Poseł PiS Czesław Hoc zamieścił wpis z przeprosinami za swoje słowa na temat interwencji policyjnych w kościołach, po czym go usunął.

Jak informowaliśmy, w czwartek poseł PiS Czesław Hoc oświadczył, że w razie podejrzenia przekroczenia limitu miejsc w kościołach, do świątyni będzie mogła wejść policja i zweryfikować, czy obecni tam ludzie są zaszczepieni przeciwko COVID-19. Wypowiedź ta padła w związku z ogłoszonymi przez ministra zdrowia Adama Niedzielskiego nowymi obostrzeń związanymi z pandemią koronawirusa.

Wypowiedź posła Hoca wywołała liczne komentarze i dyskusje, w tym wiele słów krytyki. Zwracano uwagę, że partia deklarująca się jako konserwatywna najwyraźniej zamierza, podobnie jak wcześniej, ograniczyć wiernym, szczególnie katolikom, możliwość praktyk religijnych. Z kolei rzecznik Konferencji Episkopatu Polski, podobnie jak część duchownych, zwrócił uwagę, że nie ma narzędzi ani wytycznych, jak weryfikować tzw. paszporty covidowe.

Jeszcze w czwartek późnym wieczorem poseł Hoc zamieścił na Twitterze wpis, w którym twierdził, że wcale nie popiera weryfikowania wiernych.

„Niegodna insynuacja, że jestem za weryfikacją testów na koronawirusa przez Policję w Kościołach jest nieprawdziwa i niesprawiedliwa. Jeśli jednak ktokolwiek tak zrozumiał z kontekstu mojej wypowiedzi w Polsat – serdecznie przepraszam” – napisał polityk.

 

Jednak już w piątek przed południem wpis posła PiS zniknął. Hoc nie odpowiedział na zapytania mediów w tej sprawie.

Za wprowadzeniem radykalnych obostrzeń sanitarnych w kościołach opowiadają się politycy i środowiska liberalno-lewicowe, szczególnie z Lewicy. Politycy tej partii żądają maksymalnego ograniczenia możliwości udziału w praktykach religijnych, a nawet zamknięcia świątyń, wzorem np. Austrii czy Słowacji. Lewica złożyła w Sejmie projekt, który przewiduje m.in. wprowadzenie obowiązku szczepień przeciwko COVID-19.

Przypomnijmy, że od 1 marca 2022 roku rząd wprowadza obowiązkowe szczepienia dla medyków, nauczycieli oraz służb mundurowych. Czasowo zostanie też przywrócona nauka zdalna. Ponadto, od 15 grudnia br. zmniejszeniu ulegną też limity w poszczególnych obiektach, w tym sakralnych, do 30 proc. obłożenia. Zwiększenie limitu może dotyczyć wyłącznie osób zaszczepionych, zweryfikowanych „przez pracodawcę”.

Czytaj więcej: Obowiązek szczepień, nauka zdalna, limity. Rząd przedstawił nowe obostrzenia

Twitter / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply