Komisja Europejska wezwała 23 państwa członkowskie do wyjaśnień w kwestii dyrektywy w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym (2019/790), która jest często nazywana mianem ACTA 2.Wśród wspomnianych krajów znalazła się m.in. Polska.

Dyrektywa w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym (2019/790) jest przedmiotem upomnienia Polski i 22 innych państw członkowskich – podała agencja „Reuters” w poniedziałek. Wyznaczone przez UE przepisy miały zostać wprowadzone do 7 czerwca 2021 roku. Do wytycznych komisji zastosowany się jedynie cztery państwa Unii Europejskiej (Niderlandy, Malta, Niemcy i Węgry).

Komisja Europejska zwróciła się z wezwaniem do 23 państw. KE oczekuje wyjaśnień, dlaczego wspomniane państwa nie wdrożyły w opisywanej sprawie unijnych przepisów.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Chodzi o implementację dyrektywy w sprawie prawa autorskiego i praw pokrewnych na jednolitym rynku cyfrowym (2019/790). Dyrektywa została przyjęta w 2019 roku przez Parlament Europejski i Radę UE. Przewidziany termin wprowadzenia odpowiednich przepisów krajowych upłynął na początku czerwca 2021 roku.

Zobacz także: Tysiące ludzi protestowało w Berlinie przeciwko ACTA 2

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia
Wspieram Kresy.pl

23 kraje członkowskie mają dwa miesiące na złożenie wyjaśnień – pisze agencja „Reuters”. W przeciwnym razie otrzymają ostrzeżenie, a kolejnym krokiem będzie skierowanie sprawy do TSUE.

Zobacz także: Duda: TSUE nie może ingerować w nasz wymiar sprawiedliwości. „Przede wszystkim suwerenność”

reuters.com / Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz