Expobank i RosEnergoBank zostały zdjęte z listy instytucji objętych kanadyjskimi sankcjami.

Expobank zajmuje setne miejsce pod względem wysokości aktywów wśród rosyjskich banków, natomiast RosEnergoBank posiada aktywa warte około miliarda dolarów.

Wydaje się, że oba banki są wystarczająco odseparowane od wydarzeń na Ukrainie i od agresji Rosji na ten kraj– mówił kanadyjski minister spraw zagranicznych John Baird po tym, gdy sprawę ujawniono w parlamencie Kanady. Szef MSZ bronił się, argumentując że Kanada nałożyła 189 rodzajów sankcji na podmioty i osoby fizyczne z Rosji, Stany Zjednoczone 107, a Unia Europejska 106.

biztok.pl/Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz