Izraelskie media podały, że policja zaleciła oskarżenie o przynajmniej jeden przypadek korupcji premiera Benjamina Netanjahu.

Dziennik “Hadashot” przekazał, że szef izraelskiej policji Roni Alsheich posiada wystarczające dowody, aby postawić premiera Netanjahu o przyjęcie korzyści majątkowej. Zalecenie policji ma zostanie przesłane do ministerstwa sprawiedliwości na początku przyszłego tygodnia.

Premier Netanjahu miał przyjmować od bogatych biznesmenów drogie prezenty w zamian za przychylne traktowanie rządu.

ZOBACZ TAKŻE: „Rodzina Kushnerów zna wszystkich oszustów w Izraelu”. Wolff o kulisach polityki bliskowschodniej Trumpa

Szef izraelskiego rządu odniósł się do zarzutów za pomocą filmu, który opublikował w mediach społecznościowych. Stwierdził w nim: Wielu z was pyta – co będzie [w przyszłości]? Więc chcę was uspokoić. Nic nie będzie, bo wiem jaka jest prawda.

Netanjahu dodał: Izrael jest państwem prawa, a prawo w Izraelu mówi, że osobą, która zdecyduje, czy istnieją dowody przeciwko premierowi, jest prokurator generalny i to on konsultuje się z prokuratorem stanowym w takich sprawach.

Premier Izraela przypomniał: Prokurator stanowy Shai Nitzan, powiedział niedawno podczas debaty w Knesecie, że ponad połowa spraw, w których policja zaleca akty oskarżenia, jest zamknięta bez żadnego aktu oskarżenia.

Jak informowaliśmy wcześniej, Izraelem wstrząsa skandal związany z opublikowaniem nagrania swobodnych rozmów syna premiera Binjamina Netanjahu i syna jednego z izraelskich potentatów gazowym.

Kresy.pl / dorzeczy.pl

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Leave a Reply