Zostaw odpowiedź
Chcesz przyłączyć się do dyskusji?Nie krępuj się!
Dodaj komentarz
Musisz się zalogować, aby móc dodać komentarz.
Były szef Biura Prezydenta Ukrainy Andrij Jermak odwiedził punkt dowodzenia głównodowodzącego Ołeksandra Syrskiego w jednym z rejonów frontowych – podała „Ukraińska Prawda”. Do spotkania doszło po dymisji ministra obrony Mychajła Fedorowa. Jermakowki zarzuca się wypranie około stu milionów dolarów. (więcej…)
Unia Europejska przygotowuje kolejne wypłaty z pożyczki obronnej dla Ukrainy – podaje Europejska Prawda. Środki mają zostać przeznaczone m.in. na ukraińskie drony, wspólną produkcję rakiet oraz szwedzkie myśliwce Gripen. (więcej…)
W środę setki absolwentów polskich szkół Wilna zatańczyło poloneza na Placu Katedralnym. To zwyczaj praktykowany od ponad dekady. W tym roku liczba tańczących była rekordowa.
Poloneza tańczyło w środę na głównym placu Wilna aż 198 par absolwentów, którzy w zakończonym roku szkolnym zdali maturę w jednej z polskich szkół działających w mieście. Jednak tym razem po raz pierwszy dołączyli do nich także uczniowie tego rodzaju placówek z podmiejskiego rejonu wileńskiego, jak poinformował portal Wilnoteka.
Uczestniczyli w tańcu absolwenci ośmiu polskich szkół w mieście oraz pięciu szkół z rejonu. Reportaż przygotowała redakcja TVP Wilno.
Policja zidentyfikowała i zatrzymała młodego Ukraińca, który wykrzykiwał obraźliwe słowa pod adresem uczestników Marsz Pamięci o Ofiarach Rzezi Wołyńskiej, jaki odbywał się w Warszawie
O bulwersującej sprawie informowaliśmy już na naszym portalu. Młody mężczyzna o obcym akcencie deklarował obserwując z boku manifestację upamiętniającą ofiary OUN-UPA, że jest „banderowcem” i że przyjechał do Warszawy „na spacer” z Wołynia. Mężczyzna wykrzykiwał wulgarne słowa pod adresem uczestników wydarzenia, a nawet posunął się do gróźb karalnych wobec jednej z przebywających na miejscu kobiet, jak podał portal rp.pl.
Warszawska policja poinformowała już o ujęciu agresora. Zgodnie z wrażeniami świadków pierwotnie informujących o zdarzeniu okazał się nim Ukrainiec. Mężczyzna ma 23 lata.
Kolejne firmy rezygnują z rządowego pilotażu skróconego czasu pracy, ponieważ nie są w stanie spełnić jego warunków. Problemem okazuje się zarówno utrzymanie zatrudnienia na wymaganym poziomie, jak i ograniczenie czasu pracy o 20 proc. Do tej pory z programu wycofały się cztery prywatne podmioty.
Po sześciu miesiącach realizacji rządowego pilotażu skróconego czasu pracy w programie uczestniczy ponad 5 tys. pracowników zatrudnionych w 80 podmiotach publicznych i prywatnych. Cztery firmy zrezygnowały jednak z przedsięwzięcia, ponieważ nie były w stanie spełnić wymogów dotyczących ograniczenia czasu pracy lub utrzymania zatrudnienia.
Program „Skrócony czas pracy – to się dzieje” prowadzi Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Jego budżet wynosi do 50 mln zł, z czego ponad 37 mln zł ma trafić do samorządów i podległych im jednostek.
Służba Bezpieczeństwa Ukrainy zatrzymała dyrektora generalnego jednego z przedsiębiorstw obronnych oraz jego zastępcę po eksplozji amunicji w Wysznewem pod Kijowem. Według śledczych amunicję składowano w magazynach nieprzeznaczonych do tego celu i położonych w pobliżu budynków mieszkalnych. (więcej…)
Wizyta dla Poroszenki skończyła się porażką ,ciekawe co zrobią .
tagore
Czy jako zwolennik PiSu (jak rozumiem) może Pan wyjaśnić, jak można w jednej wypowiedzi zmieścić takie poglady: „niepodległość Ukrainy i wspieranie jej dążeń do UE jest polską racją stanu” – i – zaraz dodać, że „stanowcze odcięcie się Ukrainy od zbrodni UPA” jest warunkiem zbliżenia z Polską. Czy to nie tak jak by powiedzieć. -Róbcie co tylko chcecie. Bez względu na wszystko zrobimy dla was czego tylko zażądacie. (i) Powinniście zmienić całkowicie mit założycielski swojego kraju.-
Tekst jest nieco sprzeczny z tytułem , przesłanie jest proste . W polskiej racji stanu jest niezależna od Rosji Ukraina i jednocześnie Polska zablokuje wejście Ukrainy do NATO i UE gdy nie zmieni się polityka historyczna. Pan Poroszenko z kolei oświadczył ,nie zmienimy naszej polityki historycznej i wierzymy
,że kierując się honorem nas nie sprzedacie. I tyle na temat. Pożyjemy zobaczymy.
tagore
Problem w tym, że kierując się honorem zostaliśmy sprzedani przez mocarstwa zachodnie w 1939 r. Kierowanie honorem doprowadziło do fizycznego wyniszczenia elit intelektualnych naszego kraju, czego skutki odczuwamy do dzisiaj (stąd nasze miernotki u władzy, element wartościowy został wymordowany). Tymczasem prymitywny motłoch upaiński wyznaje jedną zasadę: nie honor się liczy, tylko fizyczne przetrwanie i walka o swoje interesy. Jak pokazuje historia dobrze na tym wychodzą: bestialsko wymordowali kierujących się honorem Polaków i ukradi Rzeczpospolitej ogromne połacie terytorium. Ponadto obecny przyjazd porocha też tą tezę potwierdza: nie daje nic, całkowicie korzysta. Popieram bycie honorowym, lecz tylko gdy naprzeciw siebie mam osobę honorową. Z podstępną dziczą upaińska walczę wszelkimi możliwymi sposobami, lecz nigdy honorowo, bo przegram z kretesem.
Sorry tagore,takie bajanie,że polską racją stanu jest niezależna od Rosji Ukraina,to albo przeoczenie,albo świadome zagranie,że banderowska Upadlina ,która jest rzeczywistością,wrogą Polsce rzeczywistością,w myśl zasady „bracia i przyjaciele”,fałszywą rzeczywistością.Proponuję pozbycie się naiwności względem banderowskiej rzeczywistości.
Tutaj odwagi brakuje i zaskoczenia. Ja bym ich kurwa najechał, odebrał co swoje i zaczął sądzić wszystkich banderowców. Starych i młodych. Kary byłyby dwie. Sznur albo pal. Zależy co nawywijali., ogólnie za banderyzm – od razu czapa. Co by inni zrobili? Wywaliliby nas z UE? Nałożyli sankcję? NIE, popierdoliliby tylko wymachując palcem, bo wiedzą, że jak nas skarcą to ruskie w moment to wykorzystają, a Polska i Rosja zjednoczeni, to armia nie do zajebania. Wtedy już nie ma żartów. Tylko trzeba mieć jaja na taką decyzję.
O kurde!… jakie to proste! A propos Kurdów – to Turcja która ich wyżyna od lat jest 2gą co do siły bojowej armią w NATO, a ostatnio zaczęła grać pod Rosję. Pewnie Erdogan i jego ekipa nie byli zachwyceni próbą zamachu stanu? Coś mi mówi, że gdyby amerykańska lub niemiecka agentura które obecnie żra sie o władzę w Polsce zdecydowały by się na taki krok, to zamach stanu w Polsce nie był by większym problemem… Gdyby mimo wszystko jakimś cudem do ataku na Ukrainę, to masz gwarantowane, że Polska miała by przeciwko sobie koalicję Rosji, Ukrainy, Białorusi i Litwy, które z miejsca by zapomniały o wzajemnych animozjach, bo znalazł by się wspólny wróg. Przecież na Białorusi mieszka więcej Polaków niż na Ukrainie i nie sa lepiej traktowani, a na Litwie? Każde z tych państw poczuło by się tak samo zagrożone ze strony Polski. Podejrzewam, że przy tej okazji jeszcze Niemcy by ugrali coś dla siebie, może nawet wysyłając „pokojowy kontyngent” do Szczecina… i Polska została by sama jak palec w d. To o czym piszesz to sc-fi – jaja trzeba mieć do tego, żeby umiejętnie wspierać miejscowych Polaków i sprawić, żeby tamtejsi Rusini, przestali liczyć na to, że państwo Ukraina ma w ogóle sens… a to się da zrobić. Z tak przygotowanym gruntem trzeba czekać na odpowiednią okazję. To samo zresztą dotyczy Kresów RP zajmowanych przez Białoruś i Litwę.
Nie wiemy, co wyłudził Poroszenko od władz Polski, więc trudno mówić o porażce. Z wypowiedzi Poroszenko jasno wynika, że on się stawia i mami nas pierdołami typu honor, kłamie o rzekomym niszczeniu miejsc pochówku Ukraińców w Polsce, kiedy niszczone są wyłącznie pomniki zbrodniarzy UPA. Poroszenko jest bezczelny, ponieważ może być taki, ma poparcie administracji Obamy. Zobaczymy, jak Trump będzie traktował Ukrainę, może pisowcy przestana tak bezkrytycznie wspierać banderowskie władze tego kraju.
Poroszenko jest bezczelny gdyż jest niewolnikiem banderowców.To niewolnictwo wzmaga jego geszeft czekoladowo-bankowy,jak też udział w mafijnych przekrętach oligarchicznych.To taki agent ussmański,który pęknie z chwilą zaniku ussmańskiego protektora.Ta chwila się zbliża.
Kaczyński to jedna z tych żmij z „rozdwojonym językiem” – w czym on jest lepszy od Tuska i innych? Najgorsze jest to, że cała masa ludzi nabiera się na bełkot takich krętaczy, ludzi którzy nie słuchają co zostało powiedziane i nie patrzącymi na to co zostało zrobione.
Masz blokade założona przez tvn na synapsach więc nigdy nie przyznasz że kaczyński jest wiele lepszy od tuska. Tusk to przestępca zdrajca i niemiecki agent jeśli ty nie widzisz różnicy między jednym a drugim to z pewnościa Petru jest twoim idolem.
Widzisz – dla mnie świat jest znacznie bogatszy niż tylko agentura obcych państw w Polsce reprezentowana przez Tuska, Kaczyńskiego, czy Petru… Nimi wszystkimi garde jednakowo. A o „blokadzie na synapsach” to sie sam chłopie zastanów, bo ja nie oglądam ŻADNEJ telewizji od przeszło 20 lat, to prawie połowa mojego życia. Kto tu ma założoną blokadę? Patrzysz i czytasz – a nie widzisz i nie rozumiesz.
Znalazłem ciekawy serwis z aukcjami komorniczymi Wszystko od 1zl
Póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen 😉
Ja wylicytowałem nowego lapka za 180zł — http://www.licytaj.ml —
PO na postronku UPA, obecnie PIS na postronku UPA. To juz nie jest śmieszne co PIS wyprawia, to jawna zdrada Narodu Polskiego. Wspieranie ukraińskiego trupa, to dla Polski czarny scenariusz, biorąc pod uwagę ideologię rządzących w Kijowie, nazistów ukraińskich.
Czy to możliwe, żeby dorośli, wykształceni ludzie nie rozumieli rzeczy tak prostych? Chcą Ukrainę wolną od banderyzmu, ale jednocześnie chcą, aby była „niezależna”, czytaj – wrogo nastawiona do Rosji. Otóż, albo rybki albo pipki. Wrogość do Rosji – czyli to czego teraz najbardziej potrzebuje suweren zza Oceanu – w wielonarodowej Ukrainie można zbudować WYŁĄCZNIE na banderyzmie. Psychopaci z Ameryki już to sobie dobrze przemyśleli. Zresztą, „nasi” też o tym tak naprawdę doskonale wiedzą, tylko udają przed narodem jeszcze głupszych niż są.
Poroszenko przyznał,że”Związek Radziecki wciąż tkwi w umysłach Ukraińców….jeszcze nie został pochowany…..Ukraina teraz walczy by…pogrzebać Związek Radziecki w głowach i umysłach ludzi.” Przyznał więc,że pomimo mądrości jego Narodu,mądrości homosovietikus,mądrość banderyzmu i ojców jego założycieli jest jeszcze większa.Przyznał też,że zamordyzm głów i umysłów wyrażony w rehabilitacji bandyckiego narzędzia OUN-UPA jest uzasadniony tym zamordyzmem i i troską o jedynie słuszną banderowską sprawę.Walka o serca i umysły Ukraińców nadal trwa i Poroszenko wcale nie ma pewności,że nie będzie 3-ciego,4-tego,itd ,majdańskiego zrywu „godności”.Ta walka rozłożona jest na wieki,więc niech zachodni „bracia i przyjaciele” szykują kasę na wiekową miłość banderowskiej prawdy i banderowskiej demokracji.
Znaczy się …Poroszenko poklepał po plecach Jarosława…jak się klepie krowę na pastwisku….i kurek z kasą znów odkręcony…
Więcej mojego głosu pisy nie dostaną. Pozostał tylko RN.
Więcej mojego głosu pisy nie dostaną. Pozostał tylko RN.
„Polska cały czas stoi przy Ukrainie”, alez Ukraina wieksza cziesc swej „suwerennosci” byla probanderowska. Czyli, Polska caly czas stoi przy banderowskim kraju? I to po Rzezi wolynskiej?
jaka Polska która ta która wypedziliscie z jej ziem i ta która nie nawidzi banderowców bo ja mordowali panie Władysławie która Polska
Władek – ten Kaczor to mosiek jest- on za nas nie mówi – za siebie może —
Jedno słowo ciśnie mi się na usta: ŻENADA !!! Jednakże to słowo niestety określa politykę prowadzoną przez nasze państwo względem kraiku-kpiny historii od początku sztucznego powołania do życia tego zbrukanego we krwi niewinnych tworu…
KACZOR
Puknij się w łeb – YouTube
https://www.youtube.com/watch?v=Zcdb-AmIUYI
1939 1 wrzesnia Niiemcy 1939 17 wrzesnia Rosjanie 1943 5 lipca data umowna ukrowskie gnidy to ile mamy jeszcze sie układać i rozmawiac czas postawic warunki cały czas bzdurni politycy maja decydowac za naród który cierpi i ginie nie ma zadnej wolności bez potępienia wrogów i morderców
Znalazłem ciekawy serwis z aukcjami komorniczymi Wszystko od 1zl
Póki co mało znany i łatwo coś wygrać za bezcen 😉
Ja wylicytowałem nowego lapka za 180zł —- http://www.licytaj.ml —-
To nawet zdumiewające i zastanawiające,dlaczego Jarosław z Kaczyńskich w tak tajemniczych okolicznościach świadczył,że stosowne odcięcie się ukrainy od zbrodni UPA stanowi warunek zbliżenia Upadliny zarówno do Polski jak do Europy.Faktycznie,w tej tajemniczości Jarosława wyczuwam krętactwo ,niemal zgodne z jego majdańskimi okrzykami:”Sława Ukrajini-hierojam sawa”
“dążenia Ukrainy” – nam kraj rozwalić – ziemię zabrać – to tego chce mosiek kaczor —
Odezwal sie tchorz i miękka faja, nieustannie oszolomiona po wystawieniu sie ruskim sluzbom. I bez tego ukr. banderownia dUPAolizów nie szanowała. Co za lajzy i frajerzy dorwali sie do żłobu?! Pilsudskiemu niegodni nawet butów całować łajzy.