Izraelskie media podały, że policja zaleciła oskarżenie o przynajmniej jeden przypadek korupcji premiera Benjamina Netanjahu.

Dziennik „Hadashot” przekazał, że szef izraelskiej policji Roni Alsheich posiada wystarczające dowody, aby postawić premiera Netanjahu o przyjęcie korzyści majątkowej. Zalecenie policji ma zostanie przesłane do ministerstwa sprawiedliwości na początku przyszłego tygodnia.

Premier Netanjahu miał przyjmować od bogatych biznesmenów drogie prezenty w zamian za przychylne traktowanie rządu.

ZOBACZ TAKŻE: „Rodzina Kushnerów zna wszystkich oszustów w Izraelu”. Wolff o kulisach polityki bliskowschodniej Trumpa

Szef izraelskiego rządu odniósł się do zarzutów za pomocą filmu, który opublikował w mediach społecznościowych. Stwierdził w nim: Wielu z was pyta – co będzie [w przyszłości]? Więc chcę was uspokoić. Nic nie będzie, bo wiem jaka jest prawda.

Nie istnieje darmowe dziennikarstwo. Darmowa jest jedynie propaganda.

Przekaż 50 zł

Zwalczaj propagandę.

Netanjahu dodał: Izrael jest państwem prawa, a prawo w Izraelu mówi, że osobą, która zdecyduje, czy istnieją dowody przeciwko premierowi, jest prokurator generalny i to on konsultuje się z prokuratorem stanowym w takich sprawach.

Premier Izraela przypomniał: Prokurator stanowy Shai Nitzan, powiedział niedawno podczas debaty w Knesecie, że ponad połowa spraw, w których policja zaleca akty oskarżenia, jest zamknięta bez żadnego aktu oskarżenia.

Jak informowaliśmy wcześniej, Izraelem wstrząsa skandal związany z opublikowaniem nagrania swobodnych rozmów syna premiera Binjamina Netanjahu i syna jednego z izraelskich potentatów gazowym.

Kresy.pl / dorzeczy.pl
Zbierzmy 1000 stałych darczyńców i wyłączmy wszystkie zewnętrzne reklamy na Kresach. Pomóż nam zbudować solidną dziennikarską platformę, publikującą ekskluzywne, wysokiej jakości informacje, opinie i analizy, utrzymującą się wyłącznie dzięki zaufaniu Czytelników.

Kresy.pl są w 100% oddolną obywatelską inicjatywą, nie stoją za nami ani medialne konsorcja, ani rządowe dotacje. Naszym celem jest przeciwstawianie się wszelkim formom manipulacji opinią publiczną w Polsce. W dobie wojny informacyjnej nie ma zadania bardziej palącego niż odpowiedzialne wspieranie zaufanych mediów.

Wyłącz reklamy

Wesprzyj jednorazowo

0 odpowiedzi

Zostaw odpowiedź

Chcesz przyłączyć się do dyskusji?
Nie krępuj się!

Dodaj komentarz