USA przeznaczą dla Ukrainy 53 miliony dolarów pomocy

53 miliony dolarów pomocy, z czego 46 na „zapewnienie bezpieczeństwa”, przeznaczą Stany Zjednoczone dla rządu ukraińskiego – informuje agencja Reutera.

Wartość 7 milionów dolarów ma mieć amerykańska pomoc humanitarna dla Ukrainy.

Pozostałe 46 milionów będzie przeznaczone na radar, samochody patrolowe, niewielki okręt, sprzęt do wkyrywania substacji chemicznych i wybuchowych, kamizelki kuloodporne oraz sprzęt służący do udzielania pierwszej pomocy.

Wcześniej prezydent Ukrainy Petro Poroszenko wezwał w trakcie wystąpienia w Kongresie, by Amerykanie udzielili wojskowego wsparcia Ukrainie.

Reuters/gazeta.ru/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    anarchista :

    53 miliony dolarów pomocy….., z czego 46 na „zapewnienie bezpieczeństwa”, przeznaczą Stany Zjednoczone dla rządu ukraińskiego na jego szybką ewakuację do USA – informuje agencja Reutera. …….Bydło szalejące na majdanie dostanie koce i batoniki za …… 7 milionów dolarów ma mieć amerykańska pomoc humanitarna…….resztę zapewni Rosja.