Jakubiak: Konieczna jest zmiana na stanowisku premiera

Poseł Marek Jakubiak z Kukiz ’17 uważa, że „świeża krew powinna dodać rządowi energii”.

W rozmowie z radiem RMF FM Jakubiak skomentował słowa premier Beaty Szydło, która na antenie TVN24 zapowiedziała, że „będą zmiany w rządzie” i poinformowała, że ogłosi je w ciągu kilkunastu dni. „I bardzo dobrze. Świeża krew powinna dodać rządowi energii, nowych pomysłów i szybszego tempa realizacji tych pomysłów. Takie zmiany nie są destrukcyjne, one powodują, że ewolucja trwa” – ocenił Jakubiak.

Jakubiam uważa, że że „dwa lata to gigantyczny okres pracy” i jego zdaniem „zmęczenie wyraźnie widać”. „Myślę, że wymiana na stanowisku fotela premiera jest również konieczna” – stwierdził poseł.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Rząd potrzebuje, w ocenie Jakubiaka, „wyrazistego przywództwa”, a Jarosław Kaczyński „bardzo dobrze” do takiej koncepcji pasuje.

Pytany był również o to, kto z ministrów powinien zostać na swoim stanowisku, a kto powinien je opuścić.

„Zostawiłbym pana premiera Morawieckiego, dlatego że on uspakaja rynki, natomiast ja nie widzę tam jakiejś wielkiej pracy. Lekcję z lat 70-tych odrobił: ta retoryka gierkowska została bardzo dobrze przyswojona” – powiedział. „Łatwiej będzie, jeżeli pan Szyszko odejdzie, jeżeli odejdzie pan Macierewicz, jeżeli odejdzie pan Waszczykowski – to będziemy usatysfakcjonowani” – dodał.

Kresy.pl / PAP
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz