Grupa arabskich mieszkańców okupowanych przez Izrael syryjskich Wzgórz Golan zatrzymała wojskowy ambulans izraelski. W środku ujawniono rannych rebeliantów z Syrii.

Arabowie należeli do grupy wyznaniowej Druzów zamieszkujacej wioskę Majdal Szams. Dla mieszkańców Wzgórz Golan jest tajemnicą poliszynela, że tamtejszy garnizon okupacyjny asystuje urgupowaniom zbrojnym walczącym po drugiej stronie kordonu, w Południowej Syrii. Wiodącą rolę wśród nich odgrywa syryjskie skrzydło Al-Kaidy: Dżabhat an-Nusra. Wzburzenie Druzów wiąże się z tym, że ich współwyznawcy są w Syrii celem ataków grup rebelianckich w ogromnej większości reprezentujących ekstremistyczne nastawienie. Ostatni pogrom doprowadził do mobilziacji społeczności do współpracy z armią syryjską.

Mieszkańcy wioski Majdal Szams tylko w dniu dzisiejszym dwukrotnie przechwytywali ambulanse z rannymi ekstremistami wiezionymi znad granicy do izraelskich szpitali.

debka.com/kresy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

5 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz

 1. Avatar
  zan :

  Z rannym ISISowcem leczonym w Izraelu strzelił sobie fotkę sam Netanjahu. Granice Turcji przekraczają długie konwoje z zaopatrzeniem dla ISIS. USmany jawnie wspierają ISIS nazywając to pomocą dla „umiarkowanej opozycji”. Wielu członków ISIS to po prostu służby NATO, część to Izraelczycy urządzający krwawe safari w krajach arabskich, tzw. „polowanie na ludzi”. Dla Talmudysty taka wycieczka jest wręcz mistyczna. Strzały w tył głowy, trupy płynące po rzece, gwałty na chrześcijankach. Wroga Izraelowi Syria tonie we krwi. Pewien rabin dziękował nawet Bogu za spełnienie jakiś tam po..banych „proroctw”. Zboczeńcy rządzą światem.

  • Avatar
   wlkp :

   wiedzę, że niepotrzebnie się powstrzymujesz i ukrywasz prawdę przed innymi – przecież ISIS to oddziały mosadu wspierane najemnikami z Academy, i oddziałamu Delta Force i Navy Seals – opłacane przez żydostwo i międzynarodową finansjerę – po to, żeby zniszczyć – no – i tu mi brakuje motywów – ale na pewno zaraz je uzupełnisz.

   • Avatar
    zan :

    Biedaku. Nie znasz motywu? 1) Izrael anektował syryjskie Wzgórza Golan (nawiasem: masz przykład ile znaczy międzynarodowe żydostwo skoro zamiast sankcji został wypieszczony otwarciem rynków, kasą i technologiami) 2) Syria oraz Izrael są wrogami 3) Syria miała duży potencjał wojskowy. 4) ziemie Syrii leżą na terenie wydumanym jako „Większy Izrael”.

   • Avatar
    zan :

    W Libii była podobna sytuacja. Gdy międzynarodówka al-kaidy nie dawałą rady, do akcji wkroczyli komandosi i lotnictwo NATO. Pierwsza decyzja zwyciężkich islamistów…powołanie banku centralnego podległo Bank for International Settlements :D. Zauważ, że szlachetni Mudżaheduni afganscy z lat 80 to również międzynarodówka zebrana pod przywództwem CIA. Druga wojna czeczeńska – wspierana przez Saudów. To się odbywa całkiem jawnie, a ty kpisz o teoriach spiskowych. Oczywiście, że większość islamistów kontrolują USraelici. Poza Hezbollahem i ajatollahami – którzy jak na islamistów – są najmniej porypani. Ciekawe, nie?