Premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział powołanie specjalnego przedstawiciela ds. zwalczania islamofobii, który będzie doradzał rządowi federalnemu, aby “walczyć z dyskryminacją społeczności muzułmańskiej”.

Jak przekazał w czwartek portal CBC News, premier Kanady Justin Trudeau zapowiedział powołanie specjalnego przedstawiciela ds. zwalczania islamofobii, który będzie doradzał rządowi federalnemu, aby “walczyć z dyskryminacją społeczności muzułmańskiej”.

Amira Elghawaby będzie odpowiedzialna za służenie „jako doradca, ekspert i przedstawiciel w celu wspierania i wzmacniania” wysiłków rządu, poinformował rząd federalny w oświadczeniu.

Zobacz też: W Kanadzie nawet konserwatyści są postępowi

“Nikt w naszym kraju nie powinien doświadczać nienawiści z powodu swojej wiary” – powiedział Trudeau w oświadczeniu. “Mianowanie pani Elghawaby na pierwszego specjalnego przedstawiciela Kanady ds. zwalczania islamofobii jest ważnym krokiem w naszej walce z islamofobią i nienawiścią we wszystkich jej formach”.

“Nie mogę się doczekać współpracy z nią w dalszym budowaniu kraju, w którym wszyscy czują się bezpieczni i szanowani” – powiedział Trudeau.

Zobacz też: Kanada przekaże Ukrainie 200 pojazdów opancerzonych

W swojej nowej roli Elghawaby będzie udzielać porad i propozycji politycznych i legislacyjnych oraz sugerować programy i przepisy.

“Muzułmanie czasami są postrzegani jako zagrożenie lub problem do rozwiązania” – powiedziała na czwartkowej konferencji prasowej. “Mamy nadzieję, że wykorzystamy ten moment, aby pobudzić narodową rozmowę na temat wartości kanadyjskiej różnorodności, w tym bogactwa kanadyjskich społeczności muzułmańskich”.

Kresy.pl/CBC News

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply