W Parlamencie Europejskim zażądam, by na teren UE nie wpuszczano tych przedstawicieli obecnej republiki ukraińskiej, którzy pochwalają działania UPA i OUN! – napisał na swoim blogu Janusz Korwin Mikke.

Republika ukraińska wychwala zbrodniarzy z UPA, gloryfikuje Stefana Banderę – i za to odpowiada! Bo to nie był jakiś ślepy poryw narodu ukraińskiego, tylko akcja ludobójstwa świadomie i starannie zaplanowana przez tę organizację i jej kierownictwo. I dopóki na Ukrainie nie tylko się UPA/OUN wychwala, ale i obowiązuje ustawa karząca więzieniem za potępianie Stefana Bandery – to Polacy nie mogą uznawać, że Ukraina porzuciła mongolski system wartości na rzecz europejskiego. – napisał europoseł.

Dlatego w Parlamencie Europejskim zażądam, by na teren UE nie wpuszczano tych przedstawicieli obecnej republiki ukraińskiej, którzy pochwalają działania UPA i OUN! – stwierdził na zakończenie swojego wpisu Korwin-Mikke.

korwin-mikke.blog.onet.pl / kresy.pl

8 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. kresmen
    kresmen :

    No 1 na tej liście to : POROSZENKO – prezydent UPAdliny ! To on podpisał ustawę gloryfikującą zbrodniarzy i faszystów z OUN-UPA – zamiast ją zawetować ! Zwłaszcza, że Sąd Najwyższy Ukrainy już raz stwierdził, że to zbrodniarze. – sprawa odznaczenia bandery przez Juszczenkę !