Nowym miejscem dla kontrowersyjnego koncertu ma stać się ponoć – uwaga! – Żydowskie Muzeum Galicji w Krakowie! Sprawę komentuje Ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski.

Zobacz: Protest przeciwko koncertowi w kościele św. Jadwigi w Krakowie

Strona akcji protestacyjnej: Protest w sprawie skandalicznego koncertu w Krakowie

***

Protesty rodzin pomordowanych przez banderowców, wspierane przez polskie organizacje patriotyczne, odniosły skutek. Koncert na rzecz ukraińskich tzw. batalionów ochotniczych (odwołujących się w swej ideologii, także symbolice, do zbrodniarzy z UPA i SS Galizien) w kościele św. Jadwigi w Krakowie nie odbędzie się. Został on – jak poinformowała strona internetowa Klubów „Gazety Polskiej” – przeniesiony w inne miejsce.

Nowym miejscem dla kontrowersyjnego koncertu ma stać się ponoć – uwaga! – Żydowskie Muzeum Galicji w Krakowie. Link do informacji, która wydaje się być wręcz nieprawdopodobną

http://www.klubygp.pl/koncert-solidarnosciowy-z-walczacymi-o-wolnosc-ukraincami-nasze-serca-z-ukraina-18-wrzesnia/

Nie wiem, czy w tej sprawie swoje kontakty wykorzystał Dawid Wildstein, czy też pomógł Adam Michnik lub Seweryn Blumsztajn z „Gazety Wyborczej”, ale wszystko to brzmi jak ponury żart. Nie chce się aż wierzyć się, że dyrektor muzeum Jakub Nowakowski mógł się na coś takiego zgodzić. Środowiska banderowskie, skupione w Organizacji Ukraińskich Nacjonalistów i Ukraińskiej Powstańczej Armii, były bowiem zawsze nie tylko antypolskie, ale i antysemickie.

Już w lipcu 1941 r. członkowie OUN dokonali we Lwowie dwóch krwawych pogromów, mordując 7 tysięcy Żydów. Później, wsparci przez ukraińskich żołnierzy z kolaboranckich batalionów „Nachtigall” i Roland”, wzięli czynny udział w Holokauście, mordując dziesiątki tysięcy Żydów galicyjskich. Do dziś są dumni z tego, przekazując skrajność nienawiść do Żydów swoim dzieciom i wnukom.

Uczestnicy koncertu, o ile do niego w ogóle dojdzie, będą w Żydowskim Muzeum czuć się bezpieczni, bo tego typu miejsca są bardzo dobrze chronione przez policję i ABW (no i przez Mossad). Żadni „ruscy agenci” im więc nie zagrożą. Jestem tylko ciekaw, czy w tym tak symbolicznym miejscu Dawid Wildstein odmówi kadisz za Żydów pomordowanych przez Ukraińców i czy prof. Andrzej Nowak, lansowany na kandydata na prezydenta Polski, zająknie się, choć jednym słowem o zbrodniach dokonanych na polskich obywatelach pochodzenia żydowskiego przez Ukraińców kolaborujących z Hitlerem i Himmlerem

Przy okazji przeczytaj raporty organizacji Amnesty International o tych, na których pójdą pieniądze zbierane w czasie koncertu.

(1) Ukraine must stop ongoing abuses and war crimes by pro-Ukrainian volunteerforces („Ukraina musi powstrzymać nadużycia i zbrodnie wojenne proukraińskich sił ochotniczych”):

(2) Document – Ukraine: Abuses and war crimes by the Aidar Volunteer Battalion in the north Luhansk region(„Dokument Ukraina: nadużycia i zbrodnie wojenne Batalionu Ochotniczego Ajdar w północnym regionie ługańskim”):

Zobacz też zdjęcia z pogromów we Lwowie w 1941 r.

ks. Tadeusz Isakowicz-Zaleski

Isakowicz.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

16 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  tutejszym :

  Liczbę Żydów zgładzonych na Ukrainie szacuje się na półtora miliona. W zamordowaniu ponad 120 tysięcy Żydów udział brali Ukraińcy. Jaki interes na Ukrainie, jakie korzyści ma odnieść państwo Izrael? że milczy na temat tej potwornej zbrodni. Izrael jest prawnym i moralnym spadkobierca pomordowanych Żydów na Ukrainie, dlaczego milczy. To jest sprawa pomiędzy Izraelem a Ukrainą, ale dlaczego wciągają nas w tą swoją moralną prostytucję. Ten koncert nie powinien odbyć się na polskiej ziemi.

   • Avatar
    sylwia :

    Total civilian losses during the war and German occupation in Ukraine are estimated at four million, including up to a million Jews who were murdered by the Einsatzgruppen and local Nazi collaborators. … The mass killing of Jews in Kiev was decided on by the military governor Major-General Friedrich Eberhardt, the Police Commander for Army Group South (SS-Obergruppenführer Friedrich Jeckeln) and the Einsatzgruppe C Commander Otto Rasch. It was carried out by a mixture of SS, SD and Security Police, assisted by the Ukrainian Auxiliary Police. https://en.wikipedia.org/wiki/The_Holocaust_in_Ukraine

  • Avatar
   tutejszym :

   Wyjaśniając liczbę zabitych Żydów ze sprawstwem samych Ukraińców lub przy ich współudziale , dla Pana Wildsztajn – ” Liczbę Żydów zgładzonych na Ukrainie szacuje się na półtora miliona. Na jakiej podstawie ustalono tę liczbę? W 1939 roku przeprowadzono na tym terenie spis ludności, w którym zaznaczono także przynależność etniczną. Przed wojną mieszkało tam dwa miliony siedemset tysięcy osób pochodzenia żydowskiego. W Europie Wschodniej istniały dwie wielkie wspólnoty żydowskie: w Polsce i właśnie na Ukrainie. Liczbę zamordowanych na Ukrainie Żydów rzeczywiście szacuje się na półtora miliona. W październiku odbędzie się sympozjum na Sorbonie 2, w którym weźmie udział wielu wybitnych specjalistów. Podejmą oni również tę kwestię. Chodzi o to, by pewne fakty nie były już podawane w wątpliwość. […] Pierwszy raz spotkają się naukowcy ze Wschodu i Zachodu. W sympozjum weźmie też udział katolicki historyk Edouard Husson, współpracujący także ze mną. To sytuuje Kościół katolicki na właściwej pozycji, która nie byłaby wcześniej możliwa. Nie wiem, czy trzydzieści lat temu zgodzono by się, by katolicy pracowali przy ustalaniu tego typu faktów. ” http://mateusz.pl/wam/zd/54-02.htm

   • Avatar
    anarchista :

    @Tutejszym:17.09.2014 10:14). TY ZAKŁAMANY UKRAIŃSKI AGENCIE WPŁYWU . Do 1945 r kiedy to definitywnie oderwano od macierzy ziemie u-krainne . Przestań kłamać ty ukraiński agencie ……….. ,,W Europie Wschodniej istniały dwie wielkie wspólnoty żydowskie: w Polsce i właśnie na Ukrainie……. nie było w 19390 r żadnej ukrainy nawet tej tojej faszystowskiej . W Europie Wschodniej istniały dwie wielkie wspólnoty żydowskie: w Polsce i właśnie na Ukrainie. Po pierwszej wojnie światowej, gdy Polska ponownie stała się państwem niepodległym liczba Żydów była ogromna. Według spisu ludności z 1921 roku na ziemiach polskich mieszkało 2,8 mln wyznawców religii mojżeszowej, co stanowiło 10,4 % ludności Rzeczypospolitej. Faktycznie było ich prawdopodobnie nieco więcej. Mniejszość żydowska nie była rozmieszczona równomiernie w regionach II RP, skupiała się w większości we wschodniej części kraju. Z tej liczby ukraińscy faszyści i Niemcy wymordowali na polskich ziemiach ok 1,5 miliona .Pamiętaj ty ukraińsku agencie wpływu Nie było ukrainy i nie będzie już ta zgnilizna się rozsypuje . APEL : Kto jest za zbanowaniem ,,Tutejszego”

     • Avatar
      anarchista :

      @matsilver:
      18.09.2014 21:38). Zakładając że nick oddaje jego ego to jest to prostacki osobnik o nie zdefiniowanej przynależności narodowej . Natomiast popieranie ukrów zdefiniował bym jako przeczucie odmienności od Polaków wysnute z przekazów rodzinnych o rzekomym zamieszkiwaniu na Polskich Kresach tyle że jest w nich wątek kurnej chaty z polepą wskazujący na ukraińskość tego Tutejszego . W Polskich wsiach nawet najmniejsza chata miała podłogę drewnianą. Stąd resentymenty do chachłów. Z definicji ,,tutejszych „wynika że to taka miejscowa gnida na miarę wsi takie nic skłócone z całą okolicą. Ja bym jednak optował za jego zbanowaniem ,Przecież pośrednio jego prostackie zachowanie powoduje ataki znanego mam Dawidka na to forum.

   • Avatar
    tutejszym :

    Panowie matsilver i Anarchista. Mam Was w rzyci, możecie sobie już odpuścić. Streicher Julius to przy Was mały pacyfista. Jeden wariat pieprzy na okrągło to co ma w .txt zapisane, drugi sierota po Hitlerze idący za wariatem, który z Was głupszy to już sam nie wiem, ale podli jesteście jednako. Genealogii i czystości rasy łajzy Wam się zachciało. Takim psim kreaturom jak Wy nawet napluć czy zamknąć chamskie prostackie pyski paroma słowami nie warto. Poszły won faszystowskie gnidy z tego Forum.