Szef Komisji Europejskiej skrytykował zbyt wysokie, jego zdaniem, wydatki budżetu Francji. Wcześniej o potrzebie reform we francuskiej gospodarce mówiła Angela Merkel.

Jak podaje agencja Reuters, szef Komisji Europejskiej Jean-Claude Juncker powiedział, że problemem Francji są wysokie wydatki państwa.

Z Francją mamy szczególny problem… Francuzi wydają za dużo pieniędzy i wydają za dużo na niewłaściwe cele. To nie będzie tak działać w miarę upływu czasu. – powiedział Juncker.

Wypowiedź Junckera padła już po ogłoszeniu wstępnych wyników wyborów prezydenckich we Francji, podczas prezentacji książki niemieckiego ministra spraw zagranicznych Sigmara Gabriela w Berlinie.

Jak już informowaliśmy, do sytuacji we francuskiej gospodarce odniosła się dzisiaj także Angela Markel. Kanclerz Niemiec zapowiedziała, że niemiecki rząd pomoże nowemu prezydentowi Francji Emmanuelowi Macronowi przeprowadzić reformy gospodarcze: Biorąc pod uwagę sytuację w Niemczech, nie uważam, że powinniśmy zaczynać od zmiany naszej polityki, lecz chciałabym pomóc Francji w ograniczeniu bezrobocia, by zapewnić przede wszystkim młodym ludziom miejsca pracy – powiedziała Merkel. Według niej nowy francuski rząd musi wykazać się wynikami w walce z bezrobociem, w przyspieszeniu wzrostu gospodarczego i integracji społeczeństwa.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

Czytaj również: Farage: Macron będzie marionetką Junckera

Kresy.pl / Reuters

Reklama0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz