Kolejne ukraińskie miasto będzie wywieszać banderowskie flagi

Czerniowce, miasto obwodowe na południowo-zachodniej Ukrainie uchwaliło obowiązek wywieszania banderowskich flag na święta państwowe i rocznice związane z OUN-UPA.

Członkowie rady miejskiej w Czerniowcach przegłosowali obowiązek wywieszania na budynkach miejskich czerwono-czarnej banderowskiej flagi w trakcie świąt państwowych i rocznicach związanych z ukraińskim ruchem narodowym. Wprowadzono także obowiązek używania języka ukraińskiego we wszystkich dziedzinach życia miasta.

Dodatkowo zalecono przedsiębiorstwom, instytucjom i organizacjom niezależnie od właściciela również wywieszanie banderowskich flag w te dni.

CZYTAJ TAKŻE: Tarnopol będzie wywieszać flagi OUN-UPA w odpowiedzi na „zakaz banderyzmu”

Dodatkowo radni przegłosowali, że językiem pracy, rejestrów i dokumentów samorządów, przedsiębiorstw, instytucji, oficjalnych ogłoszeń i wiadomości będzie ukraiński. Według dokumentów nazwy wszystkich instytucji, przedsiębiorstw i organizacji, a także znaki, banery, plakaty, publikacje, raporty, reklamy i inne formy promocji audio-wizualnej muszę być wykonywane w języku państwowym.

Miasto podjęło decyzję po propozycji radnych neobanderowskiej partii “Swoboda”.

Kresy.pl / vgolos.com.ua

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  1. ProPatria
    ProPatria :

    Żadnego wyjazdu Polaków do miast propagujących banderyzm, polskie miasta partnerskie powinny zerwać współpracę w ramach miast partnerskich w trybie natychmiastowym. Ponadto, dziwię się, że jeszcze Polska nie zamroziła stosunków z tym agresywnym bankrutem, gdyż większość tam popiera morderczą ideologię oun. Zero jakiegokolwiek wsparcia, stałe wetowanie tzw. proeuropejskich symulowanych aspiracji czy do NATO, bezwzględna konsekwencja w naciskach na stepowy motłoch, zero dialogu (który banderowska dzicz uważa za przejaw słabości), żądania, naciski, nieustępliwość.