Minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan zapowiedział zbudowanie platformy testowej Hyperloop w mieście Dniepr (d. Dniepropietrowsk).

Minister Omelan oświadczył na konferencji prasowej w Kijowie: Zakładamy Centrum Innowacji Transportowych Hype.ua, które stworzy pierwszą platformę testową w Dnieprze.

Szef resortu infrastruktury poinformował, że w pracach nad budową platformy udział wezmą m.in.: Narodowa Akademia Nauk Ukrainy, państwowy koncern obronny Ukroboronprom, a także zakłady przemysłu rakietowo-kosmicznego Jużmasz.

ZOBACZ TAKŻE: Polska kapsuła HyperLoop trafiła do USA Dreamlinerem LOT

Chcemy rozwijać naszą technologię. Koleje dużych prędkości poruszające się z prędkością 250-300 km/h odejdą w przeszłość wraz z pojawieniem się Hyperloop – tłumaczył Omelan.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Przy realizacji tego projektu mają one współpracować z partnerami, którzy budują Hyperloop w Meksyku – oświadczył Omelan.

Minister zapowiedział, że ocenę naukową projektu wykona jeszcze w tym roku Narodowa Akademia Nauk Ukrainy, a budowa platforma ruszy w 2019 roku. Koszt realizacji pomysłu szacowane są na 3 mld dolarów.

Jestem przekonany, że znajdziemy inwestorów, którzy będą chcieli się w to zaangażować – stwierdził Omelan.

Kresy.pl / dziennik.pl




Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

6 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. Avatar
    Pol_AK :

    „Koleje dużych prędkości poruszające się z prędkością 250-300 km/h odejdą w przeszłość wraz z pojawieniem się Hyperloop”. Tak może mówić kto ma takie pociągi i chce się unowocześnić. To tak jakbyśmy my mówili, bez sensu jest budować broń atomową, rozpoczynamy budowę Gwiazdy Śmierci 😛