Ukraina jest dla USA pretekstem do rozpętania III wojny światowej. Nie jestem się po stronie Rosjan, ale Polska powinna być neutralna – powiedział w wywiadzie dla radia TOK Fm Janusz Korwin-Mikke.

Ukraina jest dla USA pretekstem do rozpętania III wojny światowej. Nie jestem się po stronie Rosjan, ale Polska powinna być neutralna. Zabierając stanowisko w sprawie, opowiadamy się za kolejną wojną światową. Ja wojny nie chcę– mówił lider partii KORWiN. Polska jest jedynym krajem graniczącym z Ukrainą, który wyraził oficjalnie wsparcie dla niej– zaznaczył polityk. Tymczasem my powinniśmy ogłosić neutralność– dodaje Janusz Korwin-Mikke. Podkreślił on również, że od postawy Polski może wiele zależeć:

Gdybyśmy ogłosili neutralność, to Amerykanie nie mieliby dostępu do Ukrainy i musieli znaleźć inny pretekst– powiedział. Kandydat na prezydenta przestrzegł też przed zagrożeniem ze strony Niemiec:

Mamy taką sytuację, że rozpada się UE. Słychać to na korytarzach Parlamentu Europejskiego. Ludzie mają tam powszechne przekonanie, że to jest ostania kadencja PE – lub przedostatnia. I co? I zostaniemy z Niemcami, którzy chcą od nas ziemi. Niemcy odmawiają podpisania z nami dekretu pokojowego i dlaczego– mówił.

TOK FM / onet.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    horodenka :

    DZIŚ 18. 4 2015r W PROGRAMIE ” DZIŚ WIECZOREM” UCZSTNICZYLI PANOWIE : SELLIN Z PisU ORAZ ZALEWSKI Z PO. MIĘDZY INNYMI ZGODNIE OBAJ STWIERDZILI, ŻE KTO NA ZACHODZIE BĘDZIE PISAL „POLSKIE OBOZY KONCENTRACYJNE” MUSI NASTĄPIĆ OSTRA REKCJA AMBASADY POLSKIEJ W DANYM KRAJU. OTÓŻ PANOWIE POLITYCY, NA POCZĄTKU STYCZNIA W PROGRAMIE „KOD DOSTĘPU” OCZYWIŚCIE W POLSCE , POLSKI ŻYD , ADAM MICHNIK NIEMAL KRZYCZĄC I MACHAJĄC RĘKOMA O CO POLSCE CHDZI ŻE TAK NA ZACHODZIE PISZĄ. I JAKA BYLA REKCJA RZĄDU POLSKIEGO? ŻADNA.