W wywiadzie dla Radia Katowice prezes PiS Jarosław Kaczyński przyznał, że władze USA „niesamowicie” ingerowały w wewnętrzne sprawy naszego kraju, a on sam był naciskany przez Waszyngton „w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować”. Szef PiS liczy na to, że za kadencji Donalda Trumpa te naciski ustaną.

W sobotę lider PiS Jarosław Kaczyński przyjechał do Katowic, na spotkanie z regionalnymi strukturami swojej partii. Udzielił przy okazji wywiadu Radiu Katowice, który został wyemitowany w poniedziałek. Pytany o to, czy w kontekście inauguracji prezydentury Donalda Trumpa nie obawia się o relacje Polski z USA, czy nie ulegną one pogorszeniu, szef PiS stwierdził, że jego zdaniem nie.

– Natomiast cieszę się, że jest w najwyższym stopniu prawdopodobne, że ustaną te niebywałe po prostu ingerencje w wewnętrzne sprawy polskie, które miały miejsce, których sam można powiedzieć byłem w jakiejś mierze i świadkiem i może to jest złe słowo, ale go użyję: ofiarą, bo na mnie naciskano tutaj bardzo i to w sprawach, które nie powinny rządu amerykańskiego w najmniejszym stopniu interesować– powiedział Kaczyński.

PRZECZYTAJ:

Amerykanie naciskali, żeby Polska nieoficjalnie dostarczała ciężką broń Ukrainie

Źródło w PiS: USA naciskały na Polskę ws. uchwały o ludobójstwie wołyńskim

Prezes PiS zaznaczył, że miał już kontakty z otoczeniem nowego prezydenta Stanów Zjednoczonych. Odniósł się też do jego przemówienia inauguracyjnego stwierdzając, że jego zdaniem nic nie wskazuje na to, by miało stać się coś złego z punktu widzenia najbardziej elementarnych polskich interesów. Zaznaczył przy tym, że trzeba „się przyglądać”, ponieważ Trump to prezydent „zupełnie innego typu niż jego poprzednicy”i „reprezentuje zupełnie inną ideę”. Stwierdził przy tym, że PiS również jest partią antyestablishmentową:

– My też jesteśmy formacją, która ma bardzo krytyczny stosunek do establishmentu i polskiego i establishmentu europejskiego.

Czytaj również:

Krzysztof Bosak dla Kresów.pl: USA naciskały na Polskę ws. CETA i TTIP, wiążąc je z polityką obronną

Wipler dla Kresów.pl: amerykanskie wojska Polska przyjęła w pakiecie z CETA

Winnicki: obecność wojsk USA w Polsce to nie dowód partnerstwa, ale wasalizmu

PAP / wpolityce.pl / Kresy.pl

36 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply

  • cyna
   cyna :

   Charakter człowieka najlepiej sprawdzić jak w niego uderzyć, jeśli nie dźwięczy niczym stal to znaczy że z gówna ulepiony. Szacunek Panie Jarosławie tak powinna wyglądać dyplomacja.

 1. malkontent
  malkontent :

  Ajatollah to cyniczny bezczelny karłowaty intelektualnie stalin XXI w. są całkowicie łudząco podobni w swej cynicznej grze , gdyby cofnąć czas o 100 lat to już by łagry polskie były pełne kodowców, co nie znaczy, że nie będą . To kanalia, otoczył się miernotami, pałzającymi glistami, z pełnymi ustami frazesów a faktycznie to zwyrodnialcy działający przeciwko Polsce i Polakom. Ta wypowiedź tego łotra tylko potwierdza, że zrobią każdą podłość przeciw narodowi, przeciw ojczyźnie :-((((

 2. kbog
  kbog :

  Wydaje mi się, że to opowiadanie bajek po to aby poprawić swoją ocenę w oczach społeczeństwa. Fakty jednak przeczą , takiej uległości wobec USA ,jaka jest teraz , jeszcze w historii Polski nie było. To jest jescze większa uległość aniżeli PRL w stosunku do ZSRR.

  • fiesta
   fiesta :

   Tak, J.Kaczynski opowiada bajki, zeby siebie usprawiedliwic. Nie bylo rowniez takiej uleglosci ekip rzadzacych w Polsce wobec USA jak za okres ostatnich 10-ciu lat (8 lat rzadow PO-PSL i obecnego PiS), ale ty tez nie opowiadaj bajek, ze uleglosc wladcow PRL wobec ZSRR byla mniejsza niz jest obecnie za rzadow PiS, poniewaz za czasow PRL nie wolno bylo mowic i pisac o zbrodniach komunistycznych i mowic zle o “wadzy komunistycznej” i “przyjacielskim ZSRR” i ja to dobrze pamietam, a ty ?

  • cyna
   cyna :

   Poznaniak powiedz mi jak to z wami poznaniakami jest. PO zdobyło największe poparcie w twoim mieście a teraz nowoczesna sama dziewczyna Petru choć z Zielonej to w z list w Poznaniu. Co za ludzie tam żyja cos mi sie widzi że lata germanizacji pozostawiły niezatarte piętno.

 3. fiesta
  fiesta :

  Sraly muchy bedzie wiosna…… i tyle jest warta wypowiedz J.Kaczynskiego na antenie radia w Katowicach, ktory jest wspolwinny blednej polityce prowadzonej przez rzad PiS na czele z A.Duda (szczegolnie upierdliwy dla zydostwa) i teraz J.Kaczynski probuje zrzucic calkowita wine na USA i usprawiedliwic swoja bledna polityke, a tym samym chce usprawiedliwic A.Dude, B.Szydlo, A.Macierewicza, W.Waszczykowskiego i innych, w tym swojego niezyjacego brata L.Kaczynskiego, ktory prowadzil polityke pro-izraelska i PRO-SYJONISTYCZNA w czasie swojej prezydentury – w 2006r L.Kaczynski podczas wizyty z Izraelu spotkal sie prywatnie w izraelskim knesecie i powiedzial do tamtejszych zydow, ze niezaleznie od tego, ktora partia polityczna jest u wladzy w Polsce to sa realizowane interesy Izraela i od siebie dodam, ze chodzi o wszystkie partie polityczne u wladzy w Polsce po 1990-tym roku.
  Owszem, byly naciski kol rzadowych USA na Polske – vide spotkania z B.Obama oraz misje V.Nuland i J.Kerry na UPA-inie i w Polsce jeszcze za czasow zdrajcow u wladzy z PO-PSL i nie trzeba byc uczestnikiem tajnych spotkan, zeby domyslec sie o co w tym wszystkim chodzilo.
  Ale nasuwa sie tez pytanie do bajki jaka opowiada J.Kaczynski sluchaczom z Katowic , ktore brzmi : Czy USA tez kazalo J.Kaczynskiemu jechac na Majdan w 2014r i krzyczec “Chwala Ukrainie, Herojom Slawa” ?….. zwazywszy na fakt, ze J.Kaczynski dokladnie wiedzial kto i dlaczego dokonal przewrotu wladzy na Ukrainie (jakby nie bylo to demokratycznie wybranego prezydenta W.Janukowycza) oraz J.Kaczynski wiedzial kim sa neo-banderowskie marionetki w Kijowie i jakie stwarzaja zagrozenie dla Polski i Polakow, a takze J.Kaczynski wiedzial, ze wspieranie neo-banderowcow z UPA-iny stawialo Polske w konflikcie z “Rosja” (ZSRR”bis”) i stwarzalo nowe zagrozenie dla Polski – vide butnosc i bezczelnosc tego neo-banderowskiego pomiotu, ktory gloryfikowal MORDERCOW Polakow (Bandere, Suchewycza etc) , ktorzy popelnili ZBRODNIE LUDOBOJSTWA na Kresach Wschodnich II RP i w Malopolsce Wschodniej w okresie II wojny swiatowej.
  Te usciski Komorowskiego i Dudy z neo-banderowcami rzadzacymi w Kijowie budza wstret i odraze u prawdziwych Polakow i Polek.
  J.Kaczynski posiada rowniez wiedze n/t polityki D.Trumpa, ktory nie bedzie popieral polityki prowadzonej przez byly rzad B.Obamy dotyczacej UPA-iny , bo nie chce stwarzac napiecia pomiedzy USA a “Rosja” (ZSRR”bis”) i cale to zaangazowanie rzadow PO-PSL oraz PiS w UPA-ine zadzialalo przeciwko interesom Polski i Polakow, zarowno politycznie, ekonomicznie, finansowo i historycznie.
  Ponadto nasilila sie anty-polska propaganda neo-banderowcow zarowno w Polsce, jak i na UPA-inie, na co nie reagowal ani poprzedni rzad PO-PSL, ani nie reaguje obecny rzad PiS na czele z B.Szydlo, A.Duda, W.Waszczykowskim etc i samym J.Kaczynskim.
  Skoro nie reaguja to najwidoczniej nie czuja sie juz Polakami, ale JUDEOPOLONIA dazaca do stworzenia panstwa zydowskiego w Polsce i odtworzenia dawnej CHAZARII.

 4. mop
  mop :

  KACZYŃSKI I CAŁY TEN PiS ZA JEGO PRZYKŁADEM JUŻ NIE TYLKO MYSLI ALE PRZESZEDŁ “PEŁNĄ PARĄ” DO KONKRETNEGO DZIAŁANIA CO WIDAĆ NAWET GOŁYM OKIEM …

  https://www.facebook.com/sokzburaka/photos/a.1452029521697738.1073741828.1452015088365848/1894608990773120/?type=3 &theater
  https://www.google.pl/search?

  Główną lekturą Kaczyńskiego jest “Mein Kampf”

  q=KACZYNSKI+I+MAJEN+KAMPF &espv=2 &biw=1280 &bih=670 &tbm=isch &imgil=p6jnhrLX5ocVfM%253A%253BruniVjzVKnJbGM%253Bhttp%25253A%25252F%25252Fwiadomosci.gazeta.pl%25252Fwiadomosci%25252F7%25252C114884%25252C20362125%25252Cwieczorne-glosowania-a-jaroslaw-kaczynski-nie-zgadniecie.html &source=iu &pf=m &fir=p6jnhrLX5ocVfM%253A%252CruniVjzVKnJbGM%252C_ &usg=__fIHkRNeaMuuvG7cvQtfcVEzBGzo%3D &dpr=1 &ved=0ahUKEwi-t4bx6t3RAhUBEiwKHRRgAdEQyjcIJw &ei=PeKIWP6kCYGksAGUwIWIDQ#imgrc=p6jnhrLX5ocVfM%3A

 5. jerzyjj
  jerzyjj :

  Kult Sralina Kaczyńskiego. Gdyby mogli, to by wieszali. Tupolewizm Macierewicza i palenia głupa przez Szyszkę
  TUPOLEWIZM NA KOŁACH
  Skądinąd słusznie Paweł Wroński zauważa, iż katastrofa pod Smoleńskiem ma takie same przyczyny, jak wypadek Macierewicza pod Toruniem, gdy jechał z „kosmiczną” prędkością od jednego swego władcy do drugie, od Rydzyka i Kaczyńskiego. Środowa szarża ministra obrony narodowej pokazuje, że w Polsce kwitnie tupolewizm – mieszanina nadmiernych ambicji, politycznej tromtadracji i absolutnego lekceważenia reguł bezpieczeństwa.

  https://valconetti.wordpress.com/2017/01/27/kult-sralina-kaczynskiego-gdyby-mogli-to-by-wieszali-tupolewizm-macierewicza-i-palenia-glupa-przez-szyszke/