Policjanci zatrzymali Gruzina, który kierował autem pomimo zakazu prowadzenia pojazdów. Posiadał też amfetaminę. Mężczyzna usłyszał już zarzuty. Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policja poinformowała o sprawie w poniedziałkowym komunikacie. Do 5 lat pozbawienia wolności grozi 29-letniemu obywatelowi Gruzji, który został zatrzymany przez pełniących służbę w powiecie hajnowskim policjantów z Torunia.

“W trakcie dojazdu na służbę, pomiędzy Hajnówką a Białowieżą mundurowi zwrócili uwagę na kierowcę kia. Już na początku kontroli mężczyzna zachowywał się nerwowo. Wewnątrz pojazdu, na podłokietniku, policjanci zauważyli ślady po białym proszku. W saszetce 29-latka mundurowi znaleźli 2 zawiniątka z białą substancją” – czytamy.

“Wstępne badanie narkotesterem wykazało, że zabezpieczona proszek to amfetamina. W trakcie kontroli okazało się, że kierowca posiada sądowy zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych” – podkreśla policja.

Przeczytaj: Areszt dla Gruzinów, którzy włamywali się do mieszkań na Śląsku

Obywatel Gruzji został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu. “29-latek usłyszał zarzut naruszenia sądowego zakazu prowadzenia pojazdów oraz posiadania substancji psychotropowych. Od mężczyzny pobrano także krew do badań na zawartość narkotyków w organizmie. Po otrzymaniu wyników zostanie ustalony zakres jego odpowiedzialności” – wskazano w komunikacie.

Grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności. Z uwagi na uszkodzoną szybę czołową pojazdu policjanci zatrzymali także dowód rejestracyjny samochodu.

Zobacz także: Gruzini zatrzymani za kradzież z włamaniem. Grozi im do 10 lat więzienia

hajnowka.policja.gov.pl / Kresy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply