Jeff Bezos wzbogacił się o 24 mld dolarów w związku ze wzrostem zamówień na platformie, której jest szefem – Amazonie. Majątek Bezosa zwiększył się więc do poziomu 138 mld dolarów.

Związany z pandemią koronawirusa wymóg domowej izolacji znacznie zwiększył obroty internetowych platform sprzedażowych. Największym beneficjentem obecnej sytuacji jest Amazon. W drugiej połowie marca br. koncern informował, że planuje zatrudnić dodatkowe 100 tys. osób w USA w związku z zwiększonymi obrotami. W tym samym czasie Bezos – najbogatszy człowiek na świecie – zorganizował zbiórkę pieniędzy na fundusz pomocy dla pracowników Amazona, dotkniętych kryzysem z powodu pandemii koronawirusa.

Miesięczny koszt funkcjonowania portalu Kresy.pl wynosi 22 tys. PLN. Do tej pory zebraliśmy:

535.18 PLN    (2.43%)
Nr konta: 60 1020 1097 0000 7302 0195 3702
Wspieraj Kresy.pl

Jak informowaliśmy, Amazon nie chce, mimo apeli pracowników obawiających się o swoje zdrowie, zamknąć swoich magazynów. W związku z tym zorganizowana została akcja „kichaj na menadżera”, mająca wyrazić sprzeciw wobec polityki firmy.

W III kwartale ub.r. Amazon zanotował wzrost przychodów ze sprzedaży o 24 proc., do niemal 70 mld dolarów, oraz spadek zysku netto z 2,88 do 2,13 mld dolarów, co koncern uzasadnił kosztami rozwoju.

W obecnej sytuacji gwałtownie rośnie giełdowa wartość koncernu. Od połowy marca do połowy kwietnia br. akcje Amazona podrożały z poziomu 1689 dol. do 2836 dol. za jeden udział.

Dzięki wzrostom akcji firmy powiększa się także majątek Bezosa. W ostatnim czasie jego fortuna powiększyła się o kolejne 24 mld dolarów do poziomu 138 mld dolarów. Bezos jest właścicielem 11 proc. akcji Amazona.

Kresy.pl / Bloomberg / wirtualnemedia.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz