Kursujący od kilku dekad międzynarodowy pociąg „Polonez” od czerwca będzie jeździł według okrojonego rozkładu jazdy.

Jak informuje PKP PLK, flagowy pociąg „Polonez” łączący Warszawę ze stolicami Rosji i Białorusi nie będzie już odprawiany codziennie a jedynie w trzy dni w tygodniu: we wtorki, czwartki i soboty. O ograniczenie kursów wnioskowały Koleje Rosyjskie (RŻD). Zmiana nastąpi 10 czerwca wraz z korektą rozkładu jazdy pociągów. W te same dni rano pociąg będzie przyjeżdżał z Moskwy do Warszawy.

To kolejne ograniczenie kursów pociągów w kierunku Mińska i Moskwy. Wcześniej zlikwidowano pociąg kursujący w relacji Warszawa – Mińsk.

Problemem dla podróżujących do Mińska może być również nowa godzina odjazdu pociągu „Polonez”: będzie odjeżdżał z Warszawy około godziny 16, co oznacza, że do Mińska dotrze w środku nocy a nie w porze porannej, co bardzo zmniejsza atrakcyjność połączenia.

Podróżujący pociągiem do Moskwy napotykali także na problemy z przekraczaniem granicy białorusko – rosyjskiej, o czym pisaliśmy w listopadzie zeszłego roku.

Między Moskwą a Warszawą kursuje jeszcze jeden pociąg (relacji Moskwa – Berlin) obsługiwany przez rosyjskiego przewoźnika nowoczesnym taborem.

kresy.pl/ PKP PLK

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz