Korwin-Mikke: boję się Niemców i Ukrainy, a nie Rosji

Zdaniem lidera partii KORWiN, mimo wątpliwości względem planów budowy gazociągu Nord Stream II to nie Rosja stanowi dla Polski największe zagrożenie, ale Niemcy oraz Ukraina.

„W tej chwili boję się Niemców i Ukrainy. Oba te kraje mają do nas pretensje terytorialne”– powiedział na antenie TVN 24 Janusz Korwin-Mikke. Jego zdaniem sytuacja w kwestii Rosji wygląda na tym tle inaczej. „Nie mamy żadnych pretensji terytorialnych do Rosji i odwrotnie”.

Prezes partii KORWiN przyznał, że ma wątpliwości dotyczące planów rosyjskiego Gazpromu ws. budowy gazociągu Nord Stream II. Jednak jego zdaniem dziś to nie Rosja rządzona przez Władymira Putina, ale inne kraje są dla Polski wrogie.

„Zawsze nam mówiono, że jak powstanie Ukraina, to zmieni się geopolityka. Zmieniła się, a ludzie dalej uważają Rosję za wroga”– powiedział Korwin-Mikke. „To Ukraina jest wrogiem, nie Rosja. Tam w tej chwili głosują na banderowców”– dodał.

TVN 24 / Kresy.pl

31 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. cyna
  cyna :

  A tu prezes głupoty plecie bo powinnismy mieć do Rosji pretensje terytorialne, Królewiec to nasza ziemia i powinna wrócic do Polski a poza tym lekceważenie Rosji przez takiego inteligentnego gracza jak Janusz może wskazywac na to ze jest na kremlowskiej smyczy. Rosja to nasz odwieczny wróg i powinniśmy sie jej obawiać w niemniejszym stopniu niz niemców

  • remiqius
   remiqius :

   Przed Rosjanami Królewiec przez ładne 400 lat był niemiecki. Może jeszcze o Smoleńsk się upomnijmy i Inflanty… Korwin jest realistą i wie, że trzeba grać na dwa fronty. Robić interesy z Unią z jednej strony a z drugiej z Rosją. upadek Ukrainy jest dość katastrofalnym skutkiem dla nas. Eksport w tamtą stronę będzie już nie możliwy, dlatego trzeba polepszyć stosunki z Rosją. obawiam się, że niektórzy faktycznie bardziej nienawidzą Rosji niż kochają Polskę.

   • wojewodamichal1
    wojewodamichal1 :

    Nie niemiecki a pruski, a prusy były lennem Korony. To tak na szybko. Co do samej Rosji – proszę mi powiedzieć co możemy zrobić żeby z nią mieć „dobre stosunki” ? NIC! Bo to jest niezależne od Nas. To jest tylko gra słów – dobre stosunki z Rosją. Ukraina – dzięki Rosji będzie dla Polski mniejszym problemem, bo to będzie nie 40 mln ludzi, a może 30 mln i to mocno podzielonych, a na zbrodniach nie da się zbudować normalnego narodu. Za to na tą chwilę należy podziękować Putinowi. Do tego Rosja na tym konflikcie wcale nie wyjdzie mocniejsza, a przynajmniej już nie ma co do niej złudzeń. No i Niemcy – dopóki nie mają politycznie nic do gadania, bo ich USA trzymają za mordę niby jest ok. Rosja też niemcy potrzebuje tylko jako hamulcowego. Rosji Niemcy jako partner nie jest do niczego potrzebny… Czy ja bardziej nienawidzę Rosji niż kocham Polskę? Zdecydowanie nie. Ja po prostu nie znajduję zbyt wielu powodów żeby Rosję choćby lubić.

    • antymajdan
     antymajdan :

     Co możemy zrobić, aby mieć z Rosją dobre stosunki? Ja osobiście proponuję tylko jedno: nie szczekać na nią na rozkaz hegemona w sposób tak poniżający nas wszystkich i jednocześnie tak bardzo absurdalny w kontekście naszych interesów. Po co było nam to przeciąganie Ukrainy, kraju wielonarodowego, gdzie nawet samych narodów ukraińskich jest więcej niż jeden? Potrzebne nam to było? Trzeba było raczej spokojnie poczekać aż sami Ukraińcy dojdą między sobą do ładu, ukształtuje się jeden naród ukraiński, który sam wybierze swoje miejsce. Ja nie mam wątpliwości, że z czasem nasze drogi coraz bardziej by się zbliżały, bo widać to było przez ostatnie ćwierć wieku. Oczywiście w skali całego kraju to było widać a nie tylko banderowskiej Galicji. Sam proces zająłby pewnie ze 2 – 3 pokolenia, ale mielibyśmy przyjaciół a nie wrogów na wschodzie. Zamiast tego dajemy się szczuć żydowsko-jankeskiej mafii psychopatów na Rosję. Za co? Za kilka pudełek dolarów bez pokwitowania i możliwość „robienia laski”.

     • kojoto
      kojoto :

      Cyna- ty juz kompletnie odjechałeś w braniu debilizmu PISowskiego za dobrą monetę, że nawet JKM oskarżasz o to, że jest agentem Putina, anie widzisz kogo agenturą jest PIS. Rosja owszem nie szanowała Polski przez ostatnie 25 lat, bo i za co? Za to że jesteśmy kolonią usraela i szkopów? Rosjanie jak coś mają do załatwienia, to załatwiają z gospodarzem, a nie z psem łańcuchowym. Taka smutna prawda, tym gorsza, że mamy mozliwości, których nie wykorzystujemy, własnie przez kurewki z PIS, PO, SLD etc. (i przez motłoch który na nich głosuje – tak weźcie to do siebie). Właśnie przez to, że zamiast wzmacniać swoją pozycję polityczno ekonomiczna, to osłabiamy ją w imię solidarności z UE, lub z UPAdliną. Polska wogóle nie jest teraz graczem w polityce międzynarodowej i z PISem sie to nie zmieni. Straszne z was koledzy patałachy, że tego nie pojmujecie.

     • cyna
      cyna :

      Jaka kolonią co ty bredzisz, przez dziesiątki lat rosja okupowała Polskę i budowała tu swój aparat bezpieczeństwa a ty roisz sobie we łbie ze ci ludzie wyjechali razem z transportami rosyjskich żołnierzy? Tu został śpioch na śpiochu a juz po kilkunastu miesiacach po pseudo okrągłostołowych przemianach zaczęli działać na powrót. Tobie Izraelici przeszkadzają ale jeśli już tu sa i z kims się tu ścieraja to tylko z agenturą rosyjska bo nasze służby nie istnieja od 1939 roku.

     • kojoto
      kojoto :

      Cyna, nigdzie nie napisałem, że sługusy sowieckie z Polski wyjechały (wyjechała tylko część zatwardziałych stalinowców jeszcze na przełomie lat 60/70). O transformacji ustrojowej słyszałeś skoro wspominasz o „okrągłym stole”, ale sprawiasz wrażenie jakbyś czerpał wiedzę wyłącznie z podręcznika do liceum, wikipedii i gadzinówek PISowskich (sprawdź co to znaczy „prasa gadzinowa” [dla gimbusa to może być niejasne]). Właśnie w tym rzecz, że agentura sowiecka się przefarbowała i teraz jest to agentura szkopska i usraelska. Nie wyjaśniałem tego szczegółowo, bo uznałem, że pewne fakty są znane wszystkim czytelnikom tego portalu. Obiecuję, że postaram się pisać jaśniej. Samych „śpiochów” bym się tak bardzo nie bał, owszem zapewne może być to problem, jednak więkrzym jest agentura obecnie aktywna,, bo prawie całkowicie pokrywa tzw. polską scenę polityczną.

     • cyna
      cyna :

      Brak wiedzy Kojoto, a to wskazuje na to żeś sam gimbus lub po prostu jestes na wiedzę odporny, agentura się przefarbowała dobre. A teczki na kremlu wywiezione z Polskich archiwów to kremlowi potyrzebne sa do czego? Pomijając fakt że większość z śpiochów było ideologicznie ukształtowane w szkołach KGB i nie ma mowy o żadnych przefarbowaniach to ci którzy mogli być na to podatni maja grube teczki którymi putin nie podpiera biurek.

     • cyna
      cyna :

      Kojoto co tak wielbisz Janusza i jego ogromna wiedzę o sprawach strategicznych która pojawiła sie u niego w ciagu kilku miesięcy bo o ile pamiętam co łatwo mozna znaleźć w wywiadach JKM sam niejednokrotnie podkreślał ze na tych sprawach sie nie zna a tu nagle głosi takie mądrości. Aparat urzędniczy tak, podatki tak, unia do demontażu tak ale stosunki z reżimem putina to już go przerosło jak widać

     • kojoto
      kojoto :

      JKMa nie wielbię, żałuję, że Braunowi nie udało się zmajstrować szerszej koalicji. Jednak widzę, że Korwin i jego ludzie jako jedyne ugrupowanie na chwilę obecną startujące do parlamentu, ma poglądy po prosu pragmatyczne. Jeśli wejdą do sejmu i udało by się im porozumieć z PISem w sprawie kilku pilnych zmian w systemie to mógł by być to zalążek pod odzyskanie wolności. Obawiam sie jednak, że PIS i tak by takie próby torpedował, bo nie będzie podgryzał łapska usraelskiego, które go karmi.

   • cyna
    cyna :

    Faktycznie czas na przebudzenie, nikt nie pisał o odbijaniu co nie przeszkadza zauważyć ze Janusz cokolwiek sie pomylił w swoim przekonaniu ze ze strony rosji nic nam nie grozi. Przebudź się w końcu i przyjmij fakty jakimi są rosja nie była nie jest i nigdy nie będzie przyjacielem Polski a ten kto twierdzi inaczej jest idiotą lub pisze z Petersburga.

    • wojewodamichal1
     wojewodamichal1 :

     @cyna – specyficzna jest dyskusja na tych forach – bo argumenty ze strony części bywalców są z grubsza takie – krytykujesz kacapię – jesteś ukrem [cokolwiek to znaczy] – dowody na to są zbędne bo tak działa „logika” tych matołków. Nie jest to zbyt rozwinięta „logika”, ale widocznie im to wystarcza. Zwrot typu podaj dowód na to co o kimś napisałeś kończy się bełkotem – taki zabawny kacapski obyczaj, zapewne. Ale – odpuścić oszołomom – nie wypada… Pozdrawiam

     • cyna
      cyna :

      To są młode łepki i cierpliwie trzeba nuczać, w końcu sami dojda do tego do czego dojśc powinni o ile przestaną tak emocjonalnie podchodzić do problemu a zaprzęgnął rozum do pracy. Co do Kojoto to faktycznie mam podejrzenie że albo kremlowski propagandysta albo pomiot stalinowskich partyjniaków taki jak synalek Nowickiej który tak ładnie się wypowiadał o ofiarach w Katyniu, strasznie kipi gdy coś źle o rosji napisać lub dobrze o USA. Jest tu też sporo starszyzny która wychowana pod zaborami nie widzi dla Polski innej możliwości jak przytulanie na przemian do wschodu lub zachodu ale sa też tacy którzy używają argumentów merytorycznych i takich zawsze milo się czyta bo od takich czegoś można się o historii nauczyć a ich wiedza i jasność myślenia napawa nadzieja na lepszą przyszlość Polski.

  • sylwia
   sylwia :

   Działający na polskich forach polskojȩzyczni Ukraińcy są posłuszni nakazom ich tajnego rządu Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów (OUN), zawartych w Uchwale Krajowego Prowidu OUN z 1960 r. Cytujȩ: ‘…podsycać wrogość Polaków do Rosjan i odwrotnie, pamiętając, że ścisły sojusz rosyjsko-polski jest poważnym zagrożeniem dla Ukrainy i jej całości terytorialnej… Dążyć wszelkimi środkami i sposobami do odbudowania ukraińskiego charakteru Zacurzonii podkreślając, że samostijna Ukraina nigdy z tych ziem nie zrezygnuje i w odpowiednim momencie o nie się upomni. Jeśli Polacy będą się upierać, to Ukraina względem nich bez najmniejszego wahania użyje siły zbrojnej…’ ( http://w.kki.com.pl/piojar/polemiki/rubiez/osad/uchwala.html . Komentarze są tu: http://narodowikonserwatysci.pl/tag/maria-jazownik/ ). Niemcy są winni śmierci setek tysięcy Polaków. Jednakże pokajali się, przyznali się do winy i przeprosili. Hitleryzm i jego symbole są zakazane w Niemczech. Dzięki temu nasze stosunki z Niemcami są znośne. Rosyjsko-jȩzyczny lecz nie rządzony przez Rosjan ZSRR jest wobec Polski winny agresji i ludobójstwa. Jest winny zbrodni katyńskiej. Zainteresowani użytkownicy mogą skorzystać z http://www.translate.google.co by przeczytać o radzieckim uznaniu odpowiedzialości za tȩ zbrodniȩ: „… die sowjetische Führung am 13. April 1990 endlich die Verantwortung des Politbüros und des NKWD für die Verbrechen von Katyn anerkannte… ” (Przywódcy radzieccy (sowjetische Führung) 13 kwietnia 1990 r. w końcu przyznali odpowiedzialność Biura Politycznego i NKWD za zbrodnie w Katyniu). ( http://www.owep.de/artikel/275/katyn-und-chatyn-fragen-an-gesellschaftliche-bedeutung-von-erinnerung. Nastąpiło uznanie zbrodni i wyrażenie chȩci pojednania rosyjsko- polskiego. Oto część wpisu P. Jana_D z 10.09.2014 00:58: ” … W listopadzie 2010 roku rosyjska Duma uznała mordy na naszych rodakach za zbrodnię reżimu stalinowskiego. W dokumencie rosyjscy deputowani napisali: „Stanowczo potępiając reżim, który gardził prawami i życiem ludzi, deputowani do Dumy Państwowej w imieniu narodu rosyjskiego wyciągają przyjazną dłoń do narodu polskiego. Wyrażają też nadzieję na początek nowego etapu w stosunkach między naszymi krajami, które będą rozwijać się na gruncie demokratycznych wartości”. Cytuję też z wpisu 'Anarchisty’ z 7.9.2014 19:47; „…Uchwała Krajowego Prowidu zakłada, że rehabilitacji UPA powinno towarzyszyć zacieranie śladów polskości na Kresach. Głosi więc: “… Przede wszystkim należy narzucić Polakom nasz punkt widzenia na historię i na stosunki ukraińsko-polskie. Nie dopuścić do głoszenia, że Lwów, Tarnopol, Stanisławów, Krzemieniec i in. kiedykolwiek odgrywały rolę polskich ośrodków kultury. Zawsze były to ośrodki kultury ukraińskiej. Polacy nie odgrywali w nich najmniejszej roli, a to, co o nich głosi się dzisiaj, zaliczyć należy doolskiej szowinistycznej propagandy…” W rzeczy samej dokłada się wielu starań, aby na Zachodniej Ukrainie znikały znaki polskości. Jest to szczególne bolesne, gdy zważyć, iż po rozpadzie Związku Radzieckiego wymienione miejscowości mogły z powrotem należeć do Polski. Według Żydówki z Drohobycza, a zarazem wielkiej polskiej patriotki doc. dr Dory Kacnelson na początku pieriestrojki odzyskanie Kresów Wschodnich było w zasięgu ręki. Kiedy bowiem Związek Sowiecki zaczął się rozpadać, w rosyjskich stacjach radiowych i telewizyjnych wystąpił wojewoda petersburski, prof. prawa międzynarodowego Anatol Sobczak i stwierdził, iż zgodnie z prawem międzynarodowym, jeśli federacja kilku zjednoczonych krajów rozpada się, terytoria, które dołączono później, mają prawo wrócić do ich poprzedniego statusu. Gorbaczow chciał więc Polsce oddać Lwów, Wilno, Stanisławów, Grodno i Tarnopol. Informację podaną przez doc. Kacnelson podtrzymał prof. Edward Prus, podkreślając jednocześnie, że na przeszkodzie planom Gorbaczowa stanęli Michnik [Szechter שהטר ], Geremek [Lewartow לורטוב ], Mazowiecki [Dikman דיכמן ] i Kuroń [Kornblum כורנבלום ] …” Dla kontrastu, rząd Ukrainy NIGDY nie uznał odpowiedzialności za zbrodnie hitleryzmu ukraińskiego i banderyzmu. Ani za Chatyń, ani za rzezie 400 000 Polaków w wołyńskiem, stanisławowskiem i tarnopolskiem, ani za palenie żywcem i mord ponad setki ludzi w Odessie 2 maja 2014 r., ani za liczne zbrodnie w Donbasie: burzenie miast i wsi, masowe zabijanie cywilów, rabunki, tortury i gwałty. Na Ukrainie zachodniej hitleryzm się rozszalał. Są tam hitlerowskie instytucje, organizacje, indoktrynacja, sztandary, hasła i symbole. Ukraina wypiera się odpowiedzialności za barbarzyńskie zbrodnie Ukraińców: czci zbrodniarzy Banderę, Szuchewicza i innych oraz gloryfikuje SS i hitlerowskie symbole, hasła i ideolologię. Ukraińcy nazywają wschodnie tereny Polski 'Ukrainą zachodnią’. Pewien użytkownik zamieścił taki wpis: 'W przedmowie do ksiązki 'Wieś Łazy’ Łozowskiego, wydawca, Tow. Naukowe im. Szewczenki, opisał tę wieś jako 'wieś w jarosławskiem, na Ukrainie Zachodniej.’ W książce, Polaków ci Ukraińcy nazywają 'zajdami.’ Działaczka OUN-b (banderowskiej), Łarysa Skoryk, deputowana do Rady Najwyższej Ukrainy, powiedziała: 'Ku ogromnemu żalowi, miejscowość, w której urodziłam się, a jest to Ukraina Zachodnia, dziś jest na terytorium Polski.’ (Przebóg-Malinowski, 'Najnowsza Historia Polski’, str. 328.” Ukraińcy wysuwają żądania terytorialne wobec Polski: Chełm, Przemyśl i dalej. Ukraiński hymn opiewa topienie ziemi od Sanu do Donu we krwi: „Станем браття, в бій кривавий, від Сяну до Дону” – staniem bratya w bij kriwawyj wid Sjanu do Donu. Oto polskie miasta związane z Sanem: Dynów, Jarosław, Lesko, Leżajsk, Nisko, Przemyśl, Radymno, Rudnik nad Sanem, Sandomierz, Sanok, Sieniawa, Stalowa Wola, Ulanów i Zagórz. Polską ludność na wschód od Sanu Ukraińcy zamierzają utopić we krwi. Nie będzie zgody z Ukraińcami dopóki nie wyrzekną się roszczeń terytorialnych wobec Polski, hitleryzmu i jego symboli i nie uznają swej winy za potworne ludobójstwo na Polakach. Nie zgadzam siȩ z drapieżnymi i reakcyjnymi poglądami ekonomicznymi Korwina-Mikke, lecz w sprawach politycznych wygłasza zdrowe myśli. Ma racjȩ, że nie Niemcy i Rosja są teraz wrogami Polski. Ukraina jest teraz groźnym wrogiem Polski, pragnącym naszej zagłady. Post Scriptum: Zach. Ukraińcy to jest odmiana kacapów znana jako 'ukrokacapy’.

   https://www.youtube.com/watch?v=cxtxB3wJhmw

   • cyna
    cyna :

    To nie Ukraina stanowi dla nas zagrożenie. Bez względu jaka formę zachowa to panstwo w przyszłości nie będzie w stanie nam zagrozić. Jeśli miałbym obstawiać to raczej będzie tam kilka panstewek zamiast jednego, państewek które pograżą się w wiecznych walkach między sobą. Dla nas zagrozeniem jest rosja która jest wielka zwarta wyszkolona i ma doposażoną armię. W sposób naiwny lub celowy nie widzisz zagrożenia tam gdzie faktycznie jest.

    • czas_przebudzenia
     czas_przebudzenia :

     Pleciesz bzdury, „cyna”. Powtarzasz propagandę Prosienków i Kalksteinów, czyli jesteś albo bardzo ogłupiony, albo działasz jako agentura. Rosja nie ma żadnych pretensji terytorialnych wobec Polski. Bez rozpętanej wojny światowej Rosja nie zaatakuje terenów Polski. Rosja nie ma interesu rozpętywać wojny światowej, bo jest otoczona praktycznie samymi wrogami. Z kolei wrogowie Rosji skrycie od wielu lat prowokują konflikt światowy właśnie dlatego, bo wiedzą, że ich wspólne siły (do których niestety zalicza się Polska) stanowią olbrzymią przewagę wobec sił zbrojnych Rosji. I siły rządzące USA pociągając smycze swoich lokajów próbują WYRAŹNIE już rozpętać III wojnę światową. To są kolejne konflikty specjalnie rozpętywane – Afganistan, Irak, Syria, Libia, Ukraina. W tym nie ma już żadnego przypadku. Te konflikty nie wywołały się same. To nie Rosja wywołała te konflikty. Tam są pożyteczni durnie, którym wywołano wojnę a ci pożyteczni durnie opłacani z zewnątrz robią już wszystko by wojna trwała i rozchodziła się coraz bardziej na boki. —-. Dla fizycznego przetrwania Polaków musimy zrobić wszystko by zatrzymać próby wywołania III wojny światowej. A władze polskie mogłyby zrobić dużo, choćby blokując rozmieszczanie obcej broni na terenie Polski. Jednak do tego nie przydadzą się polskojęzyczne marionetki polityczne opanowane przez mafie banderowskie i pociągane za sznurki agentów obcych państw. —-. My Polacy możemy przerwać rozpętywanie III wony światowej, ale nie zdołamy zrobić niczego, jeśli wyłącznie obca agentura będzie stanowić polskojęzyczne władze.