Policja w trybie pilnym wezwała na przesłuchanie kobietę, która nagłośniła sprawę niemieckiego przedsiębiorcy, który wygrażał Polakom. Czuje się nękana przez Niemca i przez policję.

Natalia N., która nagłośniła sprawę niemieckiego biznesmena wygrażającego Polakom, otrzymała pismo od jego pełnomocnika. Żąda w nim m.in. usunięcia z wszystkich stron internetowych nagrań i przeproszenia prezesa owej firmy za naruszenie jego dóbr osobistych.

Posłuchaj: Niemiecki szef firmy POS SYSTEM o Polakach: Zabiłbym ich wszystkich. Nienawidzę ich [+VIDEO]

W piątek wieczorem kobieta została telefonicznie wezwana przez policję – miała natychmiast stawić się na komendzie. Na miejscu okazało się, że jest przesłuchiwana jako świadek z zawiadomienia Hansa G. Powodem były telefoniczne groźby, które G. miał otrzymywać po ujawnieniu nagrań.

Zdaniem Macieja Świrskiego z Reduty Dobrego Imienia, działania policji są radykalne i nieadekwatne do sytuacji. Podkreślił również sposób wezwania Natalii N. na przesłuchanie. Kobieta odbiera działania policji jako nacisk i nękanie.

„Reakcja policji po skandalicznej wypowiedzi Niemca jest nadgorliwością. Powszechnie wiadomo, że w innych przypadkach działania policji można mierzyć miesiącami!” – uważa prezes Reduty.

wPolityce.pl / Kresy.pl

20 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • sylwia
   sylwia :

   Polacy mieszkający w Polsce winni wysłać do prokuratury w Gdańsku i Prokuratury Generalnej w Warszawie zawiadomienia o popełnieniu licznych przestępstw przez Hansa Gielena, np. zniewaźanie Narodu Polskiego, groźby karalne, szerzenie nienawiści, gloryfikacja nazizmu, uźywanie jego haseł i gestów oraz dyskryminacja płciowa w miejscu pracy. Jego wspólniczka Izabela Kohnke jest winna pomocnictwa w tych przestępstwach. Jeśli ucieknie on do Niemiec, zawiadomienia takie przetłumaczone na niemiecki powinny być wysłane do Prokuratury Generalnej RFN w Berlinie. Adresy: 1. P r o k u r a t u r a   O k r ę g o w a   w   G d a ń s k u: ul. Wały Jagiellońskie 36, 80-853 Gdańsk; Kontakt: Centrala telefoniczna: tel. (58) 321-20-00; Adres poczty elektronicznej: [email protected]; Adres internetowy: gdansk.po.gov.pl; Sekretariat Prokuratora Okręgowego: tel. (58) 321-20-40, fax (58) 321-20-80; Sekretariat Zastępcy Prokuratora Okręgowego: tel. (58) 321-20-42, tel. (58) 321-20-08; 2. Prokuratura Krajowa, ul. Rakowiecka 26/30, 02-528 Warszawa, tel. (22) 12 51 594, fax (22) 12 51 882; Pisma i dokumenty mogą być składane osobiście w biurze podawczym Prokuratury Krajowej w godz. 8:15 – 15:45 bądź pocztą na wyżej podany adres, jak również na adres poczty elektronicznej. 3. Der Generalbundesanwalt beim Bundesgerichtshof; Brauerstraße 30, 76135 Karlsruhe, Telefon: (0721) 81 91 0, Telefax: (0721) 81 91 59 0, eMail: [email protected], ( http://www.generalbundesanwalt.de ). Firma Hansa Gielena, której jest wspowlascicielem: POS Systems, Sp. z O. O., ul. Partyzantów 14, Dębogórze, 81-198 Kosakowo, Gielen, Hans Gűnter – Wiceprezes Zarządu (stellvertretende Vorsitzender), Kohnke, Izabela – Prezes Zarządu, (Vorzitzende) ( http://www.krs-online.com.pl/pos-systems-sp-z-o-o-krs-842025.html ). Ostrzegam by nie telefonować i pisać do tych hitlerowskich bydlaków z groźbami; to osłabiłoby sprawę ścigania tych przestępstw. Forumowicze są proszeni o pomoc p. Natalii Nitek w znalezieniu zatrudnienia. Można ją znaleźć za pośrednictwem Telewizji Republika, program “Otwartym Tekstem”, ul. Pawia 55 (wejście od ul. Dzielnej 60), 01-030 Warszawa, tel. 22 270 72 10, poniedziałek – piątek od 9:00 do 17:00, email: [email protected],

   https://www.youtube.com/watch?v=Xs7rwPfQcI4

 1. antymajdan
  antymajdan :

  Nie rozumiem tylko, dlaczego nie ma informacji o działaniach policji w sprawie przestępstwa dokonanego przez tego Niemca? Co najmniej paragraf o tzw. „mowie nienawiści”, ale chyba nie tylko. Wg mnie ten człowiek powinien zostać zatrzymany, choćby ze względu na możliwość ucieczki. Czyżby brak tej informacji oznaczał, że policja jeszcze czeka na oficjalne zawiadomienie o „możliwości popełnienia przestępstwa”?

 2. piotr3005
  piotr3005 :

  Cris do drogówki to jest nagroda, do Hrubieszowa albo Bartoszyc bruki szlifować!!! Gdzie jest Ziobro!!! widzisz i nie grzmisz. Wina jest tego co przyjął zawiodomienie i puścił w obieg bo procedura jest prosta. amiast ścigać tych co grożą zajeli się dziewczyną co ukazała prawdę i tu jest zło a Ginter może pojechać do Niemiec i tam nikt nie będzie mu grożił bo jest wśród swoich.

 3. zefir
  zefir :

  Szkop Hans Gielden,tu na polskiej ziemi,odwołuje się do totalitarnych ,zbrodniczych metod i praktyk niemieckiego nazizmu i faszyzmu,jawnie dopuszcza się nienawiści narodowościowej względem Polaków.Taki szkop winien być zutylizowany w ramach denazyfikacji.Pani Natalia N.miała prawo do pozyskania i rozpowszechniania informacji (art 54 Konstytucji RP) w szczególności o zagrożeniach ze strony niemieckiego nazisty H.Goldena i nie może być z tego powodu dyskryminowana przez naciski i nękanie ze strony policji.Pa policja winna chronić Panią Natalię przed zagrożeniem antypolskiego szkopa.

 4. jaro7
  jaro7 :

  RDI nie wiele zrobi,tu trzeba dać sygnał Winnickiemu,Narodowcom i kibicom,oni zrobia porządek.Policja to u nas jest od wypisywania mandatów,prokuratorzy są od ścigania Polaków za mowę nienawiści a nie Niemców.a co na to p.Grabarczyk z HejtStop?

 5. dajaman
  dajaman :

  Zgłosić!

  Art. 190a. Uporczywe nękanie – stalking
  Dz.U.1997.88.553 – Ustawa z dnia 6 czerwca 1997 r. – Kodeks karny
  § 1. Kto przez uporczywe nękanie innej osoby lub osoby jej najbliższej wzbudza u niej uzasadnione okolicznościami poczucie zagrożenia lub istotnie narusza jej prywatność,
  podlega karze pozba­wienia wolności do lat 3.
  § 2. Tej samej karze podlega, kto, podszywając się pod inną osobę, wykorzystuje jej wizerunek lub inne jej dane osobowe w celu wyrządzenia jej szkody majątkowej lub osobistej.
  § 3. Jeżeli następstwem czynu określonego w § 1 lub 2 jest targnięcie się pokrzywdzonego na własne życie, sprawca
  podlega karze pozbawienia wolności od roku do lat 10.
  § 4. Ściganie przestępstwa określonego w § 1 lub 2 następuje na wniosek pokrzywdzonego.

 6. tagore
  tagore :

  Dziwne ,że prokuratura nie wszczęła przeciwko temu Niemcowi postępowania z urzędu.
  Władze lokalne i policja w Szczecinie są sparaliżowane przez działalność niemieckich fundacji przypartyjnych .W obecnej sytuacji politycznej może się okazać konieczne usunięcie z Polski Fundacji Adenauera i pozostałych.

  tagore

 7. kojoto
  kojoto :

  GDZIE JEST PAŃSTWO POLSKIE…? Wszyscy dobrze wiemy, niestety. Ten niemiecki śmiec powinien być z marszu aresztowany- i za żadną kaucją nie wypuszczony do sprawy, żeby nie spirdniczył na jakies wyspy kokosowe, albo pod spódnice Steinbah, Merkel, czy innej zaplutej niemieckiej szmaty.