Kłopoty ze stadionem we Lwowie

Klub Piłkarski Lwów zrezygnował z rozgrywania meczów na tamtejszym nowym stadionie, który jest przygotowywany do Euro 2012. Jest to już druga drużyna, która podjęła taką decyzję.

Wcześniej zrobił to najlepszy lwowski klub Karpaty, który wrócił na dotychczasowy stadion Ukraina położony bliżej centrum miasta. Teraz, z jutrzejszego spotkania z Metalurgiem Zaporoże zrezygnował Klub Piłkarski Lwów. Zamiast tego na nowej Arenie Lwów zagrają szkolne drużyny.

Rezygnacja, bez oficjalnego uzasadnienia, dwóch klubów z rozgrywek na stadionie tuż przed Euro 2012 jest poważnym ciosem dla miejskich władz, które traktowały te spotkania jako przygotowania do Mistrzostw. Jutro wszystkie służby, w tym transport miejski, miały działać tak, jak w czasie europejskiego turnieju. Władze zapewniają, że te plany się nie zmieniają, jednak nie ma wątpliwości, że szkolne mecze nie będą cieszyły się taką popularnością.

Lwów jest jedynym miastem, które ma takie problemy. Stadiony w Charkowie i Doniecku zostały otwarte kilka lat temu i cały czas grają na nich miejscowe kluby, odpowiednio Metallist i Szachtar. Z kolei w Kijowie, gdzie nową arenę oddano do użytku pod koniec zeszłego roku, stołeczne Dynamo rozegrało już 4 pojedynki.

IAR/KRESY.PL
3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz