Komisja Europejska zaproponowała w drugiej transzy rekompensatę za 20 tysięcy ton jabłek i gruszek eksportowanych przez polskich rolników do Rosji.

Przed wprowadzeniem embarga polski eksport jabłek i gruszek do Rosji wynosił 700 tysięcy ton rocznie. Komisja Europejska proponuje obecnie polskim producentom rekompensatę o wartości 20 tysięcy ton. Za inne owoce oraz za warzywa również objęte rosyjskim embargiem Komisja Europejska nie wypłaci rekompensat.

Obecne kryteria przyznawania odszkodowań przez KE są dużo surowsze niż wcześniej. Europejscy urzędnicy twierdzą, że polskie wnioski o rekompensaty odwołują się do danych nie mających pokrycia w rzeczywistości.

rmf24.pl/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz