Portal Obkom poinformował, że jego współzałożyciel, dziennikarz Siergiej Suchobok został zamordowany w nocy 13 kwietnia.

Inaczej niż w przypadku zabójstwa polityka Partii Regionów Olega Kałasznikowa i dziennikarza Olesia Buziny, zabójstwo Suchoboka to prawdopodobnie skutek napadu bez politycznego podtekstu. Portal określa podejrzanych o sprawstwo jako młodych chuliganów, którzy dotkliwie pobili dziennikarza będąc w stanie upojenia alkoholowego. Zostali aresztowani. Koledzy zamordowanego twierdzą, że został tak skatowany, iż mieli problemy z jego identyfikacją.

obkom.net.ua/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

3 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  horodenka :

  NO I ZNÓW SPRAWDZA SIĘ MOJA PRZEPOWIEDNIA ŻE UKRAINA TO KRAJ TEN NIE MOŻE ŻYĆ BEZ MORDÓW. ONI MAJĄ W GENACH ZAKORZENIONE MORDERSTWA. TO SĄ PO PRPSTU POTOMKOWIE BANDEROWCÓW. WOJCIECHOWSKI I KACZYŃSKI IDZCIE NA MAJDAN I KRZYCZCIE „SLAWA UKRAINIE , SLAWA BANDERZE SLAWA SZUKIEWICZOWI]PO WAS POPRZE BO SĄ TACY SAMI OBLUDNICY JAK WY I TV. TRWAM.

 2. Avatar
  szczurek :

  horondenka: 17.04.2015 05.55 Czas teraz na protesty środowisk dziennikarskich w Najjaśniejszej na temat łamania praw człowieka i wolności wypowiedzi na Ukrainie, gdyby to była Rosja od poniedziałku mielibyśmy ciągły serial „u Pana Putina w ogródku” z jazgotem przypominającym zbiorczy orgazm pawianów . Wczoraj pisałem w dwóch newsach o 16.04.2015 08:39
  Na Ukrainie został także zabity w nocy z 12 na 13 kwietnia opozycyjny dziennikarz Сергей Сухобок i 16.04.2015 23:07 To już na Ukrainie jakaś plaga , jak podaje http://rusvesna.su/news/1429213316 zamordowano redaktor naczelną <<Нетешинского вестника >> Olgę Maroz