Ubiegający się o urząd Prezydenta RP Paweł Kukiz opowiedział się za wycofaniem religii ze szkół.

Deklarację złożył podczas wywiadu radiowego. Na pytanie dziennikarza: religia w szkołach, tak czy nie?, odpowiedział: „Absolutnie nie, od zawsze byłem przeciwnikiem”.

„Od samego początku, od momentu jej wprowadzenia byłem przeciwnikiem. Uważałem, że szkodzi tak Kościołowi, jak i dzieciom” – mówił Kukiz.

RIRM/ Kresy.pl

12 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  • krok
   krok :

   Gdybyś miał rozum, to byś pewnie go używał. Kukiz jak pisze jest przeciwny religii w szkołach, a gdzie masz w tradycjach Polskich religię w szkole ? Nikt nie chce likwidować religii, lecz odsunąć ją od systemu edukacji Państwa. Kiedyś religia była w salkach katechetycznych, przy kościołach, plebaniach, itd. sam też tam uczęszczałem, później zostałem też ministrantem. Szkoła powinna zostać „odreligijniona”, a religia przeniesiona w miejsce, gdzie nie będzie kolidowała z nauką. Prosty przykład. Wychodzi dziecko z lekcji, geografii, czy biologii, gdzie otrzymał od nauczyciela jasną informację o tym, że człowiek pochodzi od małpy, że najpierw były organizmy proste, później dinozaury, a na końcu ewolucji powstał człowiek itd. . Po tym przychodzi na lekcje religii i ksiądz mówi, że człowiek pochodzi od stworzenia przez Boga, kobieta powstała z jakiś popiołów, a mężczyzna z żebra kobiety. Dziecko jest tak ogłupione, niczym Kaczyński po debacie.
   Zaczynam myśleć, ze niektórym rozum (mózg) jest tylko po to by go nosić.
   Jak masz coś przeciw Kukizowi to ok, ale chociaż staraj się zrozumieć co mówi, zanim napiszesz ten bełkot o tradycjach Polskich.

   • ka9q
    ka9q :

    Pierwszym hymnem Rzeczypospolitej była Bogurodzica,. 1-o kwietnia 1656r Matka Boża została ustanowiona Królową Polski. Komuniści walcząc z Kościołem usunęli religię ze szkół ale nigdy tak nie było. Większość Polaków to ludzie jakkolwiek wierzący, płacą podatki zatem mają prawo wymagać w przestrzeni publicznej nauki religii.

    • krok
     krok :

     Zgadza się, lecz nie w szkole, takie moje zdanie. Nie czuję się dzieckiem komuny, religię miałem w salce katechetycznej obok przepastnej plebanii (mimo głębokiej komuny), szkoła mi nie była do tego w ogóle potrzebna. Czy wszystko co wymyśliła komuna było złe i źle się kojarzy ?. Nie jestem z tych co bardziej nienawidzą komuny niż kochają kościół.

   • fiesta
    fiesta :

    krok… Chrzescijanstwo jest czescia polskiej kultury i obyczajow i nie narzucaj swoich ZYDO-MASONO-LIBERTYNSKO-KOMUNISTYCZNO-ATEISTYCZNYCH TEORII wierzacym Polakom, ktorzy stanowia wiekszosc w Polsce, jak ma wygladac nauczanie w polskich szkolach, poniewaz ZYD P.Kukiz stanowi mniejszosc w Polsce i jak jemu lub komukolwiek z zydo-masono-libertynsko-komunistyczno-ateistycznej kliki nie podoba sie religia w polskich szkolach to ma/maja do wyboru: nie chodzic na religie, zmienic szkole, wyjechac do Izraela lub gdziekolwiek poza Polske. Koniec z manipulowaniem Polakami przez gnidy typu Kukiz i takich jak ty.

    • krok
     krok :

     fiesta… Manipulowanie, a mówienie co kto myśli, dla ciebie to samo. Dzięki takim jak ty, nigdy nie będzie zgody narodowej, dialogu, a nawet sensownej rozmowy. Tobie nie zależy na dobru jakimkolwiek Państwa, obywateli, szukasz guza, nie ważne z kim, chcesz zadymy i wyzwisk. Prawdopodobnie masz jakieś emocjonalne, lub wespół fizyczne ułomności, dla których zaspokojenia szukasz widząc w każdym żyda, masona lub komucha. Jeżeli jest ktoś niżej pejoratywnie niż gnida, którą mnie nazwałeś, to na pewno można cię z tym porównać. Wycierasz sobie swój pysk innymi, bo wiesz, że teoretycznie jesteś nietykalny. Przy komputerze bohater, a w życiu kundel, znam takich.

  • fiesta
   fiesta :

   Narodowy…. Chrzescijanstwo jest czescia polskiej kultury i obyczajow od okolo 1000 lat, poniewaz nie wszystkie dzielnice tworzacego sie panstwa polskiego przyjely chrzescijanstwo w 966r, jak podaje propaganda. Poza tym chrzescijanstwo pojawilo sie na poludniowych ziemiach niedoszlej Polski w polowie IX wieku (misja Cyryla i Metodego z Konstantynopola), czyli 100 lat wczesniej niz oficjalna data chrztu Mieszka I w 966r. Oprocz tego trwala rywalizacja o wplywy pomiedzy Rzymem, ktory wspieral GERMANOW (Niemcow – w 962r papiez oglosil Ottona I cesarzem imperium rzymskiego narodu niemieckiego i cesarz niemiecki byl zwierzchnikiem papieza) a Konstantynopolem; misja niemiecka polegala na podboju ziem plemion slowianskich przy pomocy ognia i miecza pod szyldem zaprowadzania chrzescijanstwa, natomiat Konstantynopol wysylal swoich misjonarzy do plemion slowianskich droga pokojowa.
   Mieszko I nie przyjal chrzescijanstwa od Rzymu, ale od Czech z powodow politycznych, bo zdawal sobie sprawe z wrogiej polityki Niemcow przeciwko swojemu tworzacemu sie panstwu – to tyle celem wyjasnienia pojawienia sie chrzescijanstwa na ziemiach Polski.
   Jesli chodzi o P.Kukiza to w swoich dzialaniach zachowuje sie jak QRWA, ktora daje na lewo i prawo oraz jak ZYD, ktory jest gotow sprzedac Polske i Polakow samemu diablu, bo nie ma w nim zasad moralnych, gdyz wywodzi sie z zydowskiego srodowiska – ZYD ZAWSZE POZOSTANIE ZYDEM.
   Mysla przewodnia P.Kukiza jest budowanie SPOLECZENSTWA OBYWATELSKIEGO, tak jak w czasach rewolucji francuskiej, bolszewickiej etc w celu zepchniecia Boga i zasad moralnych na margines, zeby utorowac droge dla zydostwa, masonow, libertynow, dewiantow seksualnych, pornografii, narkotykow etc w Polsce – identycznie dzialaja zydo-masono-libertyni w Brukseli, bo ich glownym celem jest ZNISZCZENIE PANSTW NARODOWYCH, takich jak Polska, rowniez poprzez naslanie do Polski kolorowej sub-kultury i wszelakich wyznawcow pseudo-religii, na czele z judeo-talmudystami, ktory nawet poucza w jaki sposob oddac mocz na „swiety sposob.

 1. kaliszanin1
  kaliszanin1 :

  Ja chodziłem na religię na salkę w swojej parafii. Myślę, ze to było idealne rozwiązanie, a nie to co teraz. Dzieciaki olewają w szkolę religie, czy ktoś z was widział jak wyglądają lekcje religii szkołach?
  Na dodatek KK powinie być utrzymywany z datków wiernych, a nie kasy publicznej jaką odatje za naukę. Nie przypominam sobie, aby w NT była mowa o tym, że Chrystus zarabia na swoich kazaniach.

  • krok
   krok :

   Ksiądz mógł by powiedzieć, że Chrystus zarabiał. Był bogatszy swoim wnętrzem, patrząc jak jego owieczki gromadnie wielbią Pana, a namacalnym jego zarobkiem za kazania, było wniebowstąpienie. Zresztą interpretować Testamenty na każdą okoliczność można. Zgadzam się co do niskiego poziomu nauki na lekcjach religii, jak czytałem były nawet ku temu prowadzone prace ministerialne, żeby wpłynąć na kościół, lecz system edukacji pozostał sobie, a kościół sobie. Zbyt silny opór napotkali. Pensje, Emerytury dla księży, chodzi wyłącznie o wyrwanie pieniędzy z budżetu.

  • fiesta
   fiesta :

   Do: „Kaliszanin1”, „krok” i im podobnych….. W okresie dyktatury ZYDO-KOMUNISTYCZNEJ w Polsce nie bylo religii w szkolach, poniewaz chrzescijanstwo kolidowalo z ideologia komunistyczna (wymyslona przez ZYDOW), ktora glosila rowniez ATEIZM. W zwiazku z tym zniewoleni Polacy i KK w Polsce, ktorzy stanowili wiekszosc musieli dostosowac sie do rzadow zydo-komunistycznej mniejszosci, poniewaz nie mieli srodkow fizycznych na usuniecie zydo-komuny z Polski.
   Pomimo, ze od tamtego czasu uplynelo ponad 25 lat to ZYD P.Kukiz mysli, ze jako reprezentant zydowskiej mniejszosci w Polsce moze szantazowac Polakow i narzucac im swoja wole jak w czasach zydo-komunistycznej dyktatury PRL.
   Nie zaslaniaj sie Jezusem i nie wypisuj bzdur n/t komu placic, a komu nie placic, poniewaz czerwone zydowskie sqrwysyny w okresie PRL okradali Polske finansowo i materialnie, brali pieniadze za mordowanie i oglupianie Polakow ideologia zydo-komunistyczna, przywlaszczyli sobie polski majatek narodowy, obdarowali siebie i swoje rodziny medalami, nagrodami i premiami, urzadzali alkoholowe libacje z okazji rocznic komunistycznych (1 maja, 22 lipca, rewolucji pazdziernikowej, przyjazni polsko-radzieckiej, imienin notabli komunistycznych, rocznic bitew komunistycznych etc). Ponadto zydo-komuna narobila dlugow, ktore splacaja teraz polscy podatnicy. Zydo-komuna jest uwiklana w setki afer i naduzyc, przywlaszczenie polskiego majatku narodowego, co przynioslo olbrzymie straty dla skarbu panstwa (jedna z wazniejszych afer jest AFERA FOZZ – lupem zydo-komunistycznych zlodziei padlo kilkanascie miliardow dolarow amerykanskich) i zadna z tych afer nie zostala do dzis rozliczona, a na dodatek dostaja renty i emerytury za ZDRADE POLSKI, BANDYTYZM i ZLODZIEJSTWO, ktore sa nawet wysylane do Izraela.
   Jak sie jakiemus zydowi, komuniscie, ateiscie lub obcemu przybledzie z Kalisza lub innych miejscowosci w Polsce nie podobaja polskie zwyczaje to ma wybor, np. wyjechac z Polski do Izraela lub na Kube (tam jeszcze panuje komunizm), ewentualnie do takiego kraju lub miejsca, gdzie nie ma ksiezy i nie bedzie musial placic na kosciol – najbardziej zbuntowani sa oczywiscie zydzi, komunisci i ateisci, ktorzy widza wylacznie zle strony kosciola w Polsce i nie pisza ani slowa o zydowskim i komunistycznym sqrwysynstwie, ktore wyniszcza Polske i Polakow przez ostatnie 70 lat !
   Jako ciekawostke podam, ze z pieniedzy polskego podatnika utrzymywane sa „osrodki kultury” mniejszosci zydowskiej i ukrainskiej w Polsce, ktore szkaluja Polske i Polakow i prowadza anty-polska robote wywrotowa – pomniki stawiane bandytom z OUN-UPA, zaklamywanie polskiej historii, remont i odbudowa synagog, w ktorej nauczana jest nienawisc do chrzescijanstwa i chrzescijan – vide TALMUD, zaklamywanie polskiej historii i oskarzanie Polakow o „pogromy” i wspoludzial w „holokicie” oraz utrzymywanie z pieniedzy polskiego podatnika „muzeum” KLAMSTWA O HOLOKICIE I WYBIELANIE WROGIEJ I ANTY-POLSKIEJ DZIALALNOSCI ZYDOSTWA W GRANICACH PANSTWA POLSKIEGO NA PRZESTRZENI 800 LAT, ataki w zydowskich mediach na Polske i Polakow. Zyd Szczynukowicz vel Komorowski wydal JEDEN MILIARD ZLOTYCH z budzetu prezydenckiego i przez 5 lat dzialal na szkode Polski i Polakow. Rzad Kopacz wydal 100 milionow zlotych na pomoc ZYDO-BANDEROWCOM rzadzacym na UPA-inie, ktorzy propaguja NEO-BANDERYZM (zydowskiego zbrodniarza S.Bandere, odpowiedzialnego za wymordowanie ponad 100 tysiecy samych Polakow, nie liczac innych narodowosci !).