Koncern McDonalds uruchomił w Polsce kampanię rekrutacyjną w języku ukraińskim [+FOTO]

Zachodnia korporacja chce utrzymać wynagrodzenia na obecnym poziomie?

McDonalds w Polsce wystartował z kampanią rekrutacyjną, w której stara się pozyskać do pracy przebywających w Polsce Ukraińców. Przygotowana kampania banerowa, wyświetla ukraińskojęzyczne reklamy i odsyła do specjalnie przygotowanej aplikacyjnej strony internetowej, również w języku ukraińskim.

CZYTAJ TAKŻE:
„Rzeczpospolita”: mamy milion Ukraińców, a potrzeba ich 5 milionów

Koncern chce prawdopodobnie w ten sposób pozyskać pracowników z Ukrainy, którzy często godzą się na niższe pensje niż Polacy. Zdaniem niektórych ekspertów, napływ znaczej liczby Ukraińców, doprowadza do stanu w którym hamowany jest wzrost wynagrodzeń, co może wręcz zmuszać Polaków do wyjazdu za granicę.

Jak informowaliśmy wcześniej, Urzędy Pracy są generalnie zgodne w tym, że polscy pracodawcy zatrudniają Ukraińców ze względu na niższe koszty.Według specjalnej ankiety przeprowadzonej przez ministerstwo pracy, 72 proc. PUP jako powód zatrudnienia cudzoziemców wskazało możliwość proponowania niższego wynagrodzenia. Tylko w 18 proc. przypadków głównym powodem był brak polskich kandydatów.

Jest to kolejny przykład ukraińskojęzycznych kampanii dużych korporacji. Wcześniej ze spotem reklamowym w języku ukrainskim wystartowała sieć komórkowa Play.

kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    jaro7 :

    „doprowadza do stanu w którym hamowany jest wzrost wynagrodzeń, co może wręcz zmuszać Polaków do wyjazdu za granicę.” I o to chodzi pisowi,by Polacy wyjeżdżali a na ich miejsce przyjeżdżali upaińcy.To takie NWO po pisowsku.Wiedzieli ze z muslimami nie przejdzie to robią to z upaińcami.