Znany amerykański tygodnik „The Jewish Press” relacjonując na swoich stronach internetowych ostatnie wydarzenia z Ełku pisze o „niemiecko-polskich obozach śmierci” i oskarża demonstrantów o wznoszenie nazistowskich haseł i spalenie dwóch lokali gastronomicznych.

Na stronach internetowych tygodnika „The Jewish Press” zrelacjonowano wydarzenia, do których doszło w miniony weekend w Ełku. W tekście, którego autor na wstępie powołuje się na informacje PAP stwierdzono, że 1 stycznia kebab-bar, w okolicach którego doszło do tragedii i zabójstwa 21-letniego Daniela, został otoczony przez 200-300 miejscowych „wykrzykujących nazistowskie hasła”. Którzy obrzucili lokal kamieniami i petardami, wybili szyby, zdemolowali wnętrze, „a w końcu [go] podpalili”.W podpisie zdjęcia napisano, że kebab-bar „został spalony” – podobnie jak drugi lokal tego samego właściciela w innym miejscu.

ZOBACZ: Ełk: 21-latek zginął od ciosów nożem. Nieoficjalnie: wśród sprawców obcokrajowcy z Afryki [+VIDEO / 16+]

Portal podkreśla, że przed II wojną światową Ełk i jego okolice były w blisko 95 proc. zamieszkane przez Luteran, zaś po „wygnaniu niemieckiej populacji”, główną religią stał się katolicyzm. Przypomina również o antysemickich atakach w latach 30. XX wieku, przez które wieli miejscowych Żydów uciekło z miasta. – Spośród tych Żydów, którzy zostali, 80 zamordowano w niemiecko-polskich obozach śmierci– czytamy w tekście.

Przeczytaj: Białoruska noblistka oskarża Polaków o mordowanie Żydów [+VIDEO]

„The Jewish Press” jest wydawany w USA, ma swoją siedzibę na Brooklynie w Nowym Jorku. Skierowany jest głównie do ortodoksyjnych Żydów.

Czytaj więcej:

Młodzież Wszechpolska zapowiada pikiety i manifestacje ws. zabójstwa w Ełku

Ełk: Msza św. w intencji zamordowanego. „Droga przemocy, zemsty i agresji to nie jest droga chrześcijanina”

Szef MSW: środowiska lewackie próbują zaognić sytuacje w Ełku

Jewishpress.com/ Kresy.pl

Reklama4 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

  1. costner :

    pogratulujmy administratorom tego portalu, którzy ułatwili żydom takie wyjaśnienie wydarzeń w Ełku. Oto wczorajsze wpisy na tym portalu: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/sad-podjal-decyzje-w-sprawie-tunezyjczyka-podejrzanego-o-zabojstwo-w-elku … na pierwszym miejscu, co jest? Tunezyjczyk. http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/elk-algierczyk-i-marokanczyk-zwolnieni-bez-zarzutow-objeto-ich-nadzorem-policyjnym … Na pierwszym miejscu co jest? Algierczyk i Marokańczyk. Następna info: http://www.kresy.pl/wydarzenia,bezpieczenstwo-i-obrona?zobacz/w-elku-nadal-niespokojnie … a w środku: Drugi z pracowników baru z kebabem w Ełku – Algierczyk z polskim obywatelstwem usłyszał zarzut zabójstwa. I znowu na czole: Algierczyk. I co to jest jak nie nawoływanie do nienawiści? A gdzie fakty, że to Polak pierwsze ukradł i uciekł? Tych podstawowych wiadomości szkoda szukać, bo i tak się ich nie znajdzie. To wy, także wy odpowiadacie za oskarżanie Polski o faszyzm, bo kłamiecie. Kierujecie uwagę na migrantów, zamiast informować, że Polak ściagany już wcześniej za rozboje wtargnął do baru, żeby kraść. Wiadomość, że został zabity też jest ważna, ale gdyby nie ukradł, to by w ogóle nie było przypadku. Bo w Polse jest 20 tysięcy kebabów i ludzie tam chodzą, choć nie wiadomo po co, ale chodzą i wychodzą normalnie. Więc kieowanie uwagi, że to są migranci i tylko dlatego zabili, bo to byli Algierczyk, czy Marokańczyk, czy Tunezyjczyk to jest kłamstwo. Nie dlatego zabili, że takie mają pochodzenie, ale dlatego, że najpierw ich Polak okradł. I kto tu szczuje, judzi, nawołuje do nienawiści. Zobaczcie swoją winę i przestańcie judzieć i budzić nienawiść do Polaków. Te „kresy24”, szczególnie „24” jest symbolem czego?

    • beresteczko1651 :

      „Nie dlatego zabili, że takie mają pochodzenie, ale dlatego, że najpierw ich Polak okradł.” – typowe lewackie brednie. Właśnie dlatego zabili, że pochodzą z takiego a nie innego kręgu kulturowego, w którym zemsta, samosąd i bestialskie mordowanie ludzi są na porządku dziennym a nawet czyms chwalebnym. Kto usiłuje usprawiedliwić morderstwo kradzieżą napoju jest po prostu zdegenerowanym idiotą a argumenty tego rodzaju mogą trafić jedynie do innych zdegenerowanych idiotów – wystarczy poczytać Wyborczą i komentarze fanów Michnika. Zaś obelgi żydowskiej gazety to tylko realizacja zapowiedzi sprzed kilku lat, że dopóki Polska nie zaspokoi żydowskich żądań odnośnie tzw. zwrotu majątków, będzie prześladowana na arenie międzynarodowej. Ten przypadek to tylko przykład tych prześladowań i przykre jest jedynie to, że w polskich władzach nie znajdzie się nikt, kogo byłoby stać na adekwatną reakcję.