Premier Ukrainy skarżył się, że męczą go radykałowie. Ma ich dość i szuka wyjścia z sytuacji, którym miało by być przekazanie Polsce trzech galicyjskich obwodów do końca 2014 roku.

Jak podaje Pravda.ru ze środowiska Julii Tymoszenko wyciekły informacje o jej prywatnej rozmowie z Arsenem Jaceniukiem. Jak donoszą osoby wtajemniczone, premier Ukrainy skarżył się eks-koledze, że męczą go radykałowie. Ma ich dość i szuka wyjścia z sytuacji, którym miało by być przekazanie Polsce trzech galicyjskich obwodów do końca 2014 roku. Miało by to uchronić przez katastrofą humanitarną.

Pravda.ru zastanawia się, co powie UE o nienaruszalności zachodnich granic Ukrainy, skoro teraz tak potępia Rosję za jej działania w sprawie Krymu. Portal sugeruje też, że teraz zamieszki ogarną nie tylko południowo-wschodnie tereny, ale praktycznie całe terytorium, tak że najbardzie ucierpi na tym Ukraina, która stanie się łakomym kąskiem dla sąsiadów „tak miłujących pokój”.

Pravda.ru/Kresy.pl

Czytaj kolejny artykuł

Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

1 odpowieź

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz