W wywiadzie dla Radia Katowice prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że władze USA „niesamowicie” ingerowały w wewnętrzne sprawy naszego kraju, a on sam był naciskany przez Waszyngton „w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować”. Szef PiS liczy na to, że za kadencji Donalda Trumpa te naciski ustaną.

W sobotę lider PiS Jarosław Kaczyński przyjechał do Katowic, na spotkanie z regionalnymi strukturami swojej partii. Udzielił przy okazji wywiadu Radiu Katowice, który został wyemitowany w poniedziałek. Pytany o to, czy w kontekście inauguracji prezydentury Donalda Trumpa nie obawia się o relacje Polski z USA, czy nie ulegną one pogorszeniu, szef PiS stwierdził, że jego zdaniem nie.

– Natomiast cieszę się, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce, których sam można powiedzieć byłem w jakiejś mierze i świadkiem i może to jest złe słowo, ale go użyję: ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo i to w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować– powiedział Kaczyński.

PRZECZYTAJ:

Amerykanie naciskali, żeby Polska nieoficjalnie dostarczała ciężką broń Ukrainie

Źródło w PiS: USA naciskały na Polskę ws. uchwały o ludobójstwie wołyńskim

Prezes PiS zaznaczył, że miał już kontakty z otoczeniem nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Odniósł się też do jego przemówienia inauguracyjnego stwierdzając, że jego zdaniem nic nie wskazuje na to, by miało stać się coś złego z punktu widzenia najbardziej elementarnych polskich interesów. Zaznaczył przy tym, że trzeba „się przyglądać”, ponieważ Trump to prezydent „zupełnie innego typu niż jego poprzednicy”i „reprezentuje zupełnie inną ideę”. Stwierdził przy tym, że PiS również jest partią antyestablishmentową:

– My też jesteśmy formacją, która ma bardzo krytyczny stosunek do establishmentu i polskiego i establishmentu europejskiego.

Czytaj również:

Krzysztof Bosak dla Kresów.pl: USA naciskały na Polskę ws. CETA i TTIP, wiążąc je z polityką obronną

Wipler dla Kresów.pl: amerykanskie wojska Polska przyjęła w pakiecie z CETA

Winnicki: obecność wojsk USA w Polsce to nie dowód partnerstwa, ale wasalizmu

PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

49 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

   • upadlina
    upadlina :

    szczyna, o czym ty banderowska wszo pierdzielisz??………..Co gnido, szlag cie trafił chachłaty ryju, że jaro powiedział prawdę ??…….Z tego wynika, że był zastraszany przez bandytów uSSmańskich i nie ma co do tego już wątpliwości !!………A ciebie banderowski ćwoku już tak zapieniło wyznanie jara, że zauważyłeś iż ja gdzieś na niego rzuciłem wulgaryzmem??……..Gdzie półmózgu??……..TaM jest idioto: „No ku*wa czas najwyższy”!!………A nie: „No ku**O czas najwyższy”!!…………..CZYTAJ DOKŁADNIE BANDEROWSKI RZYGU, BO CI PIANA TAK ZALAŁA OCZY, ŻE NIE WIDZISZ TEGO CO JEST NAPISANE !!

    • Avatar
     cyna :

     Jak ci już wcześniej pisałem jesteś tak pusty że nawet wniosków nie umiesz wyciągać przez analogię, to że nie użyłeś słowa na k to nie znaczy że nie użyłeś słów obraźliwych publicznie wobec osób publicznych a za to w cywilizowanym kraju powinno się karać.

     • upadlina
      upadlina :

      szczyna kretynku, jeszcze raz przeczytaj, co ci napisałem !!………Ja w swoim zdaniu: „No ku**a czas najwyższy !!” nie zwracam się do nikogo konkretnie!!………..Nie rozumiesz??………..Gdybym się zwracał do kogoś konkretnie napisałbym: „No ku**O czas najwyższy !!”……….Widzę szczyna, że nie rozumiesz pewnych niuansów języka polskiego !!……..Może więc najpierw pogadaj z jakimś Polskiem i niech ci wyjaśni, o czym ja mówię bandero-uSSmańska trollino !!

     • Avatar
      cyna :

      Wyjaśnię ci bo widze że masz problem ze słowami których nie pisze się cyrylicą walac cię równocześnie po karku żebyś przyswoił. W Polsce używanie słowa tępy wobec ministra i psychiczny wobec innego może podpadać pod paragraf. Wstań w tym twoim zgromadzeniu politruków i powiedz na głos że putin jest tępy a miedwiediew psychiczny to zrozumiesz o co mi chodzi.

     • upadlina
      upadlina :

      Hehehehehe!!…………Szczyna, chodzi ci o słowa „tępy” i „psychiczny”??………….I to te słowa miałyby być przestępstwem??…………buhahahahaha!!!!………….Ogarnij się tępy banderowski capie !!……..Ostatnie wydarzenia na świecie, a szczególnie to, co powiedział jaro całkiem psychicznie cię rozbiły !!…………Mówiłem ci już kilka razy, żebyś zrobił zapasy anty-depresantów !!

     • Avatar
      cyna :

      Dlaczego uważasz że się denerwuje, wręcz znakomicie się bawię prowadząc z tobą polemikę a twoje wielokropki i buhahanie wprawia mnie w lepszy nastrój. Nawet nie trzeba z domu wychodzic żeby zobaczyć skrajny debilizm i zbydlęcenie wystarczy z toba popisac. A fakt że takich jak ty jest w tej twojej kacapii więcej napawa mnie optymizmem bo trochę świata zwiedziłem i w różnych miejscach bywałem i wszędzie coś ciekawego doświadczyłem tylko w tej twojej krainie wieczny marazm syf i głupota.

     • upadlina
      upadlina :

      ja wiem szczyna, że ty z domu wolisz nie wychodzić, bo przecież wszędzie czają się Rosjanie, którzy mogliby cię porwać i zjeść !!………….hehehehehe!!…………..Tak więc pewnie i ten świat zwiedziłeś palcem po mapie !!……….Co do syfu, to większego niż na twoim banderowskim grajdole raczej nie spotkasz, chyba że palcem po mapie wybierzesz się do jakiejś zapadłej dziury w Afryce, ale to też nic pewnego !!

     • Avatar
      cyna :

      Nie pluj tak na ziemie ojców, sam się przyznałes że stamtąd twój ród a z tego wiele wniosków można wyciągnąć żeś zaprzaniec lub bekart rosyjskich żołdaków. Na Krymie też byłem i fakt jest tam syf, iście rosyjski w wydaniu ukraińskim wtedy ale teraz pewny jestem że rosyjski, potwierdzisz?

     • upadlina
      upadlina :

      na jaką ziemię ojców szczyna pluję ??….Znowu coś bredzisz pijaczku drobny !!………I z tych bredni wyciągasz kretyńskie wnioski !!……….Na Krymie byłeś, gdy rządzili tam twoi banderowscy ziomale?……….I był syf??………No nie dziwne !!…….Teraz gdy Krym wrócił do Rosji po waszym syfie zostało tylko niemiłe wspomnienie !!………Możesz się tam wybrać i sprawdzić !!………Weź mapę i pojedź tam palcem , bo w realu pewnie nie pojedziesz, gdyż Rosjanie ukryci i w kamuflażu już czekają, żeby cię złapać, zabić i upiec na wolnym ogniu !!

   • upadlina
    upadlina :

    jak powinna wyglądać dyplomacja szczyna??………Wchodzenie uSSmanom w dupę przez całe lata i narażanie kraju w imieniu ich imperialnych ambicji na władowanie go w konflikt z mocarstwem nuklearnym ??…..Popieranie dla interesów uSSmanii banderyzmu na twojej upadlinie??……..W dupę sobie wsadź taką dyplomację !!……….Jak zwykle bredzisz, jak pobity !!

    • Avatar
     cyna :

     Tuman jesteś i masz kremlowski ukaz zamiast mózgu, jakie lata wchodzenia w dupę? O czym ty znów bredzisz? Lata to się nasze rządy borykały ze zdrajcami i zaprzańcami twojego pokroju i o tej samej prowieniencji. Wydaje ci się że USA choć przez chwilę traktowała poważnie kraj gdzie ruskie pomioty piastuja każde ważniejsze stanowisko w wojsku sądach i administracji? Doskonale rozumiem kraj który nie chciał zrobić ustępstw nawet w sprawie wiz bo to by oznaczało prawdziwy najazd swołoczy twojego pokroju. Gdybyś był Polakiem to byś to zrozumiał, rozumiał byś to nawet gdybyś był bękartem ruskiego żołdaka którzy jak pewnie wiesz z oficjalnej wersji historii której cie uczyli w tej dziczy gościł tu z przyjacielską wizytą w ramach bratniej pomocy. Jesteś kwintesencją rosyjskości i nikt z nas sobie takich jak ty tutaj nie życzy.

     • upadlina
      upadlina :

      nie ośmieszaj się banderowska rzygowino!!…………..Od 89 roku w Polsce rządzi żydo-anglo-uSSmańska klika, więc nie bredź o „ruskich pomiotach” półmózgu, bo ci, którzy służyli żydo-bolszewickiemu ZSRR przewerbowali się na służbę zaoceanicznemu bandycie !!……….Jarzysz bandero-uSSmańska tubo propagandowa??……..Cała polityczna „elita” to uSSmańskie pachołki służące racji stanu faszyngtonu, a nie Moskwy jełopie !!………Minęły dekady od rozpadu ZSRR i przejęcia Polski przez żydo-anglo-uSSmańską klikę, a takie debile jak ty wciąż gdzieś widzą zakamuflowanych sowietów szykujących się do ataku !!………Ogarnij się szczyna !!………..Zresztą jaro jasno mówi, kto na niego robił niewiarygodnie silne naciski !!………….Tak szczyna??……….I nie byli to sowieci śmieszny jełopie, tylko uSSmański bandzior !!…………..PS: Dawno szczyna nie widziałem cię tak zaplutego z wściekłości !!……….Prawda uderzyła w twój banderowski łeb niczym cegła !!……….Mówiłem ci już bandero-uSSmański trollu, że przyszły na was ciężkie czasy !!……….Hehehehehe!!…………Będę z przyjemnością patrzył kanalio na twoją pianę, bo to na pewno nie ostatni raz !!

     • Avatar
      cyna :

      NAciskał na Kaczyńskiego ambasador ustępującego prezydenta USA i w linku do artykułu jest niepotwierdzone zdanie wypowiedziane przez Kaczyńskiego w ramach riposty i stąd mój zachwyt tego rodzaju dyplomacji. O wielkości człowieka świadczy jego postawa w sytuacji kryzysowej gdzie nie chroni go anonimowość internetu lub arsenał nuklearny jak tą twoją zdziczałą nację.

     • upadlina
      upadlina :

      rusofobia szczyna doprowadziła cię do fiksacji !!…………..Ambasador reprezentuje rząd swojego kraju, więc naciski uSSmańskiego ambasadora są naciskami uSSmanii !!………Jarzysz ??……….W sytuacji kryzysowej szczyna to Polska jest od dekad !!………Dziś mamy sytuację kryzysową, bo uSSmański zbir przejął kontrolę nad Polską, a „elity” polityczne od dekad nie robią nic innego tylko wchodzą mu w dupę !!…….Łącznie z twoim PISuarem zarządzanym przez jara !!………Teraz dopiero, gdy stara klika z faszyngtonu poszła w odstawkę jaro zebrał się na odwagę, aby powiedzieć prawdę !!……..To nie świadczy o odwadze !!………Odważny jest ten, kto mówi to co myśli nawet w sytuacji kryzysowej !!…………..Nie bredź więc o „wielkości” jara, bo ktoś, kto na rozkaz uSSmanii na twoim banderowskim majdanie wykrzykiwał anty-polskie banderowskie hasła zasługuje raczej na etykietkę sprzedajnego zdrajcy !!

     • Avatar
      azar :

      Mam tu maila do słynnego wodza… jarosł[email protected] …. Tak więc kolega UPAdlina w naszym imieniu forumowiczów (przynajmniej większości) powinien wystosować odpowiednie pismo na temat polityki wschodniej PiSu a w szczególności banderowskiej ukrainy co my o takiej polityce sądzimy i o tych, którzy za wszelką cenę chcą się bratać z tymi rezunami kosztem naszych narodowych interesów. (e-mail dzis zdobyty i może służyć do codziennej krytyki poczynań tej włądzy. Niech Jarek wie co w trawie piszczy.)

     • Avatar
      cyna :

      Przemyśl to jeszcze raz albo niech ci to przetłumaczą cyrylicą i poproś o kilka klapsów na głowę. Związek przyczynowo skutkowy jest taki że biorac pod uwage datę publikacji artykułu który opisywał jeszce wcześniejsze spotkanie Jarosława z ambasadorem USA rozumnej istocie pozwalałby wyciągnąć wnioski że Jarosław mówił te słowa do ambasadora gdy wszystkie znaki na lewackim niebie pozwalały myśleć wysłannikowi obamy że klintonowa go zastąpi. Pomyś o tym i nie dodawaj czasu zmiennych stref czasowych pomnożonego współczynnikiem twej głupoty to powinno ci wyjść poprawnie.

     • upadlina
      upadlina :

      szczyna, o czym ty bredzisz??……….Narąbałeś się??……….Ja mówię o słowach jara, które wypowiedział w sobotę w Katowicach !!……….A ty o czym bredzisz banderowski tłuku??……….Może idź i oblej sobie jałopę zimną wodą, to wytrzeźwiejesz !!………….Co do głupoty szczyna, to gdybyś z jej poziomu na którym się znajdujesz spadł na poziom twojego IQ, to nie byłoby co zbierać po tobie !!

     • Avatar
      azar :

      Owszem porządny ale do pięt Orbanowi nie dorasta. A jego rusofobia sprawi, że jeszcze Polska nieźle z tego tytułu ucierpi. Geopolityka, sojusze i traktaty sie zmieniają. A my zostaniemy wkrótce sami od przepraszam, bedziemy mieli sojuszników ale Żmudzinów i banderowców w machaniu nadal szabelką w stosunku do ruskich bo wszyscy za chwile zaczną z nimi interesy tzw handelek robić. Popatrz jak to już niemal wszystkie kraje chca znosić na Rosję embargo. I w jakim celu? Pomyśl. Grupa Wyszehradzka jest przeciw sankcjom i tylko czekają na ich zniesienie a Ukraine to wiesz gdzie oni mają? PiS sobie może stworzyć swoje ,,międzymorze” ale chyba tylko ze żmudzinami i banderowcami, których to tzreba tylko finansowo wspomagać dając kroplówkę by pacjent nie umarł ale to tylko kwestia czasu do zgonu… Węgry przeciwko sankcjom na Rosję? … http://niezalezna.pl/92761-wegry-przeciwko-sankcjom-na-rosje

     • upadlina
      upadlina :

      ja szczyna rozmawiam na temat artykułu zamieszczonego na tej stronie, a ty widzę, że odjechałeś gdzieś w siną dal i gadasz o czymś innym !!……….Wróć do realu !!……….PS: Dala mnie ktoś, kto na banderowskim majdanie wykrzykiwał anty-polskie banderowskie hasła nie jest porządny !!……..Dla mnie tylko kanalia może coś takiego zrobić !!…….Jarzysz??

     • Avatar
      jaro7 :

      Zaprzaństwem cyna to jest wspieranie9frajerskie,bezwarunkowe) antypolskiego bandero-faszyzmu na UPAinie.I jak do tej pory to te banderowskie gnidy wysuwają roszczenia terytorialne w stosunku doPolski,a nie Ruscy!!!! I nie bredz mi że upaincy sa potrzebni jako przedmurze dla Rosji,bo w takim razie gwarancje NATO,USA i amerykańskie wojska w Polsce sa NIC nie warte(pomijając fakt że graniczymy z Rosją bezpośrednio).Polityką Pis nie kieruje PRAGMATYZM tylko FOBIE prezesa.Ty jako wyznawca tej partii tego nie widzisz albo tez jesteś tylko rusofobem.

 1. malkontent
  malkontent :

  Ajatollah to cyniczny bezczelny karłowaty intelektualnie stalin XXI w. są całkowicie łudząco podobni w swej cynicznej grze , gdyby cofnąć czas o 100 lat to już by łagry polskie były pełne kodowców, co nie znaczy, że nie będą . To kanalia, otoczył się miernotami, pałzającymi glistami, z pełnymi ustami frazesów a faktycznie to zwyrodnialcy działający przeciwko Polsce i Polakom. Ta wypowiedź tego łotra tylko potwierdza, że zrobią każdą podłość przeciw narodowi, przeciw ojczyźnie :-((((

 2. Avatar
  kbog :

  Wydaje mi się, że to opowiadanie bajek po to aby poprawić swoją ocenę w oczach społeczeństwa. Fakty jednak przeczą , takiej uległości wobec USA ,jaka jest teraz , jeszcze w historii Polski nie było. To jest jescze większa uległość aniżeli PRL w stosunku do ZSRR.

  • Avatar
   fiesta :

   Tak, J.Kaczynski opowiada bajki, zeby siebie usprawiedliwic. Nie bylo rowniez takiej uleglosci ekip rzadzacych w Polsce wobec USA jak za okres ostatnich 10-ciu lat (8 lat rzadow PO-PSL i obecnego PiS), ale ty tez nie opowiadaj bajek, ze uleglosc wladcow PRL wobec ZSRR byla mniejsza niz jest obecnie za rzadow PiS, poniewaz za czasow PRL nie wolno bylo mowic i pisac o zbrodniach komunistycznych i mowic zle o „wadzy komunistycznej” i „przyjacielskim ZSRR” i ja to dobrze pamietam, a ty ?

 3. Avatar
  fiesta :

  Sraly muchy bedzie wiosna…… i tyle jest warta wypowiedz J.Kaczynskiego na antenie radia w Katowicach, ktory jest wspolwinny blednej polityce prowadzonej przez rzad PiS na czele z A.Duda (szczegolnie upierdliwy dla zydostwa) i teraz J.Kaczynski probuje zrzucic calkowita wine na USA i usprawiedliwic swoja bledna polityke, a tym samym chce usprawiedliwic A.Dude, B.Szydlo, A.Macierewicza, W.Waszczykowskiego i innych, w tym swojego niezyjacego brata L.Kaczynskiego, ktory prowadzil polityke pro-izraelska i PRO-SYJONISTYCZNA w czasie swojej prezydentury – w 2006r L.Kaczynski podczas wizyty z Izraelu spotkal sie prywatnie w izraelskim knesecie i powiedzial do tamtejszych zydow, ze niezaleznie od tego, ktora partia polityczna jest u wladzy w Polsce to sa realizowane interesy Izraela i od siebie dodam, ze chodzi o wszystkie partie polityczne u wladzy w Polsce po 1990-tym roku.
  Owszem, byly naciski kol rzadowych USA na Polske – vide spotkania z B.Obama oraz misje V.Nuland i J.Kerry na UPA-inie i w Polsce jeszcze za czasow zdrajcow u wladzy z PO-PSL i nie trzeba byc uczestnikiem tajnych spotkan, zeby domyslec sie o co w tym wszystkim chodzilo.
  Ale nasuwa sie tez pytanie do bajki jaka opowiada J.Kaczynski sluchaczom z Katowic , ktore brzmi : Czy USA tez kazalo J.Kaczynskiemu jechac na Majdan w 2014r i krzyczec „Chwala Ukrainie, Herojom Slawa” ?….. zwazywszy na fakt, ze J.Kaczynski dokladnie wiedzial kto i dlaczego dokonal przewrotu wladzy na Ukrainie (jakby nie bylo to demokratycznie wybranego prezydenta W.Janukowycza) oraz J.Kaczynski wiedzial kim sa neo-banderowskie marionetki w Kijowie i jakie stwarzaja zagrozenie dla Polski i Polakow, a takze J.Kaczynski wiedzial, ze wspieranie neo-banderowcow z UPA-iny stawialo Polske w konflikcie z „Rosja” (ZSRR”bis”) i stwarzalo nowe zagrozenie dla Polski – vide butnosc i bezczelnosc tego neo-banderowskiego pomiotu, ktory gloryfikowal MORDERCOW Polakow (Bandere, Suchewycza etc) , ktorzy popelnili ZBRODNIE LUDOBOJSTWA na Kresach Wschodnich II RP i w Malopolsce Wschodniej w okresie II wojny swiatowej.
  Te usciski Komorowskiego i Dudy z neo-banderowcami rzadzacymi w Kijowie budza wstret i odraze u prawdziwych Polakow i Polek.
  J.Kaczynski posiada rowniez wiedze n/t polityki D.Trumpa, ktory nie bedzie popieral polityki prowadzonej przez byly rzad B.Obamy dotyczacej UPA-iny , bo nie chce stwarzac napiecia pomiedzy USA a „Rosja” (ZSRR”bis”) i cale to zaangazowanie rzadow PO-PSL oraz PiS w UPA-ine zadzialalo przeciwko interesom Polski i Polakow, zarowno politycznie, ekonomicznie, finansowo i historycznie.
  Ponadto nasilila sie anty-polska propaganda neo-banderowcow zarowno w Polsce, jak i na UPA-inie, na co nie reagowal ani poprzedni rzad PO-PSL, ani nie reaguje obecny rzad PiS na czele z B.Szydlo, A.Duda, W.Waszczykowskim etc i samym J.Kaczynskim.
  Skoro nie reaguja to najwidoczniej nie czuja sie juz Polakami, ale JUDEOPOLONIA dazaca do stworzenia panstwa zydowskiego w Polsce i odtworzenia dawnej CHAZARII.

 4. Avatar
  mop :

  KACZYŃSKI I CAŁY TEN PiS ZA JEGO PRZYKŁADEM JUŻ NIE TYLKO MYSLI ALE PRZESZEDŁ „PEŁNĄ PARĄ” DO KONKRETNEGO DZIAŁANIA CO WIDAĆ NAWET GOŁYM OKIEM …

  https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452029521697738.1073741828.1452015088365848/1894608990773120/?type=3 &theater
  https://www.google.pl/search?

  Główną lekturą Kaczyńskiego jest „Mein Kampf”

  q=KACZYNSKI+I+MAJEN+KAMPF &espv=2 &biw=1280 &bih=670 &tbm=isch &imgil=p6jnhrLX5ocVfM%253A%253BruniVjzVKnJbGM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwiadomosci.gazeta.pl%25252Fwiadomosci%25252F7%25252C114884%25252C20362125%25252Cwieczorne-glosowania-a-jaroslaw-kaczynski-nie-zgadniecie.html &source=iu &pf=m &fir=p6jnhrLX5ocVfM%253A%252CruniVjzVKnJbGM%252C_ &usg=__fIHkRNeaMuuvG7cvQtfcVEzBGzo%3D &dpr=1 &ved=0ahUKEwi-t4bx6t3RAhUBEiwKHRRgAdEQyjcIJw &ei=PeKIWP6kCYGksAGUwIWIDQ#imgrc=p6jnhrLX5ocVfM%3A

 5. Avatar
  jerzyjj :

  Kult Sralina Kaczyńskiego. Gdyby mogli, to by wieszali. Tupolewizm Macierewicza i palenia głupa przez Szyszkę
  TUPOLEWIZM NA KOŁACH
  Skądinąd słusznie Paweł Wroński zauważa, iż katastrofa pod Smoleńskiem ma takie same przyczyny, jak wypadek Macierewicza pod Toruniem, gdy jechał z „kosmiczną” prędkością od jednego swego władcy do drugie, od Rydzyka i Kaczyńskiego. Środowa szarża ministra obrony narodowej pokazuje, że w Polsce kwitnie tupolewizm – mieszanina nadmiernych ambicji, politycznej tromtadracji i absolutnego lekceważenia reguł bezpieczeństwa.

  https://valconetti.wordpress.com/2017/01/27/kult-sralina-kaczynskiego-gdyby-mogli-to-by-wieszali-tupolewizm-macierewicza-i-palenia-glupa-przez-szyszke/