Kolejna profanacja kościoła [+FOTO]

W województwie opolskim w Malni zostały zniszczone figury Matki Bożej i św. Antoniego doszło też do dewastacji wnętrza kościoła.

W województwie opolskim w Malni zostały zniszczone figury Matki Bożej i św. Antoniego doszło też do dewastacji wnętrza Kościoła pw. Podwyższenia Krzyża Świętego.

“Usłyszałem taki dźwięk przy drzwiach jakby ktoś chciał wejść do środka. Przez szybę w drzwiach zobaczyłem tylko zarys człowieka” – opowiada proboszcz Hubert Sklorz. “Ta osoba odeszła, ale ja nie umiałem tworzyć drzwi. Okazało się, że klamka została przekręcona w druga stronę i zablokowana. Pobiegłem do drugiego wyjścia z tyłu, ale nikogo już nie zobaczyłem. Za to w kościele odkryłem, że ktoś rzucił o posadzkę dwie figury. Roztrzaskały się. Przy ołtarzu dodatkowo leżał duży kamień”.

“Straty wraz ze zniszczeniami drzwi wyceniono na około 2 tysiące zł mówi mł. aspirant Ewelina Karpińska z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach. Trzeba je jednak oszacować drugi raz. Po godzinie 19.00 ksiądz powtórnie zadzwonił. Zgłosił, że odkrył również zniszczenia w grocie przy cmentarzu. Tam zrzucony z cokołu został duży, mierzący blisko 2 metry posąg Matki Boskiej” – dodaje.

“Funkcjonariusze dokonali na miejscu oględzin, zabezpieczyli ślady oraz wykonali dokumentację fotograficzną” — poinformowała mł. asp. Ewelina Karpińska z Komendy Powiatowej Policji w Krapkowicach w rozmowie z Fakt.pl.

Ośrodek Monitorowania Chrystianofobii Fidei Defensor zawiadamił o profanacji prokuraturę.

Kresy.pl/Fakt.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply