Janusz Korwin-Mikke skomentował zgodę Departamentu Stanu USA na ewentualną sprzedaż Polsce systemu antyrakietowego Patriot.

Lider partii Wolność skrytykował transakcję na Facebooku. Według Korwin-Mikkego: „dziś sukcesem jest sprzedać, a nie kupić! Właściwa opinia: Amerykanie boją się, że JE Antoni Macierewicz wyleci z MON, więc czym prędzej Mu te rakiety wcisnęli. Złom to nie jest – ale przydatne byłyby raczej na wojnę z Czechami…”

Jak informowaliśmy, w piątek Amerykańska Agencja Współpracy Bezpieczeństwa Obronnego (DSCA), podlegająca Departamentowi Obrony USA podała, że Kongresowi przekazano notyfikację ewentualnej sprzedaży Polsce systemu obrony powietrznej Patriot. Zgodę na sprzedaż wydał Departament Stanu USA. Notyfikacja trafiła do Kongresu 14. listopada.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

DSCA podkreśla, że „proponowana sprzedaż będzie wspierać cele polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych”, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa Polski. Będzie też zgodna z inicjatywami USA, które mają zapewniać „kluczowym sojusznikom w regionie nowoczesne systemy, które zwiększą interoperacyjność z siłami Stanów Zjednoczonych i poprawią bezpieczeństwo”. Zaznaczono, że transakcja nie zmieni podstawowej równowagi militarnej w regionie, a jednocześnie wzmocni polskie wojsko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Za Patrioty zapłacimy więcej niż planowano? MON i Raytheon wyjaśniają 

Kresy.pl / Facebook

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz