Z okazji Świąt Wielkanocnych turyści z Polski będący amatorami żeglugi kajakami czy żaglówkami otrzymali z Białorusi niespodziewany prezent.

Radca Ambasady RP na Białorusi Wiesław Pokładek poinformował „BiełaPAN”, że w dniach od 14 do 16 maja spotkają się w Augustowie ministrowie sportu i turystyki obu krajów, żeby zapoznać się z postępami w realizacji projektu wspólnej rekonstrukcji i wykorzystywania Kanału Augustowskiego.

W czerwcu w Augustowie spotkają się dodatkowo wicepremierzy obu stron, dając oficjalny sygnał, że kanał jest gotowy do eksploatacji. Nieoficjalnie mówi się, że obaj wicepremierzy otworzą po prostu sezon żeglugowy po odrestaurowanym na całej długości kanale. Od strony białoruskiej od dawna jest on zresztą gotowy. Ambasada Białorusi w Polsce uruchomiła też w Augustowie sezonową filię konsulatu wydającą wizy dla polskich turystów, którzy chcą Kanałem Augustowskim dostać się do Niemna.

Polacy z Grodna mają nadzieję, że dzięki zgodnemu współdziałaniu obu stron już niedługo będą do nabrzeża w ich grodzie przybijać polskie statki wycieczkowe z Augustowa.

(mak)/(„BiełaPAN”)/Kresy.pl

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz