozważane jest postawienie Ukraińcowi zarzutów.

 

„Będziemy zastanawiać się, czy postawić mężczyźnie zarzuty związane ze sprowadzeniem zagrożenia dla życia i zdrowia innych. Rynek Główny to miejsce odwiedzane przez bardzo wiele osób” – powiedział mł. Insp. Gleń. Wczoraj podano też, że policja przeprowadziła czynności z udziałem mężczyzny.

Przeczytaj także: Ukraińcy wznosili banderowskie okrzyki w centrum Krakowa? Policja nic o tym nie wie

Czytaj również: Rosyjski dron nie szpiegował Polaków

PAP / wp.pl / Kresy.pl

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz