Kolejny alarm bombowy w Moskwie

Odwiedzający i pracownicy centrum handlowego Mozaika w południowo-wschodniej Moskwie zostali ewakuowani w związku z alarmem bombowym – poinformowały w poniedziałek moskiewskie służby ratunkowe.

Jak poinformowała rosyjska agencja Ria Nowosti powołując się na przedstawiciela moskiewskich służb ratunkowych, odwiedzający i pracownicy centrum handlowego Mozaika w południowo-wschodniej Moskwie zostali ewakuowani w związku z alarmem bombowym

Służby otrzymały “anonimowy telefon w sprawie groźby podłożenia bomby w centrum handlowym Mozaika przy ulicy Kożuchowskiej 9”. Podczas kontroli sił bezpieczeństwa wyprowadzono z budynku wszystkich gości i personel.

Po piątkowym ataku pod Moskwą w Rosji dochodzi do kolejnych incydentów. W niedzielę 57-letnie kobieta, zaraz po wejściu na pokład, zgłosiła się do personelu samolotu odlatującego z lotniska Szeremietiewo w Moskwie. Oświadczyła, że w jej plecaku znajduje się bomba.

Niezależny kanał 112 na Telegramie poinformował, że pasażerka miała zachowywać się agresywnie. Przez jej działanie lot został finalnie opóźniony o około dwie godziny.

Kobietę zatrzymano i nie zaleziono przy niej żadnych materiałów wybuchowych.

Według RIA Nowosti środki bezpieczeństwa na lotnisku zostały zwiększone, a pozostałe loty “nadal odbywają się zgodnie z rozkładem”.

To nie jedyny niepokojący incydent w Rosji. W niedzielę w Petersburgu ewakuowano centrum handlowe London Mall. Powodem były informacje o podłożeniu na jego terenie bomby. Mężczyzna miał zadzwonić na policję i poinformować, że podłożył w budynku ładunki wybuchowe. Został zatrzymany. Nie wiadomo, czy faktycznie podłożył ładunek.

Dżihadyści z tzw. państwa islamskiego (ISIS) wzięli na siebie odpowiedzialność za piątkowy zamach w sali koncertowej Crocus City Hall w Moskwie (faktycznie w Krasnogorsku zaraz pod Moskwą). Kilku uzbrojonych mężczyzn wtargnęło w piątek do dużej sali koncertowej i otworzyło ogień z broni automatycznej w tłum.

Komitet Śledczy Federacji Rosyjskiej poinformował w niedzielę, że liczba ofiar śmiertelnych ataku terrorystycznego w Crocus City Hall w Krasnogorsku wzrosła do 137 osób.

Zobacz także: TASS: Rosyjskie służby specjalne otrzymały od USA ostrzeżenia o zagrożeniu terrorystycznym

Kresy.pl/Ria Nowosti

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply