Zastępca rzecznika izraelskiego MSZ Ohad Nakash Kaynar poinformował na Twitterze o zawieszeniu planowanej wizyty szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego Pawła Solocha w Izraelu.

Przedstawiciel izraelskiego ministerstwa dyplomacji informując o zawieszeniu wizyty szefa Biura Bezpieczeństwa Narodowego stwierdził w prost, że decyzja jest wynikiem przegłosowaniem prawa, którego celem zdaniem Tel Awiwu jest ograniczenie debaty na temat Holokaustu.

W wydanym wcześniej komunikacie izraelskiego MSZ można było przeczytać, że Izrael “kategorycznie sprzeciwia się” decyzji o przyjęciu ustawy o IPN przez polski Senat. Żadna ustawa nie zmieni faktów – stwierdzono.

ZOBACZ TAKŻE: Media: Ambasador Izraela w Polsce zostanie wezwana do kraju

W czwartek nad ranem Senat poparł bez przyjmowania poprawek nowelizację ustawy o IPN, która wprowadza kary grzywny lub więzienia do lat trzech za przypisywanie wbrew faktom polskiemu narodowi lub państwu odpowiedzialności m.in. za zbrodnie popełnione przez III Rzeszę Niemiecką. Ustawa została przekazana na biurko prezydenta Andrzeja Dudy i czeka na jego podpis.

Kresy.pl / interia.pl / rp.pl / twitter.com

2 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply