Janusz Korwin-Mikke skomentował zgodę Departamentu Stanu USA na ewentualną sprzedaż Polsce systemu antyrakietowego Patriot.

Lider partii Wolność skrytykował transakcję na Facebooku. Według Korwin-Mikkego: „dziś sukcesem jest sprzedać, a nie kupić! Właściwa opinia: Amerykanie boją się, że JE Antoni Macierewicz wyleci z MON, więc czym prędzej Mu te rakiety wcisnęli. Złom to nie jest – ale przydatne byłyby raczej na wojnę z Czechami…”

Jak informowaliśmy, w piątek Amerykańska Agencja Współpracy Bezpieczeństwa Obronnego (DSCA), podlegająca Departamentowi Obrony USA podała, że Kongresowi przekazano notyfikację ewentualnej sprzedaży Polsce systemu obrony powietrznej Patriot. Zgodę na sprzedaż wydał Departament Stanu USA. Notyfikacja trafiła do Kongresu 14. listopada.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

DSCA podkreśla, że „proponowana sprzedaż będzie wspierać cele polityki zagranicznej i bezpieczeństwa narodowego Stanów Zjednoczonych”, przyczyniając się do poprawy bezpieczeństwa Polski. Będzie też zgodna z inicjatywami USA, które mają zapewniać „kluczowym sojusznikom w regionie nowoczesne systemy, które zwiększą interoperacyjność z siłami Stanów Zjednoczonych i poprawią bezpieczeństwo”. Zaznaczono, że transakcja nie zmieni podstawowej równowagi militarnej w regionie, a jednocześnie wzmocni polskie wojsko.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Za Patrioty zapłacimy więcej niż planowano? MON i Raytheon wyjaśniają 

Kresy.pl / Facebook
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz