Karczewski: Zmiany ministrów po Nowym Roku

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski powiedział we wtorek, że do końca kadencji nie będzie już zmiany na stanowisku premiera.

Karczewski powiedział w wywiadzie dla radiowej Jedynki, że głosował na posiedzeniu Komitetu Politycznego PiS za powołaniem Mateusza Morawieckiego na premiera.

„Prezes Jarosław Kaczyński jest naszym architektem, architektem wszystkich zmian. Przed nami wybory samorządowe, więc tu również spojrzenie pana Jarosława Kaczyńskiego, przygotowanie do tej kampanii jest niezwykle istotne – ważne. Są następne wybory; analizujemy również następne kroki – które będziemy wykonywać w przyszłym roku i za dwa lata, ale również i w przyszłości” – powiedział Karczewski.

Pilnujemy wspólnych spraw

Zależymy od Twojego wsparcia

Pytany, kiedy zapowiadane zmiany w rządzie Morawieckiego mogą się dokonać i kiedy przedstawi on swój gabinet, Karczewski odpowiedział, że po Nowym Roku. „To określenie trochę enigmatyczne, zawierające w sobie i styczeń, i grudzień, ale na pewno będzie analiza, będziemy się zastanawiać, pracujemy ciężko” – stwierdził.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Rekonstrukcja bez rekonstrukcji – stare twarze w nowym rządzie

Powiedział, że ta analiza będzie wykonywana w ścisłym kierownictwie partii i przez premiera Morawieckiego „tak, że wszyscy będziemy o tym rozmawiać”.

Kresy.pl / PAP

Czytaj kolejny artykuł
0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz