W poniedziałek w Addis Abebie spotkali się prezydenci Polski i Etiopii.

Prezydent  Mulatu Teshome wyraził nadzieję, że wizyta Dudy w Addis Abebie otworzy nowy rozdział w relacjach między Polską a Etiopią. Ocenił, że obecna wartość wymiany handlowej między Polską a Etiopią to 35-36 mln USD, co – jak ocenił – jest znacznie poniżej potencjału tkwiącego w tych kontaktach i poniżej oczekiwań obu społeczeństw.

– Nie chodzi tylko o wymianę towarową, ale też inwestycyjną. Chciałbym, aby polskie firmy zainwestowały w Etiopii – zainwestowały w sensie dosłownym, ale też zainwestowały w Etiopczyków. Chciałbym, aby polskie towary pojawiły się w etiopskich sklepach, ale by były produkowane w Etiopii – powiedział z kolei Andrzej Duda.

Jak dodał – Chciałbym, aby polski biznes i polskie państwo przyczyniły się do rozwoju Etiopii, jednocześnie zarabiając na tym. Mam nadzieję, że polskie marki staną się rozpoznawalne w Etiopii.

Kresy.pl istnieją dzięki wsparciu Darczyńców
Wesprzyj nas.

ZOBACZ RÓWNIEŻ: Nowym rzecznikiem prezydenta Andrzeja Dudy został Krzysztof Łapiński

Duda poinformował, że zachęcał Teshome do otwarcia ambasady Etiopii w Warszawie. – Pan prezydent przyjął to zaproszenie do Warszawy i mówił, że rozwój relacji gospodarczych na pewno będzie motorem do tego, by taką ambasadę otworzyć – mówił Duda.

Kresy.pl / Rp.pl

Reklama2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. jerzyjj :

  DUDA…
  – nie jest politykiem samodzielnym.
  – jest politykiem bezkrytycznie pro amerykańskim i pro atlantyckim.
  – jest politykiem programowo antyrosyjskim.
  – jest orędownikiem polityki puczystów z kijowskiego majdanu.
  – z naruszeniem konstytucyjnej przysięgi i stosownych uprawnień, bez konsultacji z Polakami – hojnie wspomaga Ukraińców budżetowymi i skarbowo – państwowymi zasobami Polaków i państwa polskiego.
  —– kim zatem jest prezydent Duda???!!!

  PS1…
  Któryż to prezydęt podpisał ustawę nadającą obcym wojskom uprawnienia Sił Zbrojnych RP? Czyjże to teściunio w swoich poezjach opisywał chłopców z orzełkami na czapkach bijących pałami na odlew żydowskie dziewczęta? Któż to, będąc w Anglii, zwiał po pytaniu o obrady Knesetu w Krakowie? Kogóż to wprawiło w nieopisaną wściekłość wspomnienie o pewnym gagatku o ksywce „Hromenko”?

  PS2…
  http://lubimyczytac.pl/ksiazka/212986/wielki-rajd
  Mając na uwadze wybitnie probanderowską postawę prezydenta, futrowanie postbanderowskiej Ukrainy forsą, bronią, szkoleniem i leczeniem w Polsce banderowskich zbrodniarzy oraz sam Bóg wie czym jeszcze, daje to wiele do myślenia.